Multipleks ojca Rydzyka jest dla Kościoła i prawicy bezcenny. Służy jako koronny dowód dyskryminacji katolików przez ekipę Tuska.
Nasilają się problemy z brakiem cytostatyków, czyli leków do chemioterapii. Z tego powodu niektóre szpitale przerywają chorym kurację i odsyłają ich do domu.
Najważniejszy w końcu okazał się wrak. Ważniejszy niż pamięć o tych, którzy dwa lata temu zginęli, niż żałoba i żal, może nawet ważniejszy niż ów Wielki Projekt Polska, który Jarosław Kaczyński próbował przedstawić 10 kwietnia.
Minister Gowin sprzeciwia się przyjęciu przez Polskę konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet.
Zamach w Smoleńsku jest już tak pewny, że teraz to Donald Tusk musi udowodnić, że go nie było, a on sam jest niewinny.
10 pytań POLITYKI do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w sprawie katastrofy smoleńskiej
Kryzys gospodarczy przyniósł niespodziewany skutek: Niemcom bliżej dziś do Polaków niż do Greków. Wielu wpływowych Niemców mówi, że Polska stała się krajem nordyckim, a Polacy upodobniają się do Niemców. Coś jest na rzeczy.
Po bankructwach, po odsiadkach, po wyrokach – przedsiębiorcy poszkodowani przez urzędników państwowych zakładają ruch społeczny.
O tym, jak w miejskim krajobrazie jedne upamiętnienia rywalizują z innymi - mówi Elżbieta Janicka.
Liczba rozwodów w Polsce będzie rosła. Terapeuci już dziś u licznych pacjentów rozpoznają syndrom dorosłych dzieci rozwiedzionych rodziców (DDRR).
Po styczniowej batalii o politykę lekową mamy kampanię emerytalną i walkę o deregulację dostępu do wielu zawodów. Na bok odeszła kwestia reformy finansów publicznych i redukcji wydatków państwa. A to sprawy równie istotne.
Niestraszne mu niepokoje w krajach arabskich, burzliwy grecki kryzys, wysoki kurs euro i dolara. Polski turysta boi się tylko jednego: zimnego i deszczowego lata w kraju.
Polskie firmy coraz częściej inwestują za granicą. Nie wszystkie przejęcia okazały się udane. Teraz swoich sił próbuje KGHM, który postanowił podbić Kanadę.
W wyścigu wyraźnie prowadzi François Hollande. Nicolas Sarkozy, wbrew sondażom, wierzy w zwycięstwo w drugiej turze. Obaj są prawie rówieśnikami i prawie wszystko ich różni.
Rozmowa z Ryanem Crockerem, ambasadorem USA w Kabulu, o tym, dlaczego Ameryka nie wycofa się całkowicie z Afganistanu i jak zamierza zakończyć tamtejsze powstanie
Brazylijska policja odbija z rąk gangów kolejne favele. Ale wkroczenie państwa do dzielnic biedy nie rozwiązuje ich problemów – według mieszkańców to polityka na pokaz, na mundial i olimpiadę. Szybki wzrost w ostatnich latach ma swoje ciemne strony.
Prezentujemy nominacje, wraz z opiniami jurorów, do kolejnej edycji Nagród Historycznych Polityki. Za tydzień przedstawimy laureatów.
Walter Rathenau wierzył w asymilację Żydów niemieckich i sam pracował na rzecz potęgi Niemiec. 31 stycznia 1922 r. został ministrem spraw zagranicznych. 16 kwietnia podpisał w Rapallo układ z Rosją Radziecką. Dwa miesiące później został zamordowany.
Do sporu o przyczyny i okoliczności katastrofy smoleńskiej coraz głośniej przyłączają się naukowcy różnych dziedzin. Jak należy rozumieć ich postulaty?
Rozmowa z prof. Michałem Kleiberem, prezesem Polskiej Akademii Nauk
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń. Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Jaskra atakuje podstępnie. Dla chorych szukających szansy na przywrócenie wzroku pojawiła się jednak iskierka nadziei.
Obraz pokazujący skomplikowane relacje syn–ojciec.
W materii uczuciowej wszystko rozwija się po bożemu, zaskakująca wydaje się jedynie seksualna wstrzemięźliwość głównej pary.
●●●●●○
Od 18 do 23 kwietnia, trzeci już raz w sali Novego Kina Praha (z wyjątkiem inauguracji, która odbędzie się w Synagodze im. Nożyków), zapoznać się będzie można z nurtem tzw. nowej muzyki żydowskiej.
Bezsprzecznie największą atrakcją 48 edycji wrocławskiego festiwalu (18–22 kwietnia) będzie Branford Marsalis Quartet.
O fenomenie internetowej gry na symulatorach, polegającej na odtwarzaniu samolotowych bitew z czasu II wojny światowej.
●●●●○○
Pratchett pod sporą porcją udanych dowcipów i wartkiej, trzymającej w napięciu akcji, przemyca dawkę niezbyt nachalnego dydaktyzmu
Ten życiorys jest gotowym scenariuszem filmowym.
Jest to odzwierciedlenie tego, jak był nagłośniony i jak słyszała koncert ówczesna publiczność.
Zestaw prostych, uduchowionych pieśni, które natychmiast przemówią do fanów The Velvet Underground, Can, Oasis i The Jesus And Mary Chain.
Zadanie dla turysty obcokrajowca: od granicy na Odrze do miasta A jest 300 km. Czy lepiej pokonać ten dystans w Polsce pociągiem, czy samochodem, tak by nie doznać estetycznego szoku? Poprawna odpowiedź brzmi: wyłącznie samolotem.
Ostatni tom Wisławy Szymborskiej „Wystarczy”, który miał być zakończeniem, podsumowaniem, przynosi nowe początki: niepokojące zalążki wierszy i przede wszystkim kolejne pytania.
Odzyskujący siły po chorobie Jerzy Stuhr marzy o występie przed półtoramilionową widownią Teatru Telewizji. Marzenie może się spełnić, ponieważ największa scena narodowa powraca do łask telewidzów. Jej przyszłość jednak wciąż jest niepewna.
Szłam gwarną ulicą, gdy nagle stanęłam jak wryta – ona robiła mu laskę.
Rozmowa z prof. M.B.B. Biskupskim, amerykańskim historykiem, autorem książki „Nieznana wojna Hollywood przeciwko Polsce 1939–1945”.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Anna Czerwińska, taterniczka, alpinistka, himalaistka. Była tam, gdzie najtwardsi faceci rezygnowali. Co ją pchało?
Co radzi Don Campbell, autor nowej książki o dźwiękach chcianych i niechcianych?
Polscy zawodnicy w ujeżdżeniu dostają milionowe oferty za swoje konie. Gdyby zgodzili się na sprzedaż, nie mielibyśmy historycznej szansy w Londynie.
Zmora dzieciństwa jest dziś moim ulubionym przysmakiem. Zwłaszcza wiosną.
Od lat słychać narzekania, że polska szkoła jest niezbyt przyjazna uczniom, że w tej szkole uczniowie źle się czują, a ich największym marzeniem jest, żeby szkołę tę jak najszybciej opuścić.
W setną rocznicę zatonięcia „Titanica” w TVP Info dwie panie ze studia w Gdańsku pokazywały, jak do tego doszło.
Te szyby to raczej nory. Jest w nich tak wąsko, że powszechnie zatrudnia się tu dzieci. Jednak żadne nie przyzna się, że ma mniej niż 14 lat – w Indiach to dolna granica legalnego zatrudnienia.