Książka „Tym bardziej. 100 najlepszych felietonów z POLITYKI”
Już 29 stycznia w sprzedaży pojawi się wybór tekstów niezrównanego Stanisława Tyma z lat 2014–23.
Już 29 stycznia w sprzedaży pojawi się wybór tekstów niezrównanego Stanisława Tyma z lat 2014–23.
Już 22 stycznia trafia do sprzedaży Pomocnik Historyczny „Ziemskie dzieje Kościoła”.
19. numer "Salonu" poświęcony jest związkom odradzającego się tradycyjnego rzemiosła z nową architekturą, wzornictwem i sztuką użytkową.
Pulsar wygrał w konkursie „Popularyzator Nauki”. To najważniejsza nagroda, jaką w naszym kraju może zdobyć medium popularnonaukowe.
Zapraszamy we wtorek 17 grudnia na godz. 17:30 do redakcji POLITYKI.
Spotkanie Mirosława Pęczaka z Kubą Sienkiewiczem w piątek 13 grudnia o godz. 18:00 w Bibliotece Elbląskiej
e-mail: polityka@polityka.pl
e-mail: kontakt@polityka.pl
e-mail: cyfrowa@polityka.pl
e-mail: reklama@polityka.pl
Dominika Nowak-Kajtowska>
e-mail: d.nowak@polityka.pl
e-mail: PR-promocja@polityka.pl
Paszporty POLITYKI to przyznawana od 1993 roku jedna z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Polsce. Otrzymują ją młodzi, wybitni twórcy w siedmiu kategoriach: literatura, film, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna i kultura cyfrowa.
Nagrody Naukowe (wcześniej pod hasłem „Zostańcie z nami!”) przyznajemy od 2001 roku najzdolniejszym młodym naukowcom. Stypendia przyznawane są w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne, społeczne, ścisłe, techniczne i nauki o życiu.
Nagrodę Architektoniczną powołaliśmy w roku 2012, by zwrócić uwagę na jakość przestrzeni publicznej w Polsce. Nagradzamy obiekty w trzech kategoriach: realizacje architektoniczne, rozwiązania urbanistyczne, sztuka w przestrzeni publicznej.
Najstarsza w Polsce nagroda przyznawana od 1959 r. publikacjom o tematyce dotyczącej najnowszej historii Polski. Jurorzy biorą pod uwagę trzy kategorie: prace naukowe i popularno-naukowe; wydawnictwa źródłowe; pamiętniki, relacje oraz wspomnienia.
Ogrody POLITYKI to współorganizowany od 2004 roku z Biblioteką Elbląską czterodniowy czerwcowy festiwal będący połączeniem intelektualnej dyskusji i kulturalnej rozrywki. Zapraszamy na koncerty muzyczne, spektakle, pokazy filmów, wystawy oraz panele dyskusyjne.
Do konkursu organizowanego od 2014 r. przez POLITYKĘ i rodzinę Mieczysława Rakowskiego można zgłaszać prace magisterskie poświęcone historii Polski w okresie 1945-1989, powstałe na różnych wydziałach i kierunkach studiów.
Na początku każdego roku zapraszamy do noworocznej zabawy we wróżby. Zadajemy dziesięć konkretnych pytań. Na podstawie nadesłanych ankiet sporządzamy zbiorową prognozę, i zaglądamy do nich pod koniec roku, aby odszukać najlepszych proroków wśród naszych czytelników.
POLITYKA, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A., jest wydawcą dwóch tytułów prasowych oraz tematycznych, regularnie ukazujących się wydawnictw specjalnych.
POLITYKA to nie tylko tygodnik. Dowiedz się, kim jesteśmy i co robimy.
Wszystko zaczęło się w 1957 roku, gdy ukazał się pierwszy numer tygodnika POLITYKA. Dziś jesteśmy wydawcą kilku tytułów prasowych, książek i kolekcji, serwisów internetowych oraz organizatorem wielu cenionych projektów i nagród. A po drodze...
Nasza Fundacja powstała w 2001 roku i jest organizacją pożytku publicznego – można na nią przekazywać 1% podatku.