Trzeciemu etapowi znoszenia antywirusowych rygorów towarzyszyła ulga, że wraca normalność. Poczucie społecznego zadowolenia jest na tyle ważne, że nie należy go psuć kontrolami przestrzegania obowiązujących jeszcze wymogów.
W tej kampanii PiS próbuje jeszcze raz grać wizerunkiem partii ludowej.
Rozpoczął z przytupem: nie czekał na atak przeciwnika, ale sam go przeprowadził. Przed Rafałem Trzaskowskim bardzo krótka kampania, więc nie ma czasu na półśrodki – to ma być blitzkrieg zakończony zwycięstwem nad Andrzejem Dudą w drugiej turze. Ale wcześniej musi pokonać Szymona Hołownię.
Czy robicie sobie z nas żarty? – pytają nastolatki po dwóch miesiącach izolacji z powodu epidemii koronawirusa, bez przyjaciół ze szkoły, rozrywek, normalnego życia.
Przez cztery lata udało się zniszczyć świetną markę i jeden z najbardziej prestiżowych ośrodków hodowli koni arabskich w Europie, który zamiast zysków zaczął przynosić duże straty (w 2018 r. 3,2 mln zł).
Od 10 maja do dnia zarządzenia przez marszałek Sejmu nowej daty formalnie nie ma kampanii wyborczej.
Powiatowym inspektorom sanitarnym nadano na czas epidemii rolę sądów doraźnych.
Media tzw. publiczne, TVP, TVP Info, Polskie Radio, w tym Trójka, są instrumentem jawnej propagandy obozu władzy. Koronną rolę pełnią „Wiadomości”, które nadają ton i kierunek.
Prof. Jan Pakulski, socjolog polityki, badacz elit rządzących, o demokracji liderów i zacierającej się granicy między polityką a przemysłem rozrywki.
Powracające do pracy sądowe wydziały rodzinne i nieletnich zalewa fala skarg na bezprawne pozbawienie kontaktów z dzieckiem. Skłóceni rodzice po rozstaniach zawsze walczyli ze sobą o dzieci, ale teraz motyw ich wojen jest nowy – koronawirus.
Michał przez jeden sąd został uniewinniony, a przez drugi skazany za zabójstwo koleżanki na 25 lat więzienia.
Przymusowa izolacja ujawniła, jak wielu Polaków – jeśli nawet ma dach nad głową – nie ma domu w sensie psychologicznym.
Pandemia i kryzys gospodarczy wymuszają podjęcie szybkich decyzji: wybieramy stary węglowy ład czy europejski Nowy Zielony Ład? A może szukamy mitycznej trzeciej drogi?
Do niedawna tętniły życiem, teraz niemal opustoszałe. Czy po pandemii biurowce będą równie potrzebne jak dotąd?
Za sprawą pandemii w gubernatorze Nowego Jorku i merze Moskwy dostrzeżono przyszłych prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji.
Niemcy są gotowi być żyrantem pożyczki wartej pół biliona euro, aby wszystko w Unii Europejskiej zostało po staremu.
Koniec świata! Prezydent Macron likwiduje kuźnię politycznych elit Francji, słynną paryską ENA, jądro merytokracji.
1 czerwca rusza w Polsce pasażerski ruch lotniczy. Na początek tylko rejsy po kraju. Prawdopodobnie dwa tygodnie później będzie już można polecieć za granicę.
Ucieczka do wirtualnego świata to nie tylko sposób zabicia czasu. Nowe sieciowe gry stwarzają nowe miejsca do życia.
Nie my udomowiliśmy psy. One zrobiły to same i dzięki temu, pod pewnymi względami, stały się bystrzejsze od szympansów.
Jaki będzie świat po koronawirusie. Lepszy czy gorszy? A może zostanie po staremu? Mnożą się wizje i utopie, ale też obawy, czym właściwie ma być ta „nowa normalność”.
W marcu 2020 za sprawą pandemii wirusa SARS-CoV-2 podmioty systemu opieki zdrowotnej musiały dostosować się do nowej rzeczywistości. Jak wpłynęła na funkcjonowanie największej sieci oddziałów kardiologicznych w Polsce? Rozmowa z Bartoszem Sadowskim, Prezesem Zarządu American Heart of Poland.
O nowym podejściu do chasydyzmu i miejsca religii w społeczeństwie opowiada prof. Marcin Wodziński, laureat tegorocznej Specjalnej Nagrody Historycznej POLITYKI.
Ta piegowata Szwedka z zawadiackimi warkoczykami ma już 75 lat i biega po świecie w ponad 70 mln egzemplarzy. I nadal trwa spór, w jakiej właściwie sprawie?
Niewątpliwie jedno z filmowych odkryć sezonu.
Emocje, sekrety, sztuka i ogień.
Satyra na obecny Biały Dom i na wojsko zmagające się z XXI w.
Bednarski swobodnie surfuje między chrześcijaństwem, mitologią i sztuką baroku, między ascezą a rozbuchaniem, między szerokokątną epickością a wyciszoną liryką szczegółu.
Subtelne podkłady syntezatorowe, partie kontrabasu i piosenkowa narracja nakłaniająca, by przemyśleć na nowo odwieczny motyw podróży.
Duet Ala|Zastary ma w sobie coś bliskiego Enchanted Hunters – z podobną wrażliwością na melodię i harmonię bez zadęcia stawia pełne obawy pytania.
Autor snuje opowieści o praskich artystach.
Zabawa w dworskie intrygi ma u Gretkowskiej gorzki smak, za to trzyma w napięciu do ostatniej strony.
Zamrożeni? Nie do końca. Nie czekając na programy ministerialne, artyści potraktowali przymusową izolację jako sygnał do działania. Oto 10 twórców swoistych kronik ostatnich dwóch miesięcy.
„Ludzie zrobią wszystko, by żyć jak najdłużej. Ja wybieram teraźniejszość” – mówi Stellan Skarsgård, szwedzki aktor, którego wkrótce zobaczymy w dramacie „Nadzieja” Marii Sødahl, a później w wyczekiwanej „Diunie” Dennisa Villeneuve’a.
Polski rynek książki zachwiał się dwa miesiące temu, razem z innymi sektorami gospodarki – i od razu przeniósł się do sieci. Pandemia ujawniła jego słabości, ale i nieznany potencjał.
Polska to nie jest kraj, w którym wypada mówić, że 500 plus nie należy się wszystkim.
– Co pan we mnie wlał? – pytam. – Ochrona danych osobowych plus elektrolit – odpowiada uprzejmie jak (prawie) wszyscy.
Mądrość ma to do siebie, że unika efektownych tez i łatwych emocji.
Nie boi się niczego. Zawsze przecież można zarządzić reasumpcję głosowania.
Z badań wynika, że z izolacji jest więcej pozytywów, choć w mediach trwa wyrywanie sobie włosów z głowy.
Zamiast zdejmować piosenki nietrafione, lepiej zapełniać antenę utworami trafionymi.
Mimo braku dokumentów część polskich celebrytów stawia sprawę jasno i uważa, że pandemię koronawirusa ktoś ewidentnie zaplanował.
Za zasłoną
W tej kampanii PiS próbuje jeszcze raz grać wizerunkiem partii ludowej.