„Dzieje Rumunów”. Na drugim końcu Karpat. Nowy Pomocnik Historyczny „Polityki”
Już 13 listopada trafi do sprzedaży najnowszy Pomocnik Historyczny „Dzieje Rumunów”.
Już 13 listopada trafi do sprzedaży najnowszy Pomocnik Historyczny „Dzieje Rumunów”.
Prezydent wybrany w tym roku będzie 47. z kolei w historii USA. Przybliżamy sylwetki wszystkich poprzedników na urzędzie.
4 września ukaże się Pomocnik Historyczny „Wielka Wojna 1914–1918”. Kolejna rocznica tego wydarzenia jest okazją do jego uważnego przestudiowania. Zapraszamy do lektury.
Trump w Białym Domu: co to oznacza dla Polski i świata?
Nasz serwis popularnonaukowy Pulsar jest tegorocznym finalistą konkursu Fundacji Polskiej Agencji Prasowej w kategorii Media.
Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji nagrody: to prof. Janusz Zaleski, doceniony m.in. za wielką wiedzę, dzięki której udało się uchronić Opole i Wrocław przed zalaniem podczas powodzi. I Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia – za odważną obronę praworządności.
e-mail: polityka@polityka.pl
e-mail: kontakt@polityka.pl
e-mail: cyfrowa@polityka.pl
e-mail: reklama@polityka.pl
Dominika Nowak-Kajtowska>
e-mail: d.nowak@polityka.pl
e-mail: PR-promocja@polityka.pl
Paszporty POLITYKI to przyznawana od 1993 roku jedna z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Polsce. Otrzymują ją młodzi, wybitni twórcy w siedmiu kategoriach: literatura, film, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna i kultura cyfrowa.
Nagrody Naukowe (wcześniej pod hasłem „Zostańcie z nami!”) przyznajemy od 2001 roku najzdolniejszym młodym naukowcom. Stypendia przyznawane są w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne, społeczne, ścisłe, techniczne i nauki o życiu.
Nagrodę Architektoniczną powołaliśmy w roku 2012, by zwrócić uwagę na jakość przestrzeni publicznej w Polsce. Nagradzamy obiekty w trzech kategoriach: realizacje architektoniczne, rozwiązania urbanistyczne, sztuka w przestrzeni publicznej.
Najstarsza w Polsce nagroda przyznawana od 1959 r. publikacjom o tematyce dotyczącej najnowszej historii Polski. Jurorzy biorą pod uwagę trzy kategorie: prace naukowe i popularno-naukowe; wydawnictwa źródłowe; pamiętniki, relacje oraz wspomnienia.
Ogrody POLITYKI to współorganizowany od 2004 roku z Biblioteką Elbląską czterodniowy czerwcowy festiwal będący połączeniem intelektualnej dyskusji i kulturalnej rozrywki. Zapraszamy na koncerty muzyczne, spektakle, pokazy filmów, wystawy oraz panele dyskusyjne.
Do konkursu organizowanego od 2014 r. przez POLITYKĘ i rodzinę Mieczysława Rakowskiego można zgłaszać prace magisterskie poświęcone historii Polski w okresie 1945-1989, powstałe na różnych wydziałach i kierunkach studiów.
Na początku każdego roku zapraszamy do noworocznej zabawy we wróżby. Zadajemy dziesięć konkretnych pytań. Na podstawie nadesłanych ankiet sporządzamy zbiorową prognozę, i zaglądamy do nich pod koniec roku, aby odszukać najlepszych proroków wśród naszych czytelników.
POLITYKA, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A., jest wydawcą dwóch tytułów prasowych oraz tematycznych, regularnie ukazujących się wydawnictw specjalnych.
POLITYKA to nie tylko tygodnik. Dowiedz się, kim jesteśmy i co robimy.
Wszystko zaczęło się w 1957 roku, gdy ukazał się pierwszy numer tygodnika POLITYKA. Dziś jesteśmy wydawcą kilku tytułów prasowych, książek i kolekcji, serwisów internetowych oraz organizatorem wielu cenionych projektów i nagród. A po drodze...
Nasza Fundacja powstała w 2001 roku i jest organizacją pożytku publicznego – można na nią przekazywać 1% podatku.