Kościół katolicki w Polsce, tracąc rząd dusz, chce utrzymać kontrolę nad cielesnością człowieka od poczęcia do śmierci.
Wart 130 mld zł program modernizacji polskiej armii wisi na włosku. Wiadomo nawet czyim – gen. Waldemara Skrzypczaka.
Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, który prowadził obrady w trakcie pierwszego czytania społecznego projektu ustawy zaostrzającej przepisy antyaborcyjne, stawiał sobie na kartce kreseczki, ilekroć z trybuny padło określenie „zabijanie dzieci” (wymiennie: „mordowanie”).
Jan Tomaszewski powiedział POLITYCE, że jeśli Ministerstwo Sportu i Turystyki nie wykona uchwały Sejmu w sprawie nazwania Stadionu Narodowego imieniem Kazimierza Górskiego, to zgłosi to do prokuratury.
Prezes PAN prof. Michał Kleiber zapewne chciał jak najlepiej, ale boleśnie się zderzył z żywiołem polityki smoleńskiej.
Donald Tusk nie rozpoczął jeszcze swojego nowego politycznego sezonu, nie wyłożył kart. Przedłuża się okres milczenia. Zewsząd sypią się jednak rady. Rzecz w tym, że są ze sobą sprzeczne.
Lata 1988–90 to najświetniejszy okres w karierze Lecha Wałęsy. Zwycięstwo za zwycięstwem. Jednak im większy był Wałęsa, tym trudniej było w jego wielkość uwierzyć. Im bliżej był władzy, tym bardziej się go bano. Siermiężność chłopa-króla stała się problemem.
Utalentowana medycyna potrafi długo hodować osoby, a czasem już tylko organizmy. Zmuszani do życia kombinują, jak by tu umrzeć.
O tym, jak więźniowie z Włocławka z powodu naleśników nawrócili się na islam i jak potem „Gessler” nawrócił ich na placek po węgiersku.
Licencjat. Niedługo istnieje, a już budzi spore wątpliwości, z postulatami likwidacji włącznie. Czy warto, by i studenci, i uczelnie dalej się z tym męczyły?
W kolejnym, szesnastym już konkursie POLITYKI jurorzy nagrodzili posłów umiarkowanych i pracowitych, a żółte kartki pokazali głównie tym, którzy w polityce postawili na ostre słowa i na twardą konfrontację.
Zygmunt Solorz-Żak kupując Polkomtel, operatora sieci Plus, postawił wszystko na jedną kartę. Jest ryzyko, że może przegrać.
Wielkie międzynarodowe salony samochodowe są rewią motoryzacyjnej mody i przeglądem najnowszych tendencji stylistycznych. Jednak prawdziwa walka koncernów toczy się pod błyszczącymi maskami nowych aut.
W kampanii przed wyborami federalnymi Niemcy zachowywali się tak, jakby zawiesili członkostwo w Unii. Teraz wracają, tylko muszą jeszcze uzgodnić, po co.
Historia, która doprowadziła do rzezi w stolicy Kenii, zaczęła się w innym kraju i w innym czasie. Ta mroczna przeszłość ma przed sobą, niestety, równie mroczną przyszłość.
Lepszy hipokryta niż fanatyk – z takim założeniem Zachód powinien zasiadać do rozmów z prezydentem Hasanem Rouhanim w sprawie irańskiego programu nuklearnego.
Warszawa skapitulowała 4 października 1939 r. Zaraz też osiedli w niej pierwsi Niemcy: wojskowi, pracownicy administracji i policji, z czasem zwykli cywile, którzy przyjechali ze swoimi rodzinami. Jak wyglądało ich życie codzienne?
Pierwsza dekada XXI w. była najcieplejsza od 1850 r. Ziemia się ociepla, a odpowiedzialność człowieka za ten proces nie budzi wątpliwości. To najważniejsza konkluzja najnowszego raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatycznych ONZ.
TechnoEcho – jak każdy dział – ma swój rytm. Wyznaczają go m.in. konferencje firmy Apple, o których nie sposób nie wspomnieć.
850 lat temu Kościół ogłosił, że brzydzi się krwią. Jak zaciążyło to na rozwoju europejskiej medycyny?
Rozmowa z Janem Chadamem, prezesem spółki GAZ-SYSTEM SA, której kluczowym zadaniem jest transport paliwa gazowego siecią przesyłową.
Z mnogości wątków nie wyłania się pasjonująca, szokująco oryginalna historia, ale poczucia zmarnowanego czasu nie ma.
Realizatorzy zadbali, by opowieść była klarowna, chronologiczna i zrozumiała także dla zagranicznego widza, co się udało, o czym świadczą zaproszenia na ponad 90 festiwali.
Wciąga opowiadana przez piosenki historia o uczuciu osobowości zbyt różnych, by mogło przetrwać.
Inteligentna stylizacja ludowa, w kostiumach, muzyce, choreografii i języku daje widowisku oddech i siłę metafory.
w stolicy Dolnego Śląska postanowiono przypomnieć osiągnięcia tego kreatywnego architekta.
Nad wszystkim unosi się duch mistrza nowoczesnego projektowania – Oskara Hansena.
Jak meteor przemknie przez stolicę wystawa prezentująca dorobek znanego niemieckiego architekta Helmuta Jahna.
Najnowsza książka nie jest powieścią, tylko wielostronnym i różnorodnym portretem miasta, a właściwie czymś więcej – portretem ludzi zanurzonych w historii.
Historia dwóch niezbyt udanych małżeństw urzeka pięknym lirycznym zakończeniem.
To rzecz napisana sprawnie i z reporterską rzetelnością.
Aby wyrywać zęby kombinerkami, wykonuj drążkiem kontrolera ruchy okrężne. Miłej zabawy.
Niezmienny od lat, introwertyczny country blues.
Nowa płyta to dynamiczny zestaw piosenek, które nie wejdą co prawda do panteonu rockowej sławy, ale na chwilę pozwolą nabrać ochoty do nieskomplikowanej zabawy.
Płyta zdradza mocniejsze inspiracje zachodnim rockiem psychodelicznym niż rodzimym bigbitem.
Rozmowa z aktorem Dawidem Ogrodnikiem o walce, moralnym niepokoju i kacu po angażującej roli.
Co po fenomenalnej fali kina z Rumunii? Świat nadal szuka społecznej prawdy w filmach ze wschodniej Europy. Kilka naprawdę ciekawych będzie można teraz obejrzeć w Warszawie.
25 września stanął w Warszawie pomnik René Goscinnego. Jego twórczość znamy w Polsce świetnie, ale o nim samym i jego związkach z naszym krajem wiemy już mniej.
„Mamo, czy jestem barbarzyńcą?” – to pytanie-hasło 13 Biennale Sztuki w Stambule. Odpowiedzi udzielane przez artystów z całego świata nie są oczywiste. Te polskie okazały się jednymi z ciekawszych.
Kto wjeżdża do Polski, ten musi zaniemówić. Obcokrajowiec, który próbuje wymówić nazwę miejscowości, gdzie zamierza się udać, kończy bełkocząc i popluwając
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Z wicepremierem i ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim rozmowy przy zbieraniu grzybów.
Rok temu przebój „Gangnam Style” zdobył świat. Dziś wiemy, co przyniósł Korei ten mem wszech czasów: miliony dolarów, mnóstwo dumy i trochę wstydu.
Polska to zielona wyspa żużla. Kwitnie mimo tego, że wielu ludzi ze środowiska uprawia jazdę po bandzie.
Nie mając groźnego wroga zewnętrznego, nasi generałowie są zmuszeni prowadzić wojny sami ze sobą.
Usłyszałem, a właściwie powinienem uczciwie napisać, że podsłuchałem rozmowę na przystanku tramwajowym. Był to właściwie monolog starszego mężczyzny A do drugiego – B.
Niepodległa Republika Barcelonety – mówią o niej mieszkańcy, choć jak długo jeszcze potrwa ta niepodległość, nie wiedzą.