Być eko i nie zwariować – zobacz nowe wydanie specjalne „Polityki”!
Starych ubrań nie wyrzucaj do odpadów zmieszanych. Zawsze noś ze sobą torby na zakupy, żeby przypadkiem nie musieć kupować foliówek. Z latania samolotem zrezygnuj na rzecz pociągu, a do pracy tylko pieszo lub rowerem. Uch… strasznie dużo tych zakazów i nakazów, którym często trudno sprostać.
„Globalne ocieplenie, obok negatywnych konsekwencji dla środowiska oraz dla ludzkiego zdrowia fizycznego, niesie też zagrożenie dla psychiki. I choć eksperci przede wszystkim mówią o mieszkańcach regionów, w których powodzie, cyklony i susze już teraz stają się codzienną udręką, związek upałów, burz i fatalnych prognoz ze stanami emocjonalnymi ludzi z umiarkowanych stref również uznano za niewątpliwy” – pisze w swoim artykule o „depresji klimatycznej” Joanna Cieśla. Zjawisko to staje się coraz bardziej powszechne, szczególnie wśród osób świadomych skali zagrożenia i braku odpowiedniej reakcji ze strony społeczeństwa i polityków.
W wydanie cyfrowym „Być eko i nie zwariować” przypominamy materiały dziennikarzy „Polityki”, które pomagają wprowadzać proekologiczne zmiany w codziennym życiu bez poczucia przytłoczenia. Czytelnicy znajdą tu m.in. porady dotyczące etycznego podróżowania, nowych wytycznych odnośnie segregacji odpadów, świadomego odżywiania i wykorzystywania foliówek. Ponadto wydanie porusza kwestie związane z wpływem zmian klimatycznych na... muzykę oraz architekturę!
Specjalne wydania cyfrowe „Polityki” za każdym razem poruszają inny, ważny społecznie temat, któremu przyglądamy się z różnych stron. Dotychczas ukazały się wydania dotyczące m.in. faktów i mitów o Azji, seksualności i relacji intymnych, pragnień i lęków pokolenia Z czy miejsca zwierząt w naszym życiu. Wydania cyfrowe dostępne są dla subskrybentów pakietów Premium i Uniwersum.
Zapraszamy do lektury!