Przerabiamy przyśpieszony kurs radzenia sobie z nowymi wybrykami klimatu.
Już dawno nie było tak dobrych wieści, przyjętych przez rynki z taką obojętnością.
Krzyż na Krakowskim Przedmieściu to nie jest problem Kościoła. Ani prezydenta, premiera, rządu czy władz Warszawy. To część polskiego problemu.
W prywatnie przeżywanej żałobie przechodzi się do kolejnych etapów z pomocą kogoś bliskiego. Obawiam się, że w tej szczególnie skomplikowanej sytuacji właściwy skutek może przynieść jedynie pomoc profesjonalisty - mówi Elżbieta Zdankiewicz-Ścigała.
To on rzucił hasło zorganizowania demonstracji za przeniesieniem krzyża. Dominik Taras mówi, że jest bardzo dużym patriotą, ale nie czuje się liderem.
Opowieść o tym, jak festiwal tolerancji w Świnoujściu zepsuł polsko-duński Michał chory na umysł.
Życie nocne i wieczorne kwitnie, zwłaszcza latem. Wciąż powstają nowe strefy imprezowe w miastach, nowe kluby i klubokawiarnie. W co i gdzie się najlepiej bawić?
Tymczasowe podwyższenie podatku VAT na trzy lata ma, według niektórych komentatorów, być dowodem na to, że rząd Donalda Tuska nie chce reformować finansów publicznych i idzie na łatwiznę. Z taką tezą trudno się zgodzić.
Trudno powiedzieć, czy większym wstydem jest nie przywieźć pamiątek z wakacji, czy przywieźć takie, jakie oferuje pamiątkarski rynek.
Na fali nowych niemieckich zachwytów nad „wielkomieszczańskim etosem”
Opinia, że ciekawe wystawy zdarzają się tylko w dużych miastach, nie do końca jest prawdziwa. Na interesujące ekspozycje natknąć się można nie tylko w mniejszych miastach, ale i tam, gdzie zwykliśmy latem odpoczywać: nad morzem, w górach, na Mazurach. Oto kilka podpowiedzi na ostatnie tygodnie lata.
18–29 sierpnia, Teatr Na Woli. Będzie wesoło, melancholijnie, tragikomicznie i zaskakująco.
●●●●●○
Starannie skomponowana opowieść biograficzna
Hakerzy, backpakerzy, skajterzy, audiofile, surferzy, neomodsi, emo i inni.
Zadawały szyku, cieszyły oczy i uszy lub po prostu ułatwiały kontakt z obrazem i muzyką. Oto przegląd kulturalnej materii ostatniego półwiecza, która w nowych czasach zdobywa nowych zwolenników.
Ile to się człowiek musi namęczyć, żeby tych wszystkich władców Polski spamiętać. Do tego dochodzą rody szlacheckie, jakieś machloje, romanse, spadki i zawirowania w dynastiach.
Prawykonanie pierwszej w historii opery o Auschwitz „Pasażerka” Mieczysława Weinberga zrobiło tego lata ogromne wrażenie na publiczności austriackiego festiwalu w Bregencji. Kim był zapomniany kompozytor, który większość życia spędził w Rosji, choć urodził się w Warszawie?
Ponad 20 mln sprzedanych egzemplarzy, bezprecedensowy pośmiertny sukces, spory i kłótnie o fortunę po pisarzu to wymarzone tematy dla biografów Stiega Larssona.
Po lewej (niemieckiej) stronie Nysy Łużyckiej i Odry wiedzie 591-kilometrowy szlak dla cyklistów. Od tej trasy wiele ciekawych dróg odchodzi w głąb Niemiec i Polski.
Szkolili się do dywersji na głębokich tyłach armii NATO, ale na pierwszą wojnę pojechali w 1968 r. do Czechosłowacji. Wśród 25 tys. polskich żołnierzy biorących udział w operacji Dunaj było kilkuset komandosów z dwóch jednostek specjalnych.
Rosja i Europa poznały okrucieństwo carskiej polityki karnej dopiero wtedy, gdy Antoni Czechow opisał swoją wyprawę na Sachalin. 120 lat temu półwysep, poprzednik Archipelagu Gułag, był zbyt daleko, by się nim przejmować.
Rząd amerykański ogłosił, że trzy czwarte ropy, która wyciekła do Zatoki Meksykańskiej, nie stanowi już zagrożenia. Czyżby katastrofa sprzed trzech miesięcy nie była wcale tak poważna?
Na ślubie córki Bill i Hillary Clinton trzymali się za ręce, dając odpór pogłoskom o rychłym rozwodzie. Od dawna nie mieszkają razem, a mimo to pozostają najpopularniejszą parą Ameryki.
Rozmowa z prof. Jerzym Sarneckim, kryminologiem, o tym, jak najtaniej zwalczać przestępczość, dlaczego to nieprawda, że społeczeństwo chce zaostrzania kar, i o Noblu z kryminologii
Szpadzista jest prezydentem Węgier, komik burmistrzem Reykjaviku, DJ rządzi Madagaskarem, a muzycy rywalizują w wyborach na prezydenta Haiti. Nie wystarczy jednak być celebrytą, by zdobyć władzę.
Astronomowie nie znaleźli jeszcze drugiej takiej planety jak Ziemia, ale najwyraźniej są na jej tropie. W naszej Galaktyce mogą ich być miliony – a wśród nich takie, które nadają się do zamieszkania.
Nowe technologie w rękach kulturalnych analfabetów mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.
Na Dolnym Śląsku prawie wszyscy są imigrantami. Z Kresów, centralnej Polski, Bośni, Grecji, Francji. To ludzie bardzo wygłodniali tradycji. Ale czy warto lepić jedną, wspólną dla wszystkich?
Nigdy nie jest za późno na pierwszy sukces. Dyskobolce Joannie Wiśniewskiej pomogło odstawienie na boczny tor oraz przekorna natura.
Dwaj mężczyźni okładają się, duszą, depczą, rzucają sobą o twardą podłogę ringu. Po każdym upadku słychać głośny huk, przeciwnicy krzyczą, klną, prowokują publiczność. – Za-bij go! Za-bij! – skanduje tłum. Tak wygląda gala polskiego wrestlingu.