Dziennikarze prasy lokalnej będą wkrótce pracownikami Orlenu. Państwowy koncern naftowy staje się partyjnym koncernem medialnym.
Unia się uczy, choć powoli.
W wojnie domowej na prawicy górą na razie Kaczyński. Ziobro mocno trafiony, choć nie zatopiony. Przy okazji jakimś cudem udało im się nie pociągnąć Polski na dno. Choć ile jeszcze tak można?
W strategii zawarto obietnicę, że osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w limitach dotyczących spotkań towarzyskich oraz że rząd rozważy możliwość wprowadzenia dla nich rozwiązań zwalniających z zasad bezpieczeństwa.
Istotę nowej natury prawicy świetnie pozwalają wyjaśnić słowa zmarłego niedawno historyka idei prof. Marcina Króla.
Interpretacji powodów może być wiele. Łącznie z tą, że sądy nie chcą ani teraz, ani w przyszłości rozliczania, kto jest, a kto nie jest sędzią z nieprawego łoża.
Dotychczas strona chińska utrzymywała, że jest o ponad cztery metry niższa niż według strony nepalskiej, która swoje ustalenia opierała jeszcze na kolonialnych pomiarach Brytyjczyków.
To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Te słowa wypowiedziane przez o. Tadeusza Rydzyka w kontekście oskarżeń księży o pedofilię stały się, pewnie niechcący, syntezą jego teologii. Jego – i znacznej części polskiego Kościoła.
Anne Applebaum, publicystka, pisarka, autorka wydanej niedawno książki „Zmierzch demokracji“, o populistach i kulturze nienawiści.
Reakcje na ciągle trwające manifestacje pokazują, jak mocne są fałszywe przekonania, kim jest, a raczej kim być powinna Polka. Oto ledwie dziesięć sprostowań wobec zasadniczych stereotypów na ten temat.
Na Białołęce, jak w Ameryce Południowej, bandyci rządzili aresztem.
Czy w pandemii będziemy mieć protesty lekarzy, lekarzy rezydentów i pielęgniarek? Władza robi, co może, aby tak się stało.
InPost, operator paczkomatów, czeka na nowego właściciela. Chętnie miałaby go pod kontrolą każda wielka platforma internetowa, a nawet Poczta Polska. Ale cena powala.
Janet Yellen, jako nowa sekretarz skarbu, ma pokierować gospodarką USA. Czy wyprowadzi ją z kryzysu, do którego sama się przyczyniła?
Ruszyła największa operacja logistyczno-medyczna w dziejach. I w zasadzie jest to podróż w nieznane.
Czy archeolog amator i zapomniany napoleoński generał mogą przywrócić francusko-rosyjski sojusz?
Czesi mają nową pasję: z zaskakującym zapałem przebudowują swoją historię, obalając jedne pomniki i stawiając nowe.
Rozkręca się rywalizacja pomiędzy naukowcami i państwami o to, kto zbierze najwięcej informacji o oceanicznych głębinach. Za dekadę lub dwie ta wiedza może okazać się newralgiczna i bezcenna.
Okres świąteczny zawsze był okazją, by złapać drugi oddech. W tym roku można to potraktować dosłownie, bo podczas epidemii zdrowe i prawidłowe oddychanie nabrało szczególnego znaczenia.
O odrębności Kaszubów opowiada prof. Cezary Obracht-Prondzyński.
400 lat temu do wybrzeży Ameryki przybili pielgrzymi na statku „Mayflower”. I do dziś są fałszywymi ojcami założycielami USA.
Film ma tempo, zwartą strukturę i podąża wyraźnie w kierunku zaskakującego finału.
Gdyby to było kino szpiegowskie, nikt by nie uwierzył w jego scenariusz.
Niewyszukana, ale poszukiwana w tym roku, rozrywka eskapistyczna.
W tej wielowątkowej opowieści znajdzie się miejsce na brutalną samoocenę.
Nie dość, że literacko Burton brzmi frapująco, to czytamy jego słowa, jakby były pisane dla nas dzisiaj.
Leociak obok diagnozy dostarcza też pocieszenia.
Fani artysty na pewno się nie zawiodą, słuchając tych utworów.
Jest dynamika, energia i atmosfera.
Niedawna burza w szklance wody wokół korespondencji Chopina może przynieść pewną korzyść: większe zainteresowanie jego listami. Są tego warte, tylko trzeba umieć je czytać.
Moim marzeniem jest, by ekspozycje stałe były za darmo. Do tego samego powinniśmy dążyć w Polsce – mówi Alicja Knast, wybitna polska muzealniczka, która w styczniu przejmie najważniejszą narodową galerię, ale w Pradze.
„Cyberpunk 2077” okazał się zarówno bardzo udaną fabularnie grą, jak i półproduktem, który w takim stanie w ogóle nie powinien był trafić do sprzedaży.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
A może władza wcale nie chce, by cokolwiek się podniosło z zapaści semantycznej?
Dla nas, w POLITYCE, Grunwald była to ekspozytura konserwy partyjnej i mundurowej.
Odważna koncepcja rerekonstrukcji rządu, zgłoszona przez Zbigniewa Ziobrę w czasie obrad nad budżetem UE, przeszła wszelkie oczekiwania.
Zdaniem Rydzyka pokusę ma każdy, dlatego nie ma się co ekscytować i robić wielkiego halo w rozmaitych filmidłach.
Słyszałem, że Jarosław Kaczyński jest tak szczelnie izolowany, gdyż boi się ludzi. Uważam, że zupełnie niepotrzebnie, bo osoby, które miały okazję z nim porozmawiać, są nim zachwycone.
Zamiast fali zwolnień mamy efekt rozsmarowanego kryzysu, mówią z optymizmem ekonomiści. Nie jest to optymizm zaraźliwy. Zwłaszcza wśród bezrobotnych.
Orbanizacja
Unia się uczy, choć powoli.