Premier podczas narciarskiego wypadu zapalił cygaro. Wicepremier Bieńkowska rzuciła ostatnio, że zimą bywa zimno. Jako politycy nie powinni tego robić. Jak wielu innych rzeczy. Oto kilka porad.
Nie wiadomo jeszcze, czy PiS obejmie władzę, ale widać, że wielu dopuszcza taką możliwość i zaczyna się na tę okoliczność, w swoim mniemaniu, zabezpieczać.
Jesteś w resortowych dzieciach? – zapytał mnie pod koniec tygodnia red. Mikołaj Lizut, ale zanim zdążyłam odpowiedzieć, że oczywiście, sam się ocknął: „O co ja właściwie pytam? Przecież jesteś, nawet na okładce.
Przez ostatnie pięć lat Davos było barometrem globalnego kryzysu. W szwajcarskim kurorcie prezesi ostrzegali przed rychłą katastrofą gospodarczą, a przywódcy obiecywali, że do niej nie dopuszczą.
Zmienił się kraj, w którym mieszkam. Z oligarchicznego państwa czasów Leonida Kuczmy i Wiktora Juszczenki Ukraina przekształciła się w prawdziwą kryminalną republikę.
Sporej ekwilibrystyki wymagało wysłanie naszych żołnierzy na misję do Republiki Środkowoafrykańskiej (RŚA).
Proces kanonizacyjny może nie tylko trwać kilka wieków, ale też kosztować krocie.
O tym, co jego instytucja robi, a czego nie ma zamiaru robić - mówi Łukasz Kamiński.
Facebook ma tylu użytkowników, ile Chiny Ludowe mieszkańców. Miałby więcej, ale chińskim internautom państwo zabroniło z niego korzystać. W 10 rocznicę narodzin serwisu pojawiają się jednak wątpliwości, czy przetrwa on kolejną dekadę.
W Polsce, jak to w mieszczańskim salonie pani Dulskiej, problem jest wart uwagi tylko wówczas, gdy wybucha skandal obyczajowy z udziałem jakiegoś polityka.
Atak ostrej zimy zatrzymał niedawno w szczerym polu kilka pociągów. Ale dla pasażerów może to i lepiej, żeby był mróz. Stojące pociągi są znacznie bezpieczniejsze od jadących.
Z zabójcą czterech chłopców z Piotrkowa rozmawiałem w 1995 r. Paliliśmy papierosy, piliśmy kawę, a Mariusz Trynkiewicz przed każdą odpowiedzią ważył słowa, zastanawiał się. Chciał dobrze wypaść.
W każdym łóżeczku częstochowskiego ośrodka Ufność mieszka popsute przez rodziców dziecko do lat 3. Opiekuje się nimi 20 pań. I system.
Już od 18 lat Waldemar Tyburski jest oskarżany o zabójstwo. Wymiar sprawiedliwości popełnił w tej sprawie chyba wszystkie możliwe błędy, ale nie poczuwa się do winy.
Na umowy zwane śmieciowymi skazani są młodzi i starzy. Od nich karierę zawodową się zaczyna i na nich kończy. Ostatnio na przykład radiowa Trójka pozbawiła etatu legendarnego prezentera Piotra Kaczkowskiego. Sprawa była głośna i pouczająca.
Trwa obrona Poczty Polskiej. W jednym szeregu stanęli politycy, adwokaci, sędziowie, związkowcy, media. Kto Poczcie zagraża? Wolny rynek.
Unia Europejska potrzebuje Wielkiej Brytanii jako trudnego, wątpiącego i uparcie demokratycznego członka. Nawet jeśli jej premier wygaduje bzdury o imigrantach.
Protesty na Ukrainie nie ucichną, nawet jeśli władza pójdzie na ustępstwa. Majdan to już stan umysłu, który właśnie przekroczył Dniepr.
Rozmowa z dr. Stanem Nagorskim, belgijskim lekarzem dokonującym eutanazji, o tym, dlaczego oraz komu to robi i kiedy odmawia.
Będziemy drugą Bawarią – mówią miejscowi politycy, czyli nowoczesną gospodarką wyrosłą na tradycji, wierze, chłopskiej pracowitości i pragmatyzmie. To jest nowy rzeszowski mit.
Do wizerunku Rzeszowa pasuje parafraza słynnej definicji celebryty: „to miasto znane z tego, że z niczego nie jest znane”.
Miasto zmieniało się razem z WSK. Z zapyziałego w zadbane, z dobrymi drogami i galeriami zadającymi szyku. Wbrew stereotypom biednego Podkarpacia, Rzeszów to dziś jeden z najprężniejszych ośrodków w kraju.
Rzeszów od lat jest w czołówce rankingów jako jedno z najlepszych w Polsce miejsc do życia, gdzie ludzi stać na kupno dużych mieszkań, a dla każdego dziecka jest miejsce w przedszkolu.
Środek nocy, Rzeszów, mgła, ciemny samochód poruszający się podejrzanie wolno – nie dzwońcie na policję, to prezydent Ferenc z małżonką doglądają miasta.
Dzieje Komisji Likwidacyjnej RSW, która na początku lat 90. stworzyła podstawy rynku prasowego, są pasjonujące, ale nieznane. Dlatego krytykom III RP łatwo budować tezy o „medialnej Magdalence” i „resortowych układach”. Na 25-lecie transformacji warto tę historię przypomnieć, bo jest ciekawsza niż polityczne zmyślenia.
Już w najstarszej kronice polskiej natrafiamy na ślad człowieka wpływu, działającego zakulisowo przy królewskim dworze; ludzi takich z czasem zacznie się określać mianem szarych eminencji.
Migracje w pierwszym tysiącleciu n.e. doprowadziły do upadku Imperium Rzymskiego. Układ sił w Europie trwale się zmienił. Co skłoniło ludzi do masowych wędrówek?
Po wielu latach prób i starań zarejestrowano wreszcie wysokoenergetyczne neutrina pochodzące z kosmosu. To bardzo ważne odkrycie i wiąże się w nieoczekiwany sposób z historią starożytnego Rzymu.
Wstrząsająco przenikliwy film zrobiony ręką i duszą prawdziwego mistrza.
Jeżeli ktoś chciałby przekonać się, że aktorstwo w amerykańskim kinie jest w dalszym ciągu niedościgłe, polecam właśnie „American Hustle”.
Reżyser pozwala wybrzmieć wielowarstwowej treści sztuki, aktorom zaś nie przeszkadza.
Opowieść o świecie, w którym jesteśmy tak głęboko zatopieni, że wiele nam ucieka.
Opowiedziana sprawnie i z rozmachem historia wykuwania się amerykańskiego społeczeństwa w znoju, śniegu i błocie, wbrew naturze i jej rdzennym mieszkańcom.
Szpakowska zawsze zmusza do myślenia, choćbyśmy studia skończyli już dawno temu.
Zawiłe i fascynujące losy lipicanów podczas II wojny i tuż po niej.
Najsławniejsza powieść autora i pierwszą przełożoną na polski.
Formuła łamigłówkowej gry jest tylko pretekstem do sportretowania człowieka w trakcie głębokiej, fundamentalnej zapaści wartości.
Warto – coś po tej grze w nas zostanie.
Dobra, stara szkoła rozrywki.
Dwupłytowy album zawiera kompozycje bardzo różne i na różne składy.
Sharon niesie przeszłość w sobie, jej alt brzmi niczym najlepsze głosy epoki.
Oficjalnie cenzury obyczajowej nie ma, lecz przyzwolenie społeczne na nią jest. A co kraj, to inny obyczaj. Inna forma kontroli przyzwoitości.
Członkowie kwartetu Apollon Musagète – laureaci Paszportu POLITYKI 2013 w kategorii Muzyka Poważna – opowiadają o tym, jak wywołać entuzjazm dla muzyki smyczkowej.
Jak Matthew McConaughey, dyżurny amant Hollywood, który do tej pory słynął z tego, że prezentuje nagi tors i błyska uśmiechem, stał się pewniakiem do tegorocznego Oscara.
Bohaterami nagród Grammy byli zamaskowani Francuzi. Muzycy Daft Punk od lat nie ujawniają swych twarzy, a mimo to zdobyli popularność i zbierają owacje jako nowi królowie popu.
Powiedz jej, że jest piękna, myślę sobie, bo jest ładna, a jeśli jej powiesz, że jest piękna, to na chwilę specjalnie dla ciebie stanie się piękna, nie gadaj o terrorze, weź ją za rękę i powiedz jej, że jest piękna…
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Do kin wchodzi opowieść o tym, jak zwykły ludzik Lego ratuje świat. W rzeczywistości utwierdza ona hegemonię małych kolorowych klocków na rynku zabawek.
Nowy nurt samodoskonalenia proponuje ciągłą kontrolę własnego organizmu. Zwolennicy tego trendu zamieniają swoje smartfony w przydatne laboratoria.
Polscy panczeniści znów dojrzeli do medali olimpijskich. Bródka wywalczył złoto, mimo że Polska to nie jest przyjazny kraj dla łyżwiarzy szybkich.
Cieszy fakt, że oskarżanego o pedofilię abp. Wesołowskiego – byłego nuncjusza papieskiego w Dominikanie – spotkała wreszcie surowa kara, jaką jest usunięcie jego osoby z oficjalnego zdjęcia członków episkopatu tego kraju, na którym stał w drugim rzędzie i się cynicznie uśmiechał.
Opowieści matek, które z własnym dzieckiem odbywają lub odbyły wyrok w więzieniu.