Stop seksualizacji naszych dzieci. Chrońmy dzieci przed gender. Wychowanie seksualne to deprawacja, szkoła masturbacji i prezent dla pedofilów – katolicka prawica uderza w coraz czulsze struny.
Na diagnozę lekarza specjalisty trzeba czekać miesiącami. Do momentu rozpoczęcia leczenia mogą minąć kolejne. To już czasami gra o życie. Co tu można poprawić?
Ze świątecznej drzemki polityków zbudziło mocne uderzenie. Pijany kierowca zabił w Kamieniu Pomorskim sześć osób.
Już od 1 marca urzędy pracy będą tworzyć zindywidualizowane oceny sytuacji osób bezrobotnych – zakłada opublikowany w przedostatni dzień zeszłego roku projekt rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej. Projekt trafił do konsultacji społecznych.
Michał Królikowski, wiceminister sprawiedliwości, jest radykalnym katolickim konserwatystą, któremu niezwykle łatwo przychodzi wywoływanie światopoglądowych sporów. A chodzi o newralgiczny resort.
Na prowadzenie biura poselskiego w 2012 r. każdy poseł dostał 142 800 zł ryczałtu. W sprawozdaniach z rozliczenia tej kwoty jest m.in. rubryka „inne wydatki związane z prowadzeniem biura”. I tym się przyjrzeliśmy.
Historia bezdomnego mieszkańca Nowego Sącza, którym "zatroszczył" się poseł Arkadiusz Mularczyk poruszył opinię publiczną. Kim są i jak żyją polscy bezdomni?
Rozmowa z Grażyną Jagielską, pisarką, żoną korespondenta wojennego, o jej wielomiesięcznej kuracji w klinice psychiatrycznej i książce opartej na tym doświadczeniu.
Urząd do Spraw Cudzoziemców dostał zadanie: ocieplić wizerunek obcokrajowców żyjących w Polsce.
Zamordował cztery osoby, nie zostawiając przy tym żadnych śladów, czy nie zamordował żadnej? Nie znaleziono ciał, czyli dowodu na śmierć. Sąd wyda werdykt w styczniu.
Kierowcy jadący nowymi autostradami i trasami szybkiego ruchu przeżywają radość, póki nie zapali się lampka rezerwy paliwa. Znalezienie stacji benzynowej często graniczy z cudem. Ciekawe dlaczego?
Właściciel Polskiego Busa to dumny Szkot, który bezwzględność w biznesie i kontrowersyjne poglądy łączy z religijnością i filantropią.
Polska jest sadowniczą potęgą Europy. Naszymi jabłkami i sokiem jabłkowym podbijamy rynki eksportowe. Co jeszcze można z jabłka wycisnąć?
Terroryści, Chodorkowski i Pussy Riot, opozycja, Zachód i homoseksualiści – lista wrogów putinowskiej Rosji jest szeroka i zróżnicowana. Niektórzy z nich są prawdziwi, inni urojeni, za to wszyscy mogą się władzy przydać – zwłaszcza przed igrzyskami.
Czy można przegrać wybory, a wygrać negocjacje koalicyjne? Niemieccy socjaldemokraci pokazali, że jak najbardziej.
Choć oba państwa są formalnie w stanie wojny, Izrael przygarnia rannych i chorych uciekinierów z Syrii. Byle było po cichu.
Dawna filia KL Auschwitz w Jaworznie służyła przez 10 lat po wojnie jako największy w Polsce obóz pracy przymusowej dla Niemców, Ślązaków, Łemków, Ukraińców i młodocianych więźniów politycznych. Zamknięto go dopiero po wielkim buncie w 1955 r.
Sławy show-biznesu chętnie wypowiadają się w kwestiach nauki i medycyny. Choć byłoby znacznie lepiej, gdyby akurat o tych sprawach pomilczały.
Jak zbadać najbardziej złożony obiekt we Wszechświecie? Najlepiej byłoby zbudować coś równie skomplikowanego i zobaczyć, jak działa. To właśnie proponują naukowcy, którzy planują stworzenie symulacji komputerowej ludzkiego mózgu.
Nauką i szkołami wyższymi nie powinno się zarządzać niczym barem fast food czy hipermarketem. Zmiana na stanowisku ministra powinna skłonić do ponownego namysłu nad reformą uczelni.
Po tak celnym zdiagnozowaniu cynizmu elit finansowych liczba Oscarów na koncie reżysera powinna znacząco wzrosnąć.
Słynną XVIII-wieczną opowieść o bezgranicznym poświęceniu 47 samurajów, którzy oddają życie w obronie honoru swego pana, porównuje się do ofiary trzystu wojowniczych Spartan, którzy zginęli pod Termopilami.
Spektakl Garbaczewskiego to opowieść o hipokryzji, ale też o pamięci.
Sam spektakl do szczególnie świeżych nie należy.
Nowoczesne podejście do historii Sherlocka Holmesa z licznymi odwołaniami do opowiadań Conan Doyle’a, pełne pięknych kadrów i ciekawych pomysłów realizatorskich.
Panorama powikłanych losów.
Powrót do oświeceniowego sentymentalizmu i odświeżenie, popularnego szczególnie w epoce Woltera i Diderota, gatunku powieści epistolarnej.
Momentami czytanie „Bum!” przypomina szukanie wyjścia z labiryntu. Bywa żmudne, mozolne i zniechęcające, jednak po wyjściu na zewnątrz czujemy, że warto było się wysilić.
Muzyka prezentowana na tych płytach brzmi rewelacyjnie, dźwięk jest krystalicznie czysty, dynamika i selektywność wspaniałe, a wszystko to dzięki pracy Adama Ayana, mistrza masteringu.
Hołd złożony nie tylko braciom Everly, ale także amerykańskiej tradycji muzycznej, głównie bliskiej country i bluegrass.
Opłacało się czekać aż dwa lata na nową odsłonę galerii prezentującej sztukę wieków średnich.
„Nimfomanka” Larsa von Triera jest najlepszym filmem w jego karierze. To nie pornografia, ale warto prześledzić, jak skandalizująca kampania zmyliła kinomanów na całym świecie.
Cyceron swoją karierę polityczną zbudował na sieci znajomych przypominającej Facebook. Im głębiej w rozmowie o społeczeństwie informacyjnym sięgamy do przeszłości, tym mniej rewolucyjne i niepokojące wydają się dzisiejsze zmiany.
Rozmowa z reżyserem Lechem Majewskim o tym, jak pewien górnik wprowadził go w świat Jacksona, Kubricka i Batmana.
Zmarły niedawno kompozytor Wojciech Kilar lekceważył swoją twórczość dla filmu. A zostawił w tej dziedzinie dzieła naprawdę wybitne.
W ostatnich tygodniach cała Anglia odkrywała małe problemy wielkiej pary: kolekcjoner sztuki uciekał się do przemocy, a telewizyjna kucharka sięgała po narkotyki.
Jak na czasy maili i esemesów w Wydziale Niedoręczalnych Przesyłek panuje duży ruch. Trafiają tam listy do św. Mikołaja, zderzaki samochodowe, biżuteria i egzotyczny okaz pająka. Ludzie potrafią wysłać wszystko.
Młode pokolenia słuchają więcej muzyki niż ktokolwiek przed nimi, ale od hi-fi wolą wi-fi. Audiofile poczuli się więc gatunkiem wymierającym. Za wcześnie – złota era dźwięku dopiero się zaczyna.
Papież europejskich łasuchów był tłuściochem i brudasem, Ale miał subtelny smak.
Masowo daliśmy sobie wmówić, że przyjdzie jakiś kołcz i zmieni nasze życie.
Większość naszych polityków prawidłowo wytypowała środę jako dzień, w którym rozpocznie się rok 2014.
Jak się okazuje, zeszłoroczne polityczne wydarzenia w naszym kraju mało kogo zelektryzowały.
W berlińskiej dzielnicy Kreuzberg, zamieszkanej w dużym stopniu przez imigrantów, rok temu stanęło namiotowisko – obóz uchodźców z Afryki.