PiS uruchomił „Projekt: Gliński”, do tej pory jeszcze niećwiczony. Profesor socjologii będzie mógł na własnym przykładzie doświadczyć, jak działają zasady politycznego marketingu.
Po raz pierwszy kolejna fala smoleńskiego wzmożenia, tym razem związana z ekshumacjami, odbiła się od falochronu.
Mniejsza Polska maszerowała w proteście przeciwko tej większej. I w poparciu dla samej siebie. Obie Polski nie znają się i znać nie chcą. To główny wymiar największej demonstracji w dziejach III RP.
Z warszawskiego pl. Trzech Krzyży wymaszerowały w sobotę trzy środowiska. Każde z nich niosło swój krzyż, który, jak twierdzą, włożył im na plecy Donald Tusk. Czas go zrzucić i powstać z kolan.
Rząd przyjął Strategię Rozwoju Kraju do 2020 r.
Katarzyna Figura wygląda pięknie na okładce „Vivy!” – dwutygodnika plotkarsko-informacyjnego. Znakomita aktorka podczas starannej i kosztownej sesji zdjęciowej odegrała cierpienie, bezbronność, zagubienie.
Od Gruzji przez Polskę, Francję, Grecję, Hiszpanię aż po Portugalię – w całej Europie maszerowały w ubiegłym tygodniu tłumy wściekłych obywateli.
Dlaczego ludzie wybrani do rządzenia już nie rządzą? I skąd to się wzięło?
Rozmowa z Arkadiuszem Bilejczykiem, seksuologiem, o tym, co tak naprawdę znaczy leczenie z pedofilii.
Pod względem otyłości dzieci Polska przypomina Afrykę. U nas, jak w krajach Trzeciego Świata, najgrubsze dzieci – zwykle chłopcy jedynacy – pochodzą z zamożnych rodzin i dużych miast. Problem z utrzymaniem wagi ma już co czwarty spośród nich.
Przyjęło się sądzić, że w Polsce są niemal wyłącznie głęboko wierzący katolicy oraz zatwardziali ateiści. Nie bierze się pod uwagę szerokiej szarej strefy – agnostyków.
Nawet kiedy w Czechach obowiązywała prohibicja mały spożywczo-alkoholowy ruch przygraniczny kwitł w najlepsze.
O tym, jak się nie pogubić w świecie banków, parabanków, firm pożyczkowych oraz w strefie euro - mówi Andrzej Jakubiak.
W świecie Internetu biznes nie nadąża za technologią. Najboleśniej przekonuje się dziś o tym Facebook.
Aresztowanie jednego z liderów, rozbite Ferrari syna doradcy prezydenta, wreszcie tajemnicze zniknięcie przyszłego przywódcy. W przeddzień zmiany chińskiego kierownictwa w Pekinie trwa zaciekła walka o władzę.
Po co była ta cała rewolucja, skoro ludzie boją się chodzić po ulicach? Mimo to Hugo Chavez może czwarty raz z rzędu wygrać wybory prezydenckie.
Papieski Trybunał sądzi kamerdynera, który wykradł korespondencję Benedykta XVI. Kiedyś zdrajcy groziłaby gilotyna, dziś może liczyć nawet na akt łaski. Papież chce jak najszybciej zamknąć sprawę, poza tym w Watykanie nie ma gdzie trzymać więźniów.
Bywało już w historii USA, że jedno mimochodem rzucone zdanie podczas debaty prezydenckiej przeważało szalę i mogło zaważyć na wyniku wyborów.
Gdy w połowie lat 60. rekordy popularności biły Radio Wolna Europa i Radio Luxemburg, na falach eteru pojawiły się audycje polskich maoistów. Działalność groteskowego Radia Tirana do dziś okryta jest mgłą tajemnicy.
Kiedy zaciągnięto żelazną kurtynę, kiedy zniknęła i dzięki komu? Ukazała się pasjonująca książka o Europie czasu zimnej wojny.
Czy tylko Zachód zna przepis na budowę dobrobytu? Czy Azja znajdzie jakąś własną drogę?
Dziesięć lat temu lądownik Huygens wylądował na Tytanie. Bardzo zagadkowym, największym księżycu Saturna.
Nieprecyzyjne przepisy, łatwość unikania kontroli i reklamowa wolna amerykanka pozwalają zalewać rynek suplementami diety. Niektóre nie wychodzą nam na zdrowie.
Ta jesień dla amatorów fotografii i filmu zapowiada się interesująco – zwłaszcza dla tych, którzy nosili się ostatnio z zamiarem wymiany sprzętu na nowszy i lepszy.
Obsesją Mariny Abramović, światowej sławy artystki body artu i performance’u, jest badanie granic świadomości własnego ciała.
Kolejna francuska komedia romantyczna, zrobiona według sprawdzonego wzoru, z sympatyczną bohaterką w roli głównej.
Komedie romantyczne rządzą się swoimi prawami, trudno więc narzekać, gdy te reguły są ściśle przestrzegane. W „Take This Waltz” łzy i wzruszenie są gwarantowane, bo to właśnie gatunkowa produkcja, choć udaje rzecz z ambicjami.
Modny węgierski reżyser Kornél Mundruczó, znany widzom poznańskiego maltafestival zrealizował operetkę o eutanazji, z ariami Straussa świetnie wykonywanymi przez aktorów.
Od rozpadu słynnej formacji artystycznej GRUPPA minęło już 20 lat. Jej dawni członkowie w większości do dziś kontynuują kariery indywidualne.
Wystawy Aliny Szapocznikow, zmarłej niemal 40 lat temu artystki, wędrują dziś po największych muzeach świata. Niedługo jej prace będą pokazywane w nowojorskiej MoMA.
Jesienią 2010 r. Martin Scorsese nie narzekał na brak zajęć. Do kin wchodziła jego „Wyspa tajemnic”, kończył film dokumentalny o komediantce Fran Lebowitz, równocześnie poświęcał się pracy nad dokumentem o George’u Harrisonie.
W 1985 r. William Styron, wówczas już gwiazda amerykańskiej literatury, przyjechał do Paryża. Miał odebrać nagrodę Prix Mondial Cino Del Duca, przyznaną wcześniej m.in. Borgesowi, Carpentierowi i Jüngerowi. Ale przyjazdowi do „miasta miłości” nie towarzyszyła radość.
Zespół Talking Heads został rozwiązany ponad 20 lat temu i przeszedł do historii rocka. Dla wielu miłośników muzyki było to zamknięcie pewnego rozdziału.
Mniej więcej rok temu w tym miejscu chwaliłem płytę „Pressure&Time” kalifornijskiego zespołu Rival Sons.
Pierwsza polska produkcja telewizyjna o naszej misji stabilizacyjnej w Afganistanie oraz ulubiony serial klasy średniej po obu stronach Atlantyku – oto, co można zobaczyć w telewizji w październiku.
Ulubiony serial klasy średniej po obu stronach Atlantyku – oto, co można zobaczyć w telewizji w październiku.
23 filmy, sześciu aktorów użyczających twarzy głównemu bohaterowi, mnóstwo wypitych Martini, rozbitych aut i uwiedzionych kobiet. Filmowy James Bond, od pięciu dekad obecny na ekranach, pobił rekord, do którego nie zbliżyła się żadna inna filmowa seria.
Drzewiej zwano to wzornictwem przemysłowym i prezentowano w stolicy. Dziś nazywa się design, ma centralę w Poznaniu, a pomysłów na promocję nie powstydziliby się najwięksi spece od PR.
Rozmowa z Muńkiem Staszczykiem, wokalistą i liderem zespołu T.Love, o powrocie do bluesa i country, wątpliwościach i outsiderskiej nieufności wobec świata Facebooka i polityki.
Jeszcze niedawno jedyną znaną autorką polskich kryminałów była Joanna Chmielewska. Teraz pojawia się coraz więcej powieści kryminalnych pisanych przez kobiety. Bardzo śmiałych obyczajowo i przełamujących stereotypy.
Bez mała 30 lat temu zamarzł w Warszawie Kazimierz Ratoń. Nie piszę zmarł, gdyż Ratoń w polskiej literaturze stał się prefiguracją żywego trupa.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
„Beatlemania story, ile to już lat?” – dopytywała w piosence Irena Jarocka. Trudno w to uwierzyć, ale równe pół wieku.
Uwaga wróżki, jasnowidze, radiesteci, astrolodzy! Jest do wzięcia kilka milionów złotych. Wystarczy udowodnić działanie swoich umiejętności, mocy czy terapii.
Rozmowa z René Redzepim, szefem kuchni Nomy, uznawanej za najlepszą restaurację świata, o tym, co dobrego można zjeść w Polsce i gdzie indziej.
Polski Związek Piłki Siatkowej uchodzi za wzór organizacji. Opozycja twierdzi co innego: obecne władze narażają związek na straty i tolerują oczywiste konflikty interesów.
Trąbienie odgrywa w naszym życiu publicznym dużą rolę, o czym świadczy afera z hejnałem mariackim.
Jak się okazuje, 70 proc. zawieranych w Polsce umów o pracę to umowy tymczasowe.
Są śluby roku, jak ostatnio córki byłego prezydenta, są i bardziej codzienne. W Polsce zaroiło się od domów weselnych, do których przeniosły się huczne imprezy ślubne (ale także komunijne, imieninowe i tym podobne). A wokół nich wyrósł prawdziwy przemysł.