Co wypłynęło na powodziowej fali? Czego dowiedzieliśmy się o Polsce?
Największe emocje wciąż budzi w Polsce pytanie o zawartość czarnych skrzynek, zwłaszcza tej zawierającej zapisy rozmów prowadzonych w kabinie.
Po dwóch latach zabiegów i przygotowań przyjechała do Polski bateria rakiet Patriot.
Po tragicznej śmierci najważniejszych dowódców w armii musiała się dokonać zmiana kadrowa.
Nie ma teraz gorętszego politycznego pytania niż to, czy Jarosław Kaczyński zmienił się naprawdę, czy tylko na użytek kampanii wyborczej.
Do wzmożenia moralnego, patriotycznego, mesjańsko-romantycznego dochodzi nowe: wspólnotowe. Równie zmitologizowane.
Hanna C., lat 70, sześć tygodni z wałkiem do ciasta ukrytym w torebce tropiła tego, za przeproszeniem, skurwysyna.
Peter Singer, etyk, o zachłannej konsumpcji, o tym, czy warto nadal ścigać Romana Polańskiego, o prawach zwierząt i pożytkach z eutanazji
Krzywe łopatki, alergie, wady serca, popsute zęby – dzieci w Polsce mamy cherlawe, koślawe i chorowite. To wina rodziców czy źle zorganizowanej opieki pediatrycznej?
Czy nadal powinniśmy spieszyć się z wymianą złotego na europejską walutę?
Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnego telefonu i przerzuca się na tanie gadanie przez Internet.
Jak były asesor w prokuraturze Arkadiusz Muś stał się producentem szkła zespolonego. I propagatorem przejrzystych interesów.
Demaskatorski film zrealizowany w konwencji reportażu śledczego
●●●○○○
Ostatnia w tym roku premiera z cyklu Opery Narodowej „Terytoria”
●●●●○○
Zmysł satyryczny Różewicza daje o sobie znać
Ta książka nad Bosforem wywołała skandal
Żydzi zabijają rytualnie chrześcijańskie dzieci, a Cyganie je porywają
Zespół założony ponad 30 lat temu dopiero teraz wydaje swoją debiutancką płytę
●●●●●○
Niedźwiedź, zwany misiem – jeden z najgroźniejszych drapieżników – jest ulubionym bohaterem dziecięcej wyobraźni. Przyjrzyjmy się jego różnym, nie tylko popkulturowym, wcieleniom.
O pracy w Hollywood, dyktacie filmowych producentów i znikających tematach melodyjnych mówi kompozytor nominowany do Złotego Globu za muzykę do filmu "Samotny mężczyzna".
Koncertowa wiosna będzie głośna. 27 maja na warszawskim Bemowie zagrało AC/DC, a 16 czerwca Metallica, Anthrax, Slayer i Megadeth – zespoły, które w latach 80. zrewolucjonizowały heavy metal.
Uroczystości wawelskie, orszaki, dworaki i kadzidlane dymy zamotały w głowach części rodaków. Oj, zaszumiało im, załopotało monarchią, sojuszem tronu i ołtarza, oj, przydzwoniło Zygmuntem – i z tego wszystkiego pomaszerowali sobie pod hasłem: „Jezus Chrystus królem Polski”.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
W Parlamencie Europejskim po raz kolejny wróciło pytanie, czy w Katyniu doszło do ludobójstwa, czy też „jedynie” do masakry. To nie tylko spór o słowa, ale też próba adekwatnego nazwania mordu, towarzyszącego ludzkości od zawsze.
Na Śląsku „dziadek z Wehrmachtu” nie może być epitetem, bo nie jest tu jedynie nieszczęsnym epizodem dziejów. Jest sporym kawałkiem historii aż po tragiczny czas hitleryzmu.
Roboty stają się łudząco podobne do ludzi. Dlatego zaczynamy się ich bać.
Badania pokazują, że empatia i poczucie sprawiedliwości właściwe są nie tylko ludziom.
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń. Rubryka Techno Echo, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Zapraszamy na wakacje w bliskim kontakcie z przyrodą. Podpowiadamy, gdzie są w Europie ogrody i parki, w których oglądać można najciekawsze zwierzaki, stworzenia morskie i ptaki. Proponujemy też wędrówki po jaskiniach, lodowcach, wąwozach, wulkanach i bagnach.
Chińczycy szykują się do budowy fragmentów autostrady A2 ze Strykowa do Warszawy. A jak budują u siebie?
Intelektualiści go nie znoszą, młodzież rzuca w niego jajkami. Mimo to, po najbliższych wyborach (28–29 maja), Jirzi Paroubek najpewniej zostanie czeskim premierem.
O narodowej tożsamości i sensie kryzysu - mówi Günter Verheugen, były komisarz Unii Europejskiej.
Konflikt w Tajlandii jest lokalny, ale w tle ma wstrząsy globalne.
Projektantka opowiada o sztuce ubierania się, życiu celebrytów i polskiej bylejakości.
Ile możemy mieć prywatności w pracy? W wielu firmach do nadzorowania pracowników zatrudniono wyrafinowane technicznie urządzenia. Wolno tak czy nie?
Dla restauratorów samo znalezienie się w Czerwonym Przewodniku Michelina jest wielkim wyróżnieniem. Zdobycie gwiazdek to dowód osiągnięcia kulinarnego mistrzostwa.
Złota Palma dla 40-letniego Taja Apichatponga Weerasethakula to nie jedyna niespodzianka 63 Międzynarodowego Festiwalu w Cannes. Jury zlekceważyło wiele znakomitych filmów opowiadających o niepokojach współczesnego świata.
Małe potoki w oka mgnieniu zmieniły się w drapieżniki polujące na ofiary, a zwykle majestatyczna Wisła w potwora próbującego wydostać się z klatki. Żywioł zaczął atakować w górach, potem zszedł w doliny. Ruszyliśmy śladem jednej fali.