10 najlepszych seriali roku według „Polityki”. Gorzkie historie, wielkie bitwy, świetne kreacje
Autorskie podsumowanie 2024 r. na rynku seriali.
Autorskie podsumowanie 2024 r. na rynku seriali.
„Śleboda” estetycznie przypomina seriale Playera, operuje znanymi motywami, które przenosi w krajobraz i klimaty Podhala.
Porywający obraz świata, świetnie oddana warstwa polityczna i doskonałe aktorstwo.
Nowy gwiezdnowojenny serial to mieszanka „Goonies” i „Piratów z Karaibów”, z domieszką „Wyspy skarbów”.
Dużo tu rymów z polską wersją „The Office”, której Rużyłło był współtwórcą, ale humor jest (nieco) mniej cringe’owy, ton cieplejszy i więcej gwiazd, także w epizodycznych rolach.
Były policjant Oskar (Piotr Witkowski), by spłacić długi hazardowe zaciągnięte przez ojca, postanawia okraść łódzkich gangsterów.
W drugim sezonie „Arcane” paleta postaci się poszerza, pojawiają się wątki mesjanistyczne, a animacja jest jeszcze bardziej dynamiczna.
Miniserial Aleksandry Potoczek, oparty m.in. na śledztwie dziennikarzy „Gazety Wyborczej” z 2002 r. to wstrząsający opis sprawy „łowców skór”.
Kolejna próba zbudowania franczyzy przez Warner Bros., tym razem podstawą jest „Diuna” Franka Herberta – w ramach tego uniwersum SF powstały dwa filmy Denisa Villeneuve’a, a teraz dołącza serial.
Największy hit Taylora Sheridana, pięciosezonowe „Yellowstone”, zbliża się do finału – właśnie wystartowała ostatnia porcja odcinków.
Ukraińscy twórcy na rozmaite sposoby starają się dotrzeć do międzynarodowej widowni z opisem wojennego doświadczenia swojego społeczeństwa po rosyjskiej napaści w 2022 r.
Ośmioodcinkowa adaptacja powieści Jilly Cooper, brytyjskiej autorki podszytych seksem (i poczuciem humoru) romansów, które rozpalały czytelniczki i czytelników w latach 80., to „Dynastia” i „Downton Abbey” w jednym.
Alfonso Cuarón, zdobywca Oscara za monumentalne „Grawitację” i „Romę”, przeniósł na mały ekran bestsellerowy thriller psychologiczny Renée Knight sprzed dekady.
Być może szeregowym pracownikom wielkich studiów filmowych nie jest do śmiechu, lecz każdy, kto odsiadywał niekończące się godziny w jakiejkolwiek korporacji, dostrzeże tu odpryski dobrze znanych realiów.
Rozrywka bezpieczna i przyjemna dla oka, momentami nawet uwodząca.
Magia jest ważną częścią świata komiksów Marvela, tu jej jednak zabrakło.
Colin Farrell daje z siebie wszystko w tytułowej roli, a całość układa się w gorzki kryminał zaglądający za kulisy gangsterskich machinacji.
„Douglas Is Cancelled” zauważa współczesne problemy.
Początek lat 50., stalinowska Polska, służby przechwytują szyfrowany meldunek niejakiego „Cienia”.
Rozrywka mało wymagająca, ale przyjemna.