Zamek rozsławiony przez festiwal „Góry Literatury” Olgi Tokarczuk, a wcześniej przez księcia Karola, który przymierzał się do jego zakupu. Ruina wyceniona na 550 tys. zł zawróciła też w głowie Martinowi Sobczykowi, korespondentowi Bloomberga. Na tyle mocno, że w 2013 roku doszło do transakcji. Z właścicielem rozmawiamy o rewitalizacji w Ścinawce Górnej.
W Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie 6 czerwca otwarta zostanie wystawa o interkulturowym dialogu artystek z Trójmiasta i Berlina. O jej założeniach, relacjach sztuki i polityki, o artystkach-emigrantkach rozmawiamy z kuratorką wystawy Martą Smolińską i Eulalią Domanowską, dyrektorką PGS.
O budowaniu świadomej, wielopłaszczyznowej relacji z dziełami sztuki opowiada Karolina Kliszewska, właścicielka Cliché Gallery.
Życie nauczyło mnie, że nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. Szkoda na to czasu – mówi Andrzej Fogtt, artysta malarz, flirtujący z architekturą rzeźbiarz, myśliciel. Na 50-lecie pracy twórczej otrzymał niezwykły prezent: w maju zobaczymy jego prace w nowej galerii Skowronski Art w Warszawie.
Andrzej Kareński-Tschurl ma w sobie imperatyw podążania za pasją. Kiedyś zbierał krawaty. Dziś ich już nie nosi, a każdy zamieniłby na filiżankę do mokki. Jego niezwykła kolekcja ponad 500 filiżanek powstała z ucieczek do przeszłości w świat kunsztu i wrażliwości artystycznej.
Ponad pół roku po otwarciu pierwszego w Polsce muzeum czekolady w Warszawie wciąż ustawiają się do niego kolejki. Imponujące 200 tysięcy gości z różnych stron Polski i świata. O powodzeniu przedsięwzięcia rozmawiamy z Robertem Zydlem, zafascynowanym ponad 170-letnią historią marki E.Wedel.
Instytut Wzornictwa Przemysłowego wpisuje współczesny design we wzór naszej kultury. Od lat kształtuje gust estetyczny Polaków.
Potencjał rynku nieruchomości premium w Polsce jest znacznie większy, niż zakładaliśmy – mówi prezes NOHO Investment Rafał Kula.
Zapomniana, prawie dzika, dla wielu nawet święta. Nie chcieli tego zepsuć. Poszukiwali projektu domu, który wyrazi ich zachwyt Dolnym Śląskiem i zaznaczy niecodzienną, bo artystyczną obecność.
Chciała studiować projektowanie przemysłowe, ale głos intuicji poprowadził ją w stronę rzemiosła i sztuki. Wymyśla rzeczy, które opowiadają historie jak z baśni i angażują wszystkie zmysły.