Chińczycy mieli być cudownym lekarstwem na nasze drogowe kłopoty. A okazali się dramatycznym problemem. Niejedynym zresztą.
Ambasador Wielkiej Brytanii Ric Todd żegna się z Polską
Demokratyczne protesty w Syrii nie mogą osiągnąć masy krytycznej, odpowiednio dużej, by wstrząsnąć reżimem Baszara Asada. Siły wierne prezydentowi pod hasłem walki z islamistami i terrorystami brutalnie tłumią każdy przejaw buntu.
Duże partyjne zjazdy PO i PiS rozpoczęły przedostatnią rundę kampanii wyborczej – potem tylko finisz, i to zapewne już we wrześniu. Główne linie kampanii zostały wyraźniej zarysowane.
Różne organy państwa, w tym służby specjalne, mają coraz większe możliwości zdobywania informacji na nasz temat. Projekty przepisów regulujących działania służb przygotowują zazwyczaj one same.
W bitwie o stanowisko prezesa Polskiego Radia chodzi już tylko o to, która frakcja SLD przejmie tam władzę. Bo to, że Polskie Radio trafi w ręce Sojuszu, jest raczej pewne.
Ryszard Kalisz, poseł SLD, kierujący sejmową komisją śledczą badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy, mówi o swoim projekcie końcowego raportu i zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz Zbigniewowi Ziobrze złamanie konstytucji.
Szanse na uchwalenie w Polsce ustawy o związkach partnerskich w najbliższym czasie są niewielkie. Tym bardziej potrzebna jest debata na ten temat.
Zakupy grupowe zawojowały Polaków. Są już pierwsi uzależnieni od internetowych superokazji.
Każda z nich podjęła decyzję: nim umrę, chcę znaleźć nowych rodziców dla moich dzieci.
Tysiące trupów, miliony uwięzionych, miliardy wyrzucone w błoto i... rosnące spożycie narkotyków. Czego jeszcze trzeba, by rządy i społeczeństwa zmieniły dotychczasową represyjną politykę narkotykową?
Rozmowa z Fernandem Henrique Cardoso, prezydentem Brazylii w latach 1995–2002, inicjatorem kampanii na rzecz zmiany polityki narkotykowej
Rozmowa z Cesarem Gavirią, prezydentem Kolumbii w latach 1990–94, członkiem Światowej Komisji ds. Polityki Narkotykowej
W Polsce rośnie grupa osób, którym trudno utrzymać się z pracy.
Jedna z najpotężniejszych i najstaranniej skrywających swoje interesy firm na świecie zdecydowała się wejść na giełdę w Londynie i Hongkongu. Właściwie po co?
Obecny sezon budowlany jest tylko trochę lepszy niż ubiegłoroczny. Oferta materiałów – znacznie lepsza. Nowości jest rekordowo dużo. Większość zainteresuje głównie amatorów własnego domu.
Era tanich materiałów budowlanych dobiega końca. Trzeba się przygotować na umiarkowane podwyżki. Na szczęście powtórka cenowego szaleństwa z przedkryzysowych lat nam nie grozi.
Dobrze, że w przeciwieństwie do Euro 2012 na naszą prezydencję w Unii Europejskiej nie trzeba budować stadionów ani dróg. Z logistyką i oprawą wizualną prezydencji nie ma kłopotów. A z polityką?
Wyższe sfery straszyły nim Peruwiańczyków od kilku lat. Że faszysta, że komunista. Brakowało, żeby nazwano go ludożercą. Ollanta Humala został prezydentem Peru. Czy jest się kogo bać?
Rozmowa z prezydent Szwajcarii Micheline Calmy-Rey o kolegialnym rządzeniu i sile obywateli
Kluczowe w sprawie wydarzeń w Radomiu jest pytanie nie o przyczyny samego wybuchu, ale o to, jak robotniczy protest mógł osiągnąć tak wielkie rozmiary.
W warownej Trzcinicy koło Jasła, w skansenie Karpacka Troja można będzie zobaczyć, dotknąć, posmakować – a wkrótce też powąchać – przeszłość tej ziemi.
Mężczyźni coraz chętniej usuwają zmarszczki i rzeźbią tors, by wyglądać młodo. Ale dla dobrego samopoczucia w zaawansowanym wieku ważniejsze jest to, co kryje się pod pęcherzem.
Zamykamy cykl artykułów poświęconych maturze z języka polskiego. Wzięliśmy ją pod lupę, by zaapelować o namysł nie tylko nad sposobem egzaminowania, ale i nauczania tego wyjątkowego przedmiotu.
Oniryczny film Flya balansuje na granicy przywidzenia i twardego realizmu. Stawia pytania o granicę ślepej namiętności.
Wakacyjny przebój „Super 8” zrealizowany pod troskliwymi skrzydłami Stevena Spielberga.
Uniwersalizacja sprowadza odkrycia Fitzgeralda do rangi banałów.
Dziś już nikogo nie dziwi widok nowoczesnych dzieł sztuki wystawianych w zabytkowych wnętrzach pałaców.
Poeta snuje rozważania o Lwowie, choć tym razem przygląda się przede wszystkim losom wygnańców.
Po ostatniej monumentalnej powieści „Pod kopułą” Stephen King zdecydował się powrócić do mniejszej formy.
Powieść zawierająca tyle pomysłów, że spokojnie można by nimi obdzielić trzy książki.
Program jest różnorodny: z jednej strony gitarzysta Jeff Beck, z drugiej nu jazzowa The Cinematic Orchestra.
●●●●●●
Płyta została zauważona w USA i doczekała się już nominacji do Blues Music Award w kategorii „najlepszy debiut”.
Często pojawia się porównanie muzyki BSC do tego, co robią takie zespoły jak Lynyrd Skynyrd czy Black Crowes.
Julia Lezhneva na swoim debiucie fonograficznym śpiewa Rossiniego leciutko i wdzięcznie.
W Warszawie gra Ringo Starr, w sklepach nowa płyta Paula Simona, a media świętują jubileusz Boba Dylana. Ekskluzywny klub 70-latków zmienia dziś muzyczny świat.
W Sopocie można oglądać prace Georges’a Braque’a, jednego z największych rewolucjonistów w malarstwie ubiegłego wieku. Dzieła twórców tej klasy rzadko trafiają do Polski.
Jestem pod ogromnym wrażeniem książki Swietłany Aleksijewicz „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”.
Od pierwszego dnia festiwalu wszyscy zachwycali się filmami młodych twórców, tymczasem na koniec okazało się, że najważniejsze nagrody wziął stary mistrz Jerzy Skolimowski.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
O wędrówkach po pograniczu trzech religii i cywilizacji, a także o życiu reporterki, pisarki i matki - mówi Monika Bułaj.
W domach ze słowem jesień w nazwie, w mikroskopijnych pokojach kotłują się żal i miłość. Trwa walka o lepsze miejsce w stadzie. A jeśli śmierć, to tylko mimochodem.
Nadchodzi czas, gdy przywilejami zarezerwowanymi wyłącznie dla ludzi będziemy musieli się podzielić ze zwierzętami.
Wiadomo: Internet zmienia świat władzy. Politykom przybył zbiorowy kontroler, ale i nieoczekiwany sojusznik.
Osób o prawicowych poglądach, brutalnie wykluczonych z życia publicznego, jest w kraju coraz więcej. Niedawno przy jednym z trzepaków na Ursynowie miałem okazję przysłuchiwać się zebraniu Stołecznej Grupy Wykluczonych im. Antoniego Macierewicza.
Najlepsi w branży call center działają jak dr House w medycynie: szukają, co się kryje pod powłoką klienta, żeby sam odczuł potrzebę posiadania tego, co akurat sprzedają.