Największy brytyjski tabloid „The News of the World” złamał kark na skandalu z nielegalnym zdobywaniem informacji wykorzystywanych do podniesienia sprzedaży. Ale nie łudźmy się, że z tego będzie jakaś moralna rewolucja w mediach.
Naprawdę niewiele wiemy o sprawie 5-letniego chłopca odebranego matce siłą przez policję. Rozemocjonowane media piszą o ojcu potworze, który przez długotrwałe gnębienie rodziny najpierw doprowadził swojego syna do ciężkich zaburzeń psychicznych, a potem, wywierając presję na sąd, wyrwał chłopca matce, porwał i uprowadził w nieznane miejsce.
Wybory będą szybciej, więc i partie przyspieszają – z listami kandydatów, retoryką, emocjami i napaściami.
Janusz Czapiński, socjolog, o egalitaryzmie i konserwatyzmie Polaków, o dwóch wielkich partiach: PO-SLD i PiS-PSL, o największym zadowoleniu obywateli w ciągu minionych 20 lat oraz o innych wnioskach z najnowszej „Diagnozy społecznej”
To była najgłośniejsza afera w Polsce w latach 90. Ostatniego dnia lipca 1991 r. dwaj szefowie Art B, najbogatsi wtedy ludzie w Polsce, uciekli z kraju.
Uprawomocnienie związków partnerskich ma zagwarantować im te same przywileje podatkowe, jakimi teraz cieszą się małżeństwa. Czy ludzie oprą się pokusie, by rejestrować fikcyjne bycie razem wyłącznie dla osiągnięcia korzyści materialnych?
Jak badać, gdy nie wiadomo dokładnie, czego się szuka?
Historia remontu wiaduktu na warszawskim Żoliborzu pozwala zrozumieć, dlaczego tak trudno w Polsce wybudować cokolwiek, po czym się jeździ.
Ameryka przekroczyła już swój ustawowy pułap zadłużenia. Jeśli Kongres natychmiast go nie podniesie, może wybuchnąć kryzys finansowy gorszy niż w 2008 r.
Firmy zagraniczne wciąż zdobywają więcej zamówień w Polsce niż polskie za granicą. Ale czasem jakiś interes w świecie nam się uda.
Kto nie z własnej winy popadł w poważne tarapaty finansowe, może za zgodą sądu ogłosić upadłość konsumencką. Od wprowadzenia tego prawa minęły więcej niż dwa lata. Dlaczego korzystają z niego tak nieliczni?
O zasługach i przewinach państwa opiekuńczego - mówi Maciej Zaremba Bielawski.
Grecy protestują nie dlatego, że są leniwi i nie chce im się wprowadzać wymaganych przez Unię reform, tylko dlatego, że mają dość. Coraz wyższych cen i podatków, niższych pensji, klientelizmu, korupcji i niespełnionych obietnic kolejnych rządów.
Prawie pół roku po rewolucji Egipt szykuje się do wyborów. Ludzie zdobyli wolność, ale o poprawie bytu nie ma mowy.
Ryby głosu nie mają. Gdyby jednak dorsz przemówił, zacytowałby zapewne Marka Twaina: „Wiadomość o mojej śmierci była przesadą”.
Znacie? To posłuchajcie: „Słowa skandal, potworność, ohyda, klęska itp. są jeszcze za słabe dla zobrazowania obecnego stanu naszych dróg” – pisała polska prasa u progu lat 30.
Dobór kibiców z Polski pod kątem postawy ideowo‑moralnej, wysyłka żywności z kraju dla naszej ekipy radiowo‑telewizyjnej w Montrealu – takie między innymi problemy absorbowały partię i dyplomację w związku z olimpiadą w 1976 r.
Po raz pierwszy sonda wysłana z Ziemi wejdzie na orbitę dużej planetoidy i stanie się jej sztucznym satelitą.
Nagroda Fundacji Templetona, przyznawana za przełamywanie barier między nauką i religią, od lat budzi kontrowersje. W tym roku wyjątkowo ostre.
Reżyser drąży pokłady pamięci, pozbawia złudzeń, obsesyjnie trzyma się pesymistycznej wizji świata.
Po 10 latach od kinowej premiery pierwszej części trylogii Petera Jacksona otrzymujemy edycję rozszerzoną „Władcy pierścieni” w najwyższej jakości Blu-ray.
Prace zarówno autorstwa mistrzów europejskich – takich jak Tycjane czy Jan Brueghel – jak i największych twórców hiszpańskich – jak Goya czy El Greco.
Kilku artystów – w tym Raczkowski i specjalizujący się w ostrym komentarzu społecznym Rumun Dan Perjovschi – stworzy nowe prace specjalnie na tę wystawę.
Książka Zeh przypomina „Rok potopu” Atwood, tyle że na wspak.
Co zalecał swoim czytelnikom Tomasz Mann?
Co by było, gdybyśmy przed podróżą, zamiast czytać przewodniki, naczytali się miejscowych kryminałów?
Dodatkową atrakcją płyty są dwie wcześniej niepublikowane piosenki.
11 doskonałych, dojrzałych kompozycji wypełnionych opowieściami i miłosnymi wyznaniami.
Jak dotychczas nigdy nie było narzekań na suwalską imprezę. Jest absolutnie pewne, że i teraz ich nie będzie.
Głównym tematem, w nawiązaniu do objęcia przez nasz kraj prezydencji w PE, jest Polska w Europie.
Kultura dzisiejsza zaczyna się wyzbywać sztucznego blichtru i przesadnej konwencjonalności. Znów liczy się szczerość ekspresji artystycznej, co wchodzi w wyraźną kolizję z kultem celebrytów.
Dzielenie się wspomnieniami z wakacji uznać można za nietakt, zwłaszcza w stosunku do tych, którzy pozostają w domu.
Amy Winehouse odwołała koncert w Polsce, ale wystąpi u nas współtwórca jej sukcesu Mark Ronson. Jeden z najważniejszych dziś producentów muzycznych.
Brytyjski aktor udzielił wywiadu tygodnikowi "Polityka" z okazji 40 rocznicy premiery „Mechanicznej pomarańczy”.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Wynajmujemy dom i zapraszamy przyjaciół. W ten sposób realizujemy wskazanie, by zwiedzać przede wszystkim ludzi, a nie mury.
Patryk Vega, twórca „Pitbulla”, ale i „Ciacha”, robi film kinowy o J-23. Ze Stanisławem Mikulskim i Emilem Karewiczem w rolach głównych.
W systemie adopcyjnym szykuje się rewolucja. Prawie połowa ośrodków zajmujących się przysposabianiem sierot społecznych przez nowe rodziny zostanie rozwiązana.
Kurs franka w Polsce, niemiecki biznes gazowy i grecki kryzys. Śmieci w Neapolu, rumuńskie szwalnie i strzelanina w Duisburgu. Według znawców mafii to jeden łańcuch zdarzeń.
To nie jest dobra wiadomość dla Szampanii. Wygląda na to, że świat win musujących ma nowego króla; tak, króla, bo hiszpańska cava jest rodzaju męskiego.
Dyrektor sportowy wyszukuje dla klubu piłkarzy. W tym fachu o sukcesy łatwiej, gdy ma się liczne znajomości i dryg do interesów.
Chcąc zaprezentować się przed wyborami jako charyzmatyczny lider nowoczesnej partii, prezes Pawlak przybył na krajową konwencję PSL wiatrakowcem – przypominającą helikopter niewielką maszyną z dużym śmigłem.
Francuska grupa teatralna Deuxieme Groupe a’Intervention przyjechała na festiwal Malta do Poznania ze swoim spektaklem „Tragedie! Un poeme…”. Dziesięć scen przedstawiało dziesięć sytuacji życiowych. Jedna z nich została odegrana przez troje nagich aktorów.
Voodoo jako religia, obrzęd, subkultura kojarzy się z Karaibami. Ale jego korzeni trzeba szukać w zachodniej Afryce.