Europa stargana kryzysem. Młodzi wychodzą na ulicę. Kiedyś rewolucja chciała zmian, dzisiaj protestuje przeciwko nim. Świat, który znaliśmy kruszeje, rozpada się. Czy rodzi się jakaś nowa cywilizacja?
Jeszcze tylko parę słów o prognozach. Wiadomo – najlepiej by było, żeby trzymały się jak najbliżej życzeń. Jednak rok 2010 uczy nas ostrożności: zawsze zdarza się coś nieprzewidywalnego, co przewraca wcześniejsze kalkulacje.
W 2010 r. państwo zostało zaatakowane. Z zewnątrz, przez katastrofę, powódź i finansowy kryzys, oraz od wewnątrz, przez tych, którzy uznali, że państwa polskiego nie ma. A jak jest, to dziadowskie.
Nie przyjmujemy wersji, że odpowiedzialność za katastrofę smoleńską ponosi wyłącznie strona polska. Raport MAK wybiela Rosjan w sposób tyleż zdecydowany, co nieudolny.
Kolej na kolej – głupcze. Taki napis niedawno powiesił w swym gabinecie minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. W złą godzinę. Dziś on sam i rząd zbierają cięgi za zaniedbania na kolei, własne oraz cudze.
Rozmowa o epoce po Wikileaks, histerii elit i zbliżającym się dyktacie emerytów.
Kogo z nich nie znacie? Czego o nich nie wiecie?
Pracował we Francji i Chinach, ale wrócił do Polski, bo tu jako szef Empik Media&Fashion ma przed sobą większe wyzwania.
Fani gier komputerowych na całym świecie niecierpliwie czekają na maj, kiedy do sklepów trafi „Wiedźmin 2”. Bohater z kart książek Andrzeja Sapkowskiego wyrasta powoli na polski popkulturowy towar eksportowy numer jeden.
Przy okazji Roku Miłosza i setnej rocznicy jego urodzin mogliśmy dostrzec, jak mało znaliśmy poetę i człowieka, którego biografia splata się ze skomplikowaną historią XX w.
Zbliża się decydująca walka o trzecią dekadę Trzeciej RP. Transmisja na bezpłatnych kanałach.
Zmieniła Belweder w szlachecki dworek z biegającym spanielem w tle. Podoba się to mężowi o hrabiowskich korzeniach. Czy spodoba się ogółowi Polaków?
W 2011 r. rozstrzygnie się jej polityczna przyszłość. Czy stanie się gwiazdą, czy też nią już była?
Wciąż jeszcze nie wiadomo, czy to on poradził sobie z prokuratorami, czy też oni z nim. O jego pozycji może zdecydować finał smoleńskiego śledztwa.
W klapie marynarki, gdzie Lech Wałęsa nosił znaczek z Matką Boską, a kolejni szefowie związku, Marian Krzaklewski i Janusz Śniadek, znaczek „S”, on ma gapę, symbol spadochroniarzy.
Od lipca 2011 r. Polska będzie kierować pracami UE. Jak nam to wyjdzie, zależy m.in. od wiceministra spraw zagranicznych do spraw europejskich.
To najwyższy rangą Polak w unijnej dyplomacji. W Brukseli znają go wszyscy, w rodzinnym kraju niewielu o nim słyszało.
Jedni mówią, że to Arka. Inni, że seminarium albo Parszywa Dwunastka. A prawda o doradcach w pałacu może być całkiem inna.
Rynki finansowe zapewnia, że rząd nie ustanie w zmniejszaniu deficytu, a wyborców, że nie odbędzie się to ich kosztem. Trochę to niespójne, ale ciągle się udaje.
Dyrektor generalny MFW pilotuje narodziny światowego rządu gospodarczego. Start w wyborach prezydenckich we Francji nie musi być dla niego awansem.
Uosabia dwie główne cechy Unii: siłę i niezdecydowanie. To ona będzie główną rozgrywającą w debacie o losach euro.
Udało się jej stworzyć system ambasad, teraz musi wymyślić wspólną politykę zagraniczną UE.
Uchodzi za najlepszą minister i bliską przyjaciółkę Angeli Merkel. Niebawem może zacząć przygotowania do przejęcia sterów chadecji.
Jeśli nie zdarzy się nic nadzwyczajnego, kiedyś będą panować jako król William V i królowa Katarzyna.
W drodze na szczyt pokonał własnego brata. Teraz nowy lider Partii Pracy musi pokazać Brytyjczykom, że nadaje się na szefa opozycji.
Syn prezydenta Egiptu kształcił się na biznesmena, nie na dyktatora. W 2011 r. przejmie po ojcu stery rządów.
Ma 57 lat i przygotowuje się do przejęcia władzy w Chinach. Razem z nim do głosu dochodzi nowe pokolenie przywódców.
Barack Obama zastygł, przeglądając w październiku poranną prasę. „Połączcie mnie z tym chłopakiem. Muszę mu pogratulować!” – krzyknął do asystentów.
Dzisiejsze Zimbabwe coraz bardziej przypomina schyłek PRL. Z dyktaturą walczy związkowiec, który budzi spore nadzieje. I pewne obawy.
Przejmie od ojca ster absolutnej władzy w KRLD.
Szef RIM, wynalazca telefonu BlackBerry, Medyceusz z Waterloo (w prowincji Ontario), pragnie, by Kanada była znana nie tylko z hokeja.
Wśród wielu odkryć jednego z najczęściej cytowanych fizyków świata jest i analiza przewidywalności ludzkich zachowań.
Proponowana przez niego rewolucja w projektowaniu i produkowaniu niemal dowolnego przedmiotu czy urządzenia nieuchronnie przyniesie rewolucję w życiu społecznym.
Wielki polski poeta i dramaturg nie żyje. Zmarł we Wrocławiu, 24 kwietnia 2014 roku. Miał 93 lata.
Poezja Tadeusza Różewicza – to poezja szoku i bólu. Weszła ona tak głęboko w krwiobieg polskiego myślenia, że jej wpływu nie da się pokazać w pełni.
„Bitwa warszawska 1920” to pierwsza polska superprodukcja realizowana w technologii 3D. Eksperymentuje nie żaden młodziak, lecz weteran.
Wystrzałowy debiut („Wesele”), szokujący film drugi („Dom zły”). „Róża z Mazur”, kolejny bezkompromisowy portret Polaków i polskiej historii, może być filmem przyszłego roku.
Chiński artysta, który trafił na szczyt światowej sztuki, teraz może trafić na długie lata do komunistycznego więzienia.
Rafał Rutkowski – człowiek-orkiestra. Niepostrzeżenie stał się głównym rezydentem polskiej masowej wyobraźni. Od początku szedł własną drogą, tyle że nie zawsze był na niej sam.
Aktor wyrastał z Harry’ego Pottera z każdym kolejnym filmem. Rok 2011 odpowie na pytanie, czy będzie potrafił zostawić tę rolę za sobą.
Piosenki na „The Wall” napisał sfrustrowany występami przed publicznością. W 2011 r. po raz kolejny zaprezentuje je fanom w czasie gigantycznej trasy koncertowej. W Polsce wystąpi w kwietniu.
Różne charaktery, biografie i modele kariery. Konsekwencja, z jaką podążają własnymi drogami – taka sama.
Ma 30 lat i niezwykle odpowiedzialne zadanie: poinformować świat o tym, co myśli Kreml. I przekonać, jako szefowa kanału Russia Today, o słuszności tych poglądów.
W czasach, gdy szefowie korporacji spadają z piedestałów z regularnością jesiennych liści, jej pozycja graniczy z cudem.
Dotąd kierował platformą cyfrowej telewizji satelitarnej, ale już od marca 2011 r. stanie na czele największej grupy medialnej w kraju.
Królowa internetowych wiadomości pociesza tradycyjne media, że one też mają przyszłość.
W trakcie wielkiego załamania na rynkach finansowych zbudował od zera nowy polski bank. 2011 r. będzie dla Aliora i jego prezesa czasem ostatecznej próby.
Nie zagrają na Euro 2012, ale bez tych dwóch architektów zawody mogłyby się nie odbyć.
Najpopularniejszy młody Włoch jest czarny, urodził się na Sycylii, mówi z akcentem z Brescii, a mieszka w Manchesterze.
Do zwycięstw przyzwyczaili nas już Adam Małysz, Justyna Kowalczyk, Szymon Majewski, Maja Włoszczowska czy Tomasz Gollob. A kto może nas zaskoczyć w 2011 r.?
Niedawno Dariusz Joński, kandydat SLD, przegrał wybory na prezydenta Łodzi, ale jak się okazuje, błyskotliwą karierę zrobiła tekturowa wersja tego polityka, rozmieszczona na ulicach miasta przed II turą w liczbie 700 egzemplarzy.
To tytułowe określenie w stosunku do wielkiego rosyjskiego skrzypka Dawida Ojstracha narzuca się samo.
„Biała gwardia” Bułhakowa nie jest może tak popularna jak „Mistrz i Małgorzata”, ale to powieść równie wybitna.