Wszelkie sprawy dotyczące dyskryminacji to mniej niż 1 proc. pozwów związanych z prawem pracy, a te o molestowanie to już zupełny ułamek ułamka.
Ukraińscy żołnierze, którzy walczą w Donbasie, wyposażenie mają od Sasa do Lasa. Buty, hełmy, kamizelki. Podobnie musiała wyglądać polska armia w 1920 r., gdy odpierała bolszewików: mundury trzech zaborców plus co popadło.
Komisja Europejska ogłosiła strategię tworzenia unii energetycznej.
Czy Władimir Putin stracił kontrolę nad dżinem, którego wypuścił z butelki, rozkręcając w Rosji kampanię nienawiści do „wrogów wewnętrznych”?
Przygotowany przez resort zdrowia projekt ustawy zakłada, że z in vitro będą mogły korzystać nie tylko małżeństwa.
Jest architektoniczny Oscar! Nagroda Miesa van der Rohe to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie architektury.
Dwudziestu kilku polskich doradców wojskowych ma pracować z dala od frontu na Ukrainie.
Dudabus objeżdża polskie powiaty. Prezydencki kandydat PiS na razie nie tyle podbija kraj, co przedstawia się wyborcom swojej partii.
W Polsce padł jeden ze światowych rekordów sprzedaży biletów na film „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Widzowie wyczytali z niego wyraźnie więcej, niż zakładał amerykański producent. Przekonaliśmy się o tym, odwiedzając miasta, w których film cieszył się szczególnie wysoką oglądalnością.
Rozmowa z socjolog dr Anną Wilk o tym, jak niefrasobliwy stosunek do własnych dokumentów może nas wpędzić w poważne kłopoty.
To kolejny dowód na to, że PiS szeroko czerpie z kadr peerelowskiego aparatu bezpieczeństwa.
O tym, jak uderzenie cegłą w głowę stało się łamigłówką prawno-etyczno-logiczną.
Miasteczko odetchnęło z ulgą, kiedy sąd uniewinnił Biznesmenów, Psy i Doktorka. Pozostało jednak pytanie: kto ich wsypał? I po co?
Sprzedaż TVN kończy historię jednego z najbardziej ambitnych przedsięwzięć biznesowych III RP. Okazuje się, że łatwiej stworzyć koncern medialny, niż wychować następców.
Nie tylko PolskiBus nie jest polski. Podróżujemy coraz więcej, ale coraz częściej zarabiają na tym przewoźnicy zagraniczni.
Zachodni politycy zdali się całkowicie na speców od wygrywania wyborów, a ci sprzedają ich, jakby handlowali odkurzaczami.
Szarlatan klonowania z Korei Południowej, doktor Hwang Woo Suk, chce teraz przywrócić do życia mamuty, a przy okazji też siebie samego.
Honduras tylko w jednej dziedzinie jest pierwszy na świecie – w liczbie zabójstw per capita. W tym niewielkim kraju w Ameryce Środkowej dochodzi do nich co 64 minuty.
Polskie Linie Lotnicze przez lata dokonywały cudów akrobacji, przewożąc tajne ładunki broni. W placówkach Lotu na Zachodzie lokowano też agentów, którzy zbierali dane wywiadowcze.
Idea opryczniny od 450 lat przenika życie polityczne Rosji.
Rozmowa z prof. Grażyną Skąpską, prawnikiem i socjologiem, o protestach wykładowców, komercjalizacji nauki oraz kondycji polskiej profesury.
Permanentna rewolucja cyfrowa zmęczyła już wszystkich. Kolejne gadżety z niepotrzebnymi funkcjami i marnujące czas aplikacje irytują coraz bardziej. Koniec utopii społeczeństwa informacyjnego? Nie, to dopiero początek.
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń. Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Mamy mocnego kandydata do przyszłorocznych Oscarów.
Kreacjoniści mogą odetchnąć, chorzy na raka też.
Publika śpiewała, a nawet tańczyła razem z wykonawcami.
Jeżeli tym spektaklem mieliśmy się pochwalić, to wybór nie był najszczęśliwszy.
Piękne krajobrazy, trzymająca w napięciu akcja i intrygujący bohaterowie.
Zabawne jest tylko to, że nie wiemy, które z pary bohaterów jest większym psychopatą. Ale na dobrą powieść to za mało.
Książka będąca wyjątkowym hołdem dla wyjątkowej krainy, której śladów trzeba szukać niemal wyłącznie w archiwach i ludzkiej pamięci.
Autor nadaje powieści formę reportażu śledczego, przybliżając wydarzenia za pomocą chropowatej dziennikarskiej frazy.
Nasz niemal etatowy artysta skandalista (przypomnę ostatnie zamieszanie wokół jego pracy „80064” pokazywanej w Estonii) otworzył wystawę w Sopocie.
Zespół sprofesjonalizował swoją ofertę, a ta – jak w wypadku większości produktów masowych – stała się bardziej przewidywalna i plastikowa.
Druga płyta nagrana przez naszego wybitnego tenora dla Deutsche Grammophon poświęcona jest operze francuskiej, która jest jedną ze specjalności tego artysty.
Odbierając nagrodę za reżyserię w Berlinie, Małgorzata Szumowska awansowała do elity europejskich filmowców. Obok Pawła Pawlikowskiego to obecnie najgorętsze nazwisko polskiego kina. Na czym polega fenomen jej twórczości?
Rozmowa z Zygmuntem Miłoszewskim, laureatem Paszportu POLITYKI w dziedzinie literatury, o tym, co zrobić z pieniędzmi na kulturę i co dalej z prokuratorem Szackim.
Brutalność, dorosły charakter literatury dla młodzieży, który obserwujemy, to niedzisiejszy wynalazek. Przypominają o tym baśnie braci Grimm w pierwotnych, nieocenzurowanych jeszcze przez samych autorów wersjach.
Ściąganie w szkole jest niedozwolone. Ściąganie w sztuce bywa nagradzane wielkimi karierami. W galerii Zachęta mamy okazję prześledzić ów – jak się okazuje, wcale nie tak haniebny – proceder.
Strach przed internetowym hejterem to strach przed nieznanym.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Rozmowa z Michałem Foggiem, didżejem, prawnukiem słynnego Mieczysława.
Nie zdusiły ich ani fale głodu, ani wybuchające epidemie syfilisu. A teraz branżę starą jak świat zmiata z jego powierzchni internet.
Widmo mafii bukmacherskiej krąży po świecie i wypatruje ofiar. Wszystko wskazuje na to, że ostatnio jej wzrok padł na Flotę Świnoujście.
Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich dni była konferencja „Powstań, Polsko”, zorganizowana w Częstochowie przez Krucjatę Różańcową i patriotyczne środowiska prawicowe.
Najlepsza pobudka to Poranek Radia TOK FM. Rewelacja goni rewelację.
Obawiam się, że zbuntowani humaniści, pod wodzą Aleksandra Temkina, rozmawiają nie z tymi, z którymi trzeba, i nie o tym, o czym trzeba.
Z drugiej ręki możesz ją mieć już od 100 euro, ale szykowna dziewica nie pójdzie raczej za mniej niż 10 tys. Jednak tu nie tylko pieniądze się liczą.