Rozczarowani wizytą Baracka Obamy wylewają żale: nie wygłosił przemówienia, nie podpisał umowy o stacjonowaniu wojsk, nie zniósł wiz. Ale czy ktoś nam to w ogóle obiecywał?
Świadek koronny mówi, bo liczy na darowanie kary i ochronę. Ani prokurator, ani sąd nie powinni wierzyć mu na słowo. Były szef CBA Mariusz Kamiński wierzy świadkowi Brodzie we wszystko. Nawet w zeznania, których nie było.
Na manifestacjach ulicznych w 16 miastach kraju związkowcy Solidarności nie walczyli z biedą, robili politykę.
Senatorowie chcą zmian w ustawie o dniach wolnych od pracy. Dzień 1 maja, nazwany ustawowo świętem państwowym, chcą przemianować na dzień Jana Pawła II. Projekt nowelizacji ustawy złożyli pod koniec zeszłego tygodnia.
Zanim obrazimy prezydenta, warto zapoznać się ze stanem prawnym kraju, w którym chcemy się tego dopuścić. W jednym ujdzie nam to płazem, w innym ryzykujemy długoletnią odsiadkę.
PiS jest dziś niewątpliwie partią najlepiej zorganizowaną, najbardziej nowoczesną w swej formule działania. Ma też armię najbardziej energicznych sympatyków, publicystów i blogerów.
Metafory Krzysztofa Rybińskiego świetnie się sprzedają. Wali w rząd jak w bęben: Tusk zadłuża Polskę szybciej niż Gierek, państwo to nieprzyjazne draństwo. Publikacji i wystąpień medialnych ma około stu w miesiącu. Mówi, że odpowiada na popyt.
O tym, że kryzys systemu emerytalnego jest głębszy, niż się wszystkim zdaje - mówi Jolanta Fedak.
To jeden z tysięcy młodych, utalentowanych ludzi, szukających szansy w telewizyjnych konkursach. Prowokuje nie tylko w sensie artystycznym; wystawia na próbę społeczną tolerancję dla inności.
Gdańscy adwokaci i radcy dzielą się na tych, którzy reprezentowali więźnia J., i na tych, którzy występują w imieniu pozwanych przez niego kolegów prawników.
Mieczysław J. z Sieradza od lat zapowiadał żonie śmierć. Na co prawidłowo i terminowo reagowały: policja, sądy, prokuratorzy, kuratorzy, opieka społeczna.
Pierwsze odwierty w poszukiwaniu gazu łupkowego w Polsce wykonano. Premier Tusk zapowiada prawdziwe bogactwo. Ale komu ono przypadnie?
Jeszcze niedawno młody, dobrze zarabiający singiel z wielkiego miasta był dla wielu firm klientem pożądanym. Teraz singiel dojrzał, założył rodzinę, ma dzieci i... stał się klientem jeszcze lepszym.
Odcinek autostrady A2 z Łodzi do Warszawy to dzisiaj najważniejsza droga w kraju. Na niej wisi honor Polski - współorganizatora przyszłorocznych mistrzostw Euro 2012. A właściwie na Chińczykach, którzy właśnie na tej drodze utknęli.
Widmo buntu krąży po Europie. Wrze w Hiszpanii, Grecji, Portugalii. Zbuntowani Hiszpanie nazwali się Ruchem Oburzonych.
SOS – międzynarodowy sygnał wołania o pomoc – brzmi teraz w nowej wersji: Save Our Seafarers, ratujcie naszych marynarzy. Prawie ośmiuset gnije dziś w niewoli.
Interwencja międzynarodowa była zbyt późna i słaba. Wymordowano tu prawie milion ludzi. Dziś Rwanda przezwycięża nienawiść.
Dominique Strauss-Kahn stracił wszystko, ale nie żonę. Mimo kolejnej zdrady Anne Sinclair organizuje mu obronę i zapewnia o jego niewinności. Jak wiele zdradzonych żon polityków.
Osama nie był sam. Historię ostatniego półwiecza współtworzyli rebelianci i terroryści.
Był koniec maja 1966 r. Zwarte oddziały Milicji Obywatelskiej, ściągnięte aż z trzech województw, brutalnie spacyfikowały mieszkańców Brzegu na Opolszczyźnie. Powód? Stanęli w obronie kościelnego mienia.
Rozmowa z dr hab. Agnieszką Kłakówną o tym, czego uczyć na polskim.
Być może współczesna technologia pozwoli nam pozbyć się raz na zawsze uprzykrzających życie owadów. Ale czy to dobry pomysł?
Półtora miliona kilometrów od Ziemi pracują dwa siostrzane europejskie teleskopy. Jeden szuka w kosmosie skomplikowanych związków organicznych, drugi – śladów wydarzeń, do jakich doszło tuż po Wielkim Wybuchu.
Mieszanie wątków kryminalnych i politycznych to nie jest specjalność naszych autorów.
To bardzo dziwny eksperyment, nietypowy gatunkowo, bo miesza konwencję thrillera z kryminałem i filmu w filmie.
Okładka tej płyty zapowiada coś zupełnie innego, niż objawia muzyka.
Z zaciekawieniem i niepewnością co do rezultatu przyjąłem wiadomość o nowej płycie Stevie Nicks.
Świetnie grany, ale niezwykle hermetyczny spektakl.
Duński reżyser filmowy opowiada o melancholii i depresji oraz o czerpaniu przyjemności z życia.
Starość jest rzeczą niemożliwą. A jednak się zdarza, i to niejednemu z nas.
Biennale Sztuk w Wenecji odwiedzałem i relacjonowałem w POLITYCE przez 14 lat. 1 czerwca ruszyła kolejna edycja tej największej imprezy świata sztuk wizualnych, a ja dobrowolnie zostałem w Warszawie. Oto 10 powodów dlaczego.
Znany amerykański krytyk snuje fascynującą opowieść o muzycznym wieku XX.
Czym na Zachodzie powieść graficzna, tym dla Japończyków są gekigi – podgatunek mangi, komiksy dla dojrzałego czytelnika. Które z nich wybrać, skoro już wreszcie trafiły do Polski?
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Rozmowa z dr. Pawłem Kubickim, ekonomistą i socjologiem, o tym, dlaczego państwo nie chce nam pomóc w opiece nad rodzicami
Wbrew kodeksom etycznym dzieci pełnią rolę bohaterów i adresatów kampanii reklamowych.
W Polsce wciąż pokutuje przekonanie, że z ADHD się wyrasta, więc nie ma mowy o leczeniu około 1,8 mln dorosłych osób cierpiących na nadpobudliwość.
Kibole to plaga sportowego świata, ale też temat ciekawych analiz, powieści i pamiętników, należących do nowego gatunku Hooligan Books.
O sile kobiecego tenisa, kontuzjach i wchodzeniu w dorosłość - mówi Agnieszka Radwańska.
Trwa ofensywa sił, usiłujących za wszelką cenę ośmieszyć premiera i prezydenta. W celu przeciwdziałania temu zjawisku niedawno zebrał się Specjalny Komitet do Walki z Ośmieszaniem Najwyższych Władz Państwa.
W 1953 r. pojawił się w PRL plakat Tadeusza Trepkowskiego. Z ciemności całego obrazu wyłaniało się ludzkie oko. Bądź czujny wobec wroga narodu – takie było hasło.
Chusta, nazywana również Szmatą, to długi nawet na ponad 5 m kawał tkaniny o arystokratycznym (żakardowym, skośnokrzyżowym, diamentowym) splocie. Służy do noszenia dziecka, ale jest też wyrazem i znakiem rozpoznawczym pewnej postawy życiowej.