Są w Polsce pary, które trwają w nieskonsumowanym związku nawet 20 lat. Ale coraz częściej podejmują decyzję o leczeniu.
Od ponad dwustu lat Polska nie ma już króla. A może dobrze byłoby go mieć? Brytyjczycy wydają się szczęśliwi ze swoją monarchią. Co prawda nasz król wkroczyłby w sam środek politycznego piekła. Kto mógłby sobie w tych warunkach poradzić?
Czego dowiedział się o sobie ostatnio wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski, czego wcześniej nie wiedział?
W konkursie na łatanie dziury budżetowej wojsko mimowolnie wysunęło się na pozycję lidera. Z 8 mld zł, które oszczędzić mają wszystkie ministerstwa, aż 3 mld odda armia. Na biednego nie trafiło, bo to zaledwie 10 proc. całego jej budżetu.
Papież Franciszek powrócił na swój ojczysty kontynent w wielkim stylu. Podczas pielgrzymki do Brazylii odniósł sukces nie tylko u młodych, ale i w mediach.
PiS ogłosiło swoje walne zwycięstwo i przystępuje do przejmowania spraw państwa. Partia zdecydowała się w końcu na samodzielne rządy. Trochę to śmieszne, trochę straszne, ale ta prosta strategia zdaje się działać także na zwolenników Platformy.
Podczas burzy wokół niemieckiego serialu „Nasze matki, nasi ojcowie” pojawiło się pytanie, jak naprawić medialne szkody spowodowane wykoślawionym obrazem AK. Jest na to sposób. Nakręćmy film o warszawskim roku 1944. W koprodukcji z Niemcami.
Kuba Wojewódzki, dziennikarz, showman, o swoich urodzinach, roli celebryty i podzielonej Polsce, o tym, że już znalazł swojego medialnego następcę i właśnie dojrzewa do posiadania dziecka, a także o tym, że sam nigdy by nie poszedł do swojego programu.
Opowiedzieć się wśród obrońców praw zwierząt za zwierzęcą eutanazją to jak być za aborcją wśród ultrakatolików. Zamiast zatem humanitarnie je usypiać, czeka się, aż skonają w męczarniach.
Zapowiadał się na subtelnego uczonego, był nadzieją polskiej teologii. Wybrał jednak rolę przywódcy krucjaty przeciw gejowskiemu lobby, które chce przejąć władzę nad światem.
Krakowski Diabeł upatrzył sobie miejsce przed Bazyliką. Spotkało się to z negatywnym odbiorem społecznym. Urzędnicy miejscy nie wyrazili więc zgody na jego dalsze występy.
Wraca sprawa zakupu rządowych samolotów. Jaki ma być polski Air Force One na miarę naszych aspiracji i możliwości?
Joseph E. Stiglitz, ekonomista, laureat Nagrody Nobla, radzi Polsce, żeby trzymała się z dala od euro i szukała partnerów poza Europą.
Porwany tydzień temu polski fotoreporter trafił w sam środek konfliktu wszystkich ze wszystkimi. Wojna w Syrii staje się węzłem lokalnych i międzynarodowych interesów, których nie przetnie nawet miecz zagranicznej interwencji.
Z chińską gospodarką jest jak z rowerem – aby utrzymać równowagę, musi pędzić. Jeśli zwolni lub stanie, to się przewróci. A w Chinach właśnie rozpoczęło się przymusowe hamowanie.
Kosowo będzie również dla Serbów – uzgodnili politycy w Belgradzie i Prisztinie. Dla Bałkanów to porozumienie może być ważniejsze niż członkostwo Chorwacji w Unii Europejskiej.
Roman Hrabar miał 36 lat, kiedy podjął się niemal niewykonalnego zadania – odnalezienia i sprowadzenia do kraju tysięcy polskich dzieci, odebranych w czasie wojny rodzicom i przeznaczonych do wychowania na idealnych nazistów.
Gdyby żył, miałby 84 lata i kilkadziesiąt miliardów dolarów majątku; przypuszczalnie byłby także bezkonkurencyjnym przywódcą Palestyńczyków. Wciąż jednak nie wiadomo, dlaczego i jak umarł.
Jednokomórkowe organizmy morskie mogły wykształcić mechanizmy porozumiewania się ze sobą. I ów lekceważony dotąd plankton może nie jest tak niewinny, jakby się mogło wydawać.
Tragiczne wypadki komunikacyjne – jak ostatni w Hiszpanii – dramatyczne przeżycia zostawiają trwały ślad. O tym, jak można pomóc ludziom dotkniętym posttraumatycznym stresem, rozmawiamy z terapeutami z Interdyscyplinarnego Centrum Genetyki Zachowania UW.
Po artykule Marcina Rotkiewicza „Ekościema, czyli mity zdrowej żywności” (POLITYKA 29) do naszej redakcji napłynęło sporo listów i polemik. Publikujemy fragmenty wybranych z nich oraz odpowiedź autora.
Niektórym widzom nasuną się skojarzenia z „Pamiętnikiem z powstania warszawskiego” Białoszewskiego. Tutaj też historię oglądamy z punktu widzenia ludzi ukrywających się w piwnicach i nie każdy chce być bohaterem.
Misternie skonstruowana intryga kryminalna „Konesera” ma niewiele wspólnego z popularnymi thrillerami w stylu Dana Browna, niemniej skojarzenie narzuca się samo.
Problemem staje się gra aktorów uwięzionych nie tyle w swojej męskości czy kobiecości, co w jakiejś manierze aktorskiej polegającej na wykrzykiwaniu kwestii.
Miłośnicy ambitnego kina będą mieli okazję przypomnieć sobie filmowy dorobek Stanleya Kubricka, a wydarzeniem będzie polska premiera najnowszego filmu Kena Loacha „Spirit of 45”, poświęconego ruchowi robotniczemu w powojennej Wielkiej Brytanii.
To idealna powieść dla wszystkich tych, którzy cenią pisarstwo Agathy Christie i... Williama Szekspira.
Ten dziennik jest miejscem, gdzie próbuje przedłużyć przyjemność, jaką było dla niego bycie z matką.
Sturis, wnikliwy reportażysta, odkrywa Grecję dla siebie, ale też dla nas, czytelników.
Tegoroczny Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty koło Słupska ma naprawdę solidny ciężar gatunkowy.
Zapowiada się jedna z najgłośniejszych edycji OFF Festivalu – pod każdym względem!
Paulina Przybysz – wciąż kojarzona z Sistars – od dwóch lat realizuje własne pomysły (wydała dwie solowe płyty). Teraz zaskakuje nas albumem nagranym ze swoim nowym zespołem Rita Pax.
Arte dei Suonatori towarzyszy wybitnej flecistce piękną, subtelną grą; w jednym z utworów jest też solo koncertmistrza.
Rozmowa z aktorem Zygmuntem Malanowiczem o pogmatwanej polskiej tożsamości, długich przerwach w karierze oraz o teatrze dawnym i dzisiejszym.
Miłość była – jeśli chodzi o wpływ na rodzimą scenę – najważniejszym polskim zespołem lat 90. Nowy dokument o grupie to potwierdza, ale też pokazuje, dlaczego nic jej nie przywróci tej pierwotnej energii.
Ty to masz taką naturę reportera – słyszę czasem. Szczególnie od osób, które wałkuję, żeby mi załatwiły gdzieś wstęp, z kimś poznały itd.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Na festiwalu w Bregencji kolejne, po „Królu Rogerze” Karola Szymanowskiego i „Pasażerce” Mieczysława Weinberga, odkrycie związane z Polską: prawykonanie opery Andrzeja Czajkowskiego „Kupiec wenecki”. Okazała się dziełem wybitnym.
Jest uwielbianą za oceanem gwiazdą dyscypliny, którą rozumieją tylko Amerykanie. Pokonywał przeciwników, jakby wbijał gwoździe w deskę, żując przy tym kiełbasę. On, chłopak z Uścia Biskupiego.
Jedni nazywają go Lekarzem Ameryki, inni widzą w nim showmana promującego szkodliwe pseudonaukowe metody leczenia. Kim naprawdę jest największy medyczny celebryta USA?
Półtora tysiąca kilometrów stąd, w rodzinie królewskiej w Londynie, urodziło się dziecko. Z Tuszyna ślą kołyskę, z Trzebiatowa pluszaka, ze Szczyrku dzwonek na wózek, a z Krakowa korale. O co tyle hałasu?
Czasy są takie, że trzeba być gotowym na wszystko. Również na nagły wzrost dobrobytu.
W upalną lipcową sobotę pojawił się w Suwałkach Jarosław Gowin. Chciał, by mieszkańcy miasta, w którym urodziła się Maria Konopnicka, mogli zobaczyć na żywo kogoś równie sławnego. Zobaczyć, usłyszeć… I co? I nic.
Ponieważ Miechów opustoszał z młodych, trzeba ze starymi naprzód iść. Żyłą złota są w mieście unijne projekty pisane pod seniora, a domy pomocy społecznej największym pracodawcą.