Ks. prof. Andrzej Kobyliński o problemie pedofilii i innych grzechach polskiego Kościoła, kryzysie powołań oraz galopującej laicyzacji młodych.
Podobno zebrano 1200 inicjatyw inwestycyjnych, ale ani samorządy, które powinny być tu głównym partnerem, ani organizacje biznesowe, branżowe, zawodowe, społeczne nie były, jak twierdzą, pytane o zdanie ani o propozycje.
Niezwykle trudno określić, jak będzie przebiegać pandemia; eksperci nie są w tej kwestii zgodni.
Rozmowa z dr. hab. Łukaszem Gruszczyńskim, ekspertem prawa międzynarodowego oraz regulacji ochrony zdrowia publicznego, o tym, co może dziwić po roku polskiej walki z epidemią koronawirusa.
Choć taśmy z nagraniami rozmów Daniela Obajtka nie przewrócą rządu PiS, to jednak będą kolejnym z kłopotów tej formacji.
Po spadku notowań rządzącego obozu opozycja wyraźnie się ożywiła i zaczęła ponownie ze sobą rozmawiać. Czy możliwy jest wspólny plan na pokonanie Zjednoczonej Prawicy?
Antoni Macierewicz nie pokazuje dowodów na zamach, za to wszczyna kolejne awantury. Tym razem w PiS, które bezskutecznie próbuje go uciszyć.
Jeśli zżymamy się na martyrologiczno-heroiczne wizje historii Polski, nie powinniśmy też łatwo akceptować martyrologiczno-heroicznej wizji ludowej historii Polski.
Niepełnosprawne dzieci największe zainteresowanie budzą w łonie matki. Kiedy już przyjdą na świat, nie pamięta o nich ani Kościół, ani państwo.
Bogdan Święczkowski, prokurator krajowy, konsekwentnie zmierza kursem obranym przed laty. Azymut, jak zawsze, określa jego szef i przyjaciel Zbigniew Ziobro. Credo: jeńców nie bierzemy!
Jak Kazimierz Błaszczak ze wsi Cieszęcin, gmina Wieruszów, szykuje się w podróż bez powrotu – na Czerwoną Planetę.
Polacy pokochali kryptowaluty. Grają tysiące ludzi. „Ambasady bitcoina” powstają na blokowiskach i bazarach. Przybywa bitcoinów, giełd kryptowalut. I oszustów.
Liczba pozwów frankowiczów wobec banków szybko rośnie, podobnie jak ich szanse na wygrane w sądach. Nadzór finansowy apeluje o zawieranie ugód i przewalutowanie kredytów, ale ani klienci, ani banki się nie spieszą. Jedni i drudzy sobie nie ufają.
Uzurpator Nawalny i jego poplecznicy zapełnili więzienia. Car Putin zaś rządzi, jak rządził. Tyle że poddani zrozumieli, że nie jest wieczny. Pytają więc: co będzie dalej?
Prezydent Francji chce odgórnie zreformować islam, choć nigdy i nigdzie to się nie udało. Ale czego się nie robi, żeby wygrać wybory.
Ten południowy stan USA najpierw zamarzł, potem stracił prąd, a teraz być może zbankrutuje – oszczędzanie na infrastrukturze może być szalenie drogie.
Czy wystarczy dać Kubańczykom dostęp do internetu i Facebooka, a po ideałach rewolucji nie będzie śladu?
Wszyscy mówią o dwutlenku węgla jako o głównym zagrożeniu dla klimatu, ale jeśli chcemy szybko zahamować wzrost temperatur globalnych, trzeba natychmiast pokonać innego wroga – metan.
Psychiatra tym się różni od pacjenta, że wychodzi na noc ze szpitala do domu – mówi stary dowcip. Amerykanka Lori Gottlieb przekonuje, że dotyczy to również psychoterapeutów.
Ponad 40 lat temu świat zmęczony rewolucją młodych skręcił w stronę konserwatyzmu.
Z 500-letnim opóźnieniem na Wawel trafiła młodzieńcza zbroja Zygmunta Augusta.
Film wyróżnia się bezczelną, bezkompromisową formą.
Ten film trzeba zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć, w kinie.
Skryta w tytule za inicjałami telewizyjna persona Magdy Gessler, gwiazdy TVN-owskiego cyklu „Kuchenne rewolucje”, posłużyła Pawłowi Demirskiemu i Monice Strzępce do zebrania w jednym trzyipółgodzinnym spektaklu wszystkich chyba tematów, którymi się zajmowali od początku wspólnej pracy w teatrze, czyli od 2007 r.
Udało się zachować klimat oryginału.
Nastoletni narkomani są piękni i stylowi nawet na dnie heroinowego nałogu, prostytuujący się, żebrzący czy zaliczający blackouty w dworcowej toalecie.
Patriarchalny układ ciągle trzyma się mocno.
Jest to dzieło olbrzymie, nie tylko objętościowo.
Świat powieści okazuje się szokująco mały.
Wyzwanie w sam raz na czasy pandemicznej izolacji.
Oryginalne, przemyślane wyzwanie Marcina Borkowskiego, autora jednej z pierwszych polskich gier komputerowych „Puszka Pandory” (1986 r.), wieloletniego szefa magazynu „Top Secret”.
Sugestywna i przerażająca wizja świata niczym z tytułowych sennych koszmarów to znów najmocniejsza strona kreacji Szwedów z Tarsier Studios.
Otwarto galerie i muzea. To dobry moment na 10. edycję naszego rankingu galerii. Podsumowujemy, co działo się w nich w ciągu ostatnich dwóch lat.
W teatrze i w serialach, których twórcy lubili rozbierać swoich aktorów, dziś goliznę zaczyna się regulować. A na planach filmowych coraz częściej goszczą koordynatorki scen intymnych.
Nic nie jest takim napędem do zmiany jak kobiecy gniew – mówią twórcy gry „Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest”, wyróżnionej Paszportem POLITYKI.
To książka, której nie waham się nazwać najgorętszą nowością wydawniczą tego roku, mimo że jest dopiero marzec.
Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Gdy niesieni drugą falą wpływaliśmy na trzecią, a spod topniejącego śniegu wychodziły niesprzątnięte odmarzłe psie kupy i bure polskie błoto przedwiośnia, motywacja do dalszego funkcjonowania na planecie Ziemia opadła mi na dno Rowu Mariańskiego.
Jest tylko jeden powód, żeby IPN nadal istniał. Mianowicie następcy zwolnionego wreszcie pod presją dra Tomasza Greniucha (najpierw rozpaczliwie bronionego przez prezesa Szarka) muszą gdzieś pracować.
Awansowanie podłości do normy etycznej to koncepcja Kaczyńskiego, który bez żadnego trybu uznał się co najmniej za Aleksandra Macedońskiego, nazywanego też wielkim i niezwyciężonym.
Polki powstrzymują się od rodzenia z różnych powodów. Jedne tłumaczą, że ze względów finansowych nie mogą sobie na dzieci pozwolić, inne nie decydują się na dziecko ze względu na niską jakość ich partnerów, którzy nie nadają się na ojców.
Żandarmeria zatrzymała majora, gdy odprowadzał dziecko do przedszkola i skutego wywiozła z Warszawy na badania do szpitala powiatowego w Zakopanem. W akcji uczestniczyło kilkunastu funkcjonariuszy w mundurach i dwa nieoznakowane auta przy wsparciu trzech oznakowanych.
Epidemia zamieniła szpitale w twierdze, ale kiedyś wreszcie się skończy. Jak będą wyglądały szpitale przyszłości? Jakie wnioski wyciągną lekarze i architekci?
Milowy kamień węgielny
Podobno zebrano 1200 inicjatyw inwestycyjnych, ale ani samorządy, które powinny być tu głównym partnerem, ani organizacje biznesowe, branżowe, zawodowe, społeczne nie były, jak twierdzą, pytane o zdanie ani o propozycje.