Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska przez 20 lat i rósł razem z tym miastem. Padł ofiarą ślepej, bezrozumnej nienawiści.
Pierwsze polowania na dziki w ramach rządowego planu walki z ASF zakończyły się fiaskiem. W lasach było zbyt dużo spacerujących obrońców zwierząt, a zbyt mało dzików. Nie dopisali też myśliwi.
Czy w polskich szkołach będzie strajk generalny? Bardzo możliwe. W Szczecinie nauczyciele ze szkół i przedszkoli już masowo poszli na zwolnienia.
Warto sobie zadać pytanie, czy całą winę możemy zatrzasnąć w celi razem z mordercą?
Chociaż opozycja, wystawiając jedną listę, bez trudu pokonałaby PiS w obu nadchodzących wyborach, jest teraz od tego dalej niż jeszcze kilka tygodni temu. Kilkuprocentowe ugrupowania na nowo kalkulują swoje szanse.
Co w sprawie pensji współpracowniczek prezesa NBP poszło nie tak? Wszystko.
Do marca amerykański Departament Obrony przedstawi Kongresowi swoją rekomendację, czy utworzyć stałą bazę US Army w Polsce. Pozytywna decyzja byłaby najlepszym prezentem na 20. rocznicę członkostwa w NATO, ale akurat w sojuszu może zepsuć odświętną atmosferę.
Ideowe batalie, które Tadeusz Boy-Żeleński toczył blisko sto lat temu, znów nabierają w Polsce aktualności. Wrócił nawet symbol ówczesnego zacofania o. Marian Pirożyński, choć wydawało się, że Boy dobił go swoim piórem ostatecznie.
Rozwodzący się Polacy najzacieklej kłócą się o przedmioty, których już nie ma.
Rozmowa z dr. hab. nauk medycznych Radosławem Mądrym o tym, co robić, by skuteczniej leczyć raka.
Od narodzin bitcoina minęła dekada, ale spór o to, czym są kryptowaluty, daleki jest od rozstrzygnięcia. Epokowym wynalazkiem, który zrewolucjonizuje nasz świat, czy raczej niebezpieczną zabawką w rękach spekulantów?
Rozmowa z Maciejem Górką, ekspertem rynku mieszkaniowego z Home Broker, o tym, dlaczego przez trzy lata nie zbudowano ani jednego lokalu w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.
Część krytyków populizmu twierdzi, że właśnie osiągnął on swoje apogeum na świecie. I od jutra będzie już tylko słabnąć. Mylą oni jednak formę z materią.
Od tygodni tysiące Serbów na ulicach domagają się odejścia prezydenta Aleksandra Vucicia, za którego trzyma kciuki Unia Europejska.
Rozmowa z izraelskim politykiem Jairem Lapidem o tym, dlaczego pokłócił się z Polską i kiedy będzie rządzić Izraelem.
W 2019 r. czeka nas maraton wyborczy. Warto przypomnieć, jak wyglądały głosowania w PRL.
Chińskie ekspedycje pływały do Afryki na długo, zanim Europejczycy odkryli ten kontynent. Państwo Środka nie myślało jednak o kolonizacji.
Kto zbuduje taniej rakietę, która wyniesie na orbitę okołoziemską większy ładunek, wygra kosmiczny wyścig. Rozgrywką są loty suborbitalne, lecz i te zmieniają się w zawody, w których startują rządowe agencje, prywatne firmy, studenci i amatorzy.
Leczenie cukrzycy powinno być podporządkowane jednemu celowi: nie dopuścić do powikłań. Niestety, słabo sobie z tym w Polsce radzimy.
Nasi koledzy z redakcji naukowej POLITYKI polecają najciekawsze lektury popularnonaukowe.
Po tragedii w Koszalinie wszystkie polskie escape roomy są badane przez strażaków. Choć pokoje ucieczek działają według niepisanych reguł, to do tej pory nikt się tym nie martwił.
Badania potwierdzają, że Polacy boją się odłączyć. Jesteśmy fomersami.
Oglądanie nowego filmu Larsa von Triera jest torturą, choć niejeden widz zapewne doceni kryjącą się za tym prowokację.
Film, który miał w zeszłym roku premierę w Cannes, był bardzo popularny w Korei Południowej.
Napięcie rośnie jak w thrillerze, a nakręcająca się spirala wydarzeń wzmacnia tylko końcowe katharsis.
Plusem serialu są ciekawie sportretowani i dobrze zagrani bohaterowie, angielska prowincja i kreacje Gillian Anderson.
Po udanym „Thrillerze” ciekawie zapowiadany nowy spektakl Pawła Sakowicza okazał się dziwacznie ponurą wizją tańca towarzyskiego.
Nowa powieść autora cyklu „Patrick Melrose” jest nie tyle bezwzględnym portretem wyższych sfer, co łzawą opowiastką o nich.
Ubojnie to oczywiście miejsca wyzysku zwierząt.
Obszernie cytowani w tej książce ratownicy TOPR opowiadają o swoim podejściu do chronienia ludzi w Tatrach i o związanych z tym codziennych wyzwaniach.
Czwarty album Noviki nie przynosi wielu zaskoczeń. Dopracowane brzmienia, czytelna melodyka, naturalny, łagodny głos.
Jak to z apokalipsą – orkiestra potrzebna do końca.
Huczne obchody Roku Moniuszkowskiego zagłuszają inną, nie mniej ważną dla muzyki polskiej rocznicę.
Wielozadaniowi artyści, a przede wszystkim artystki, byli oczywiście w centrum tegorocznych Paszportów POLITYKI. Mniej oczekiwanymi bohaterami stały się odstrzeliwane dziki i zagrożone pisma kulturalne.
Kto i jak wyłania laureatów Oscara, opowiada do niedawna przewodniczący Amerykańskiej Akademii Filmowej, wybitny operator John Bailey.
Zupełnie niespodziewanie krajem, który dziś najpilniej odrabia lekcję z polskiej sztuki, stała się Hiszpania.
Obecna władza wykończyła już parę kulturowych zjawisk.
Czy film interaktywny jest przyszłością telewizji? Czy aktor to zawód na wymarciu, a sale kinowe opustoszeją?
Raz wyzwolona wola stania się profesorem jest nie do zatrzymania.
Nie musieliśmy sami osobiście wszystkiego przeżyć.
Myślenie ma kolosalną przyszłość – śpiewaliśmy ponad 60 lat temu w Studenckim Teatrze Satyryków.
O tym, która dwórka jest najlepsza, ostatecznie decyduje prezes, który ma do tego merytoryczne kompetencje.
Kreślony przez liderów koalicji obraz Europy jest mętny, na szczęście zaprezentowana przez nich wizja tej Europy jest prosta i jasna.
Wege jest seksi, przekonuje rozbierany kalendarz z celebrytkami.