Na tunezyjskiej plaży gwiżdżą kule, polski wywiad ostrzega przed kolejnymi zamachami w kurortach Egiptu i Tunezji, premier Kopacz namawia do pozostania w kraju. Polska branża turystyki zagranicznej znów ma spory problem.
Gdyby Grecy brali na poważnie każde referendum, zapowiedź bankructwa czy chaosu w kraju, już dawno by oszaleli.
Grecki kryzys to okazja, aby projekt euro zacząć od nowa. Atenom już niewiele można pomóc.
Sondażowe sukcesy PiS mogą przyprawić o zawrót głowy. Jak tak dalej pójdzie, to przed wyborami PiS przekroczy 100 proc. poparcia.
Amerykański koncern Scripps Networks Interactive oficjalnie już został właścicielem grupy TVN. Firma płaci 584 mln euro w gotówce, przejmuje 856 mln euro długu TVN i planuje skup akcji TVN z rynku, by zwiększyć swoje udziały z 52,7 do 66 proc.
To dla nas bardzo ciężka strata. Zawodowa, życiowa, emocjonalna – pisze redaktor naczelny POLITYKI.
Niby to Konwencja Programowa, ale program zostaje stary. Niby Beata Szydło przedstawiła swoją drużynę, ale to nie ministrowie. Niby Jarosław Kaczyński tylko otworzył imprezę, ale to on jest wciąż najważniejszy. Wszystko w tych Katowicach było na niby. A naprawdę będzie potem.
Kiedy Beata Szydło przedstawiała się jako kandydatka na premiera, zaczęła od żartu: No i wyszło szydło z worka. Na katowickiej Konwencji PiS kolportowano plakat: Szydło przebija balon PO. No więc zostańmy w tej konwencji: do Katowic Szydło przyjechała z workiem. Takim od Świętego Mikołaja.
Rozmowa z prof. Hanną Bednarek, psycholożką poznawczą o tym, skąd i po co biorą się w polityce kobiety.
Akt oskarżenia przeciwko Aleksandrowi Gawronikowi trafił do sądu. Biznesmen miał namawiać do popełnienia zbrodni. Ofiarą był dziennikarz. Pozostaje pytanie, kto zlecał zabójstwo i kto zabił?
W Polsce rzadka genetyczna choroba dziecka skazuje rodziców na nieustanną walkę. Muszą być biegli w medycynie, ale i w prawie.
ORP „Ślązak” to naprawdę piękny okręt. Gdyby go tak jeszcze uzbroić, to byłby i groźny.
O tym, jak na własnej skórze odczułem luki w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej i zostałem kimś innym, niż byłem w istocie.
Legenda amerykańskiej gospodarki, spółka Colt, ogłosiła bankructwo. Czy to już koniec kariery słynnego producenta broni?
Z Jarosławem Nenemanem, obecnym wiceministrem finansów oraz byłym doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego, o tym, co się stanie, gdy uznamy, że wątpliwości prawne należy zawsze rozstrzygać na korzyść podatnika.
20 lat od największego powojennego ludobójstwa międzynarodowe wymierzanie sprawiedliwości nadal jest niesprawiedliwe.
Władza na Kremlu niczego bardziej się nie boi niż tego, że zostanie wyśmiana. Tak było za cara, Breżniewa, tak jest za Putina.
Jak długo jeszcze rasizm będzie częścią oficjalnej tożsamości południowych stanów? – pytają Amerykanie po masakrze w Charleston.
To był paradoks. W okupowanej Warszawie deklaracja „jestem Żydem” oznaczała wyrok śmierci. Ale w bramie Hotelu Polskiego stawała się przepustką do wolności. Tak się przynajmniej wydawało.
Miliarderzy z Krzemowej Doliny po godzinach bawią się w naukę. I hojnie ją finansują. Im bardziej śmiała wizja, tym chętniej sięgają do kieszeni.
Rozmowa z prof. Krzysztofem Mikulskim z UMK w Toruniu, badaczem życia i dzieła Mikołaja Kopernika.
Żadna reforma nie zadziała, jeśli najpierw nie powiemy sobie wprost, z czym trzeba się zmierzyć i czego właściwie oczekujemy od uczelni wyższych. Właśnie to zadanie wzięli na siebie protestujący od maja studenci.
Wszystkie elementy są istotne i mimo że muzyka tu dominuje, jest częścią całości.
Punkty dwa, bo jednak śpiewacy starają się, choć z trudem dają radę przy karkołomnych tempach narzucanych przez Gabriela Chmurę.
Jest to film o dziwnej przyjaźni i osobliwie pojmowanej lojalności kumpli.
W tej tragikomedii o ulotności złudzeń, strachu przed zramoleniem i dorosłością zaskakuje nieokiełznany, chwilami surrealistyczny styl, podszyty niebanalnym humorem.
Godny hołd jednego twórcy dla drugiego w setną rocznicę urodzin.
Oz napisał jedną z ciemniejszych swoich powieści, ale też jedną z najlepszych.
Ta znakomicie napisana książka bada paradoksy arabskiego superego – szukając jednocześnie nadziei na nigdy dotąd niezaistniałe muzułmańskie oświecenie.
Autor przedstawia rzeczywiste przemiany służb policyjnych, w których coraz większą rolę odgrywają funkcjonariuszki, choć proces ten nie przebiega bezproblemowo.
Cały album poświęcony jest znienawidzonemu przez antyglobalistów rolniczemu koncernowi Monsanto.
Płyta wyjątkowa, która niesie bezczelny wręcz pomysł, a za nim – błyskotliwą, choć pozbawioną efekciarstwa realizację.
I znów Mariuszowi Adamiakowi udało się na swój letni festiwal zgromadzić gwiazdorską ekipę.
To właściwie dwie imprezy w jednej.
Rozmowa z architektem Piotrem Nawarą z nsMoonStudio, jednym z twórców projektu Cricoteki, nagrodzonego Grand Prix w konkursie POLITYKI.
Oryginałami dawnych ilustracji z książek dla dzieci żadna instytucja kulturalna w Polsce się na poważnie nie interesuje. Może się to skończyć tak, że nie uratujemy już całej spuścizny polskich rysowników.
W swoich tekstach każą bohaterom wylewać wodospady łez, konstruować silniki napędzane deszczówką albo uprawiać orgie z prostytutkami ze Wschodu. Jak wygląda polska grafomania epoki „Greya”?
Stanisław Bareja, ostatni z wielkich polskich artystów docenionych dopiero po śmierci, sportretował w swoich filmach rzeczywistość tak nieszczelną, że mogło pojawić się w niej wszystko – złowrogie, spełniające się wróżby Cyganek, świnie biegające środkiem jezdni, samochody rozpadające się pod wpływem kichnięcia.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Czy te skarpetki cieszą twoje serce? Jeśli nie, podziękuj im za służbę i wyrzuć – radzi Marie Kondo, autorka bestsellerowego podręcznika porządkowania. Milionom czytelników odmienił dom, a niektórym także życie.
W czeskiej telewizji publicznej wyemitowano reality show, którego uczestnicy żyli w realiach nazistowskiej okupacji. Granice kontrowersji i głupoty na małym ekranie przesuwają się jeszcze dalej niż przy okazji „Ekipy z Warszawy”.
Przed tygodniem obruszyłem się na zwrot „Całe to towarzystwo powinno już dawno przestać rządzić w Polsce”.
Decyzją Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych żadnemu ze stanów USA nie wolno odmawiać rejestracji związków małżeńskich par homoseksualnych.
Wybory prezydenckie udowodniły, że PiS stworzyło własny sposób komunikowania się.
Podczas gdy w Ameryce i Europie Zachodniej swoboda seksualna przynosi zmiany obyczajowe, u nas – jak czytam w prasie – przynosi przede wszystkim wzrost zachorowań na kiłę i rzeżączkę.
Kiedyś płynęły tędy tylko narkotyki. Teraz idą tysiące imigrantów. Macedonia i Serbia są bezsilne. Węgrzy chcą budować mur. Bruksela nie wie, co robić.