Marszałek Sejmu o swoich szansach na „Pałac i żyrandol”, wizji prezydentury, o lojalności wobec Tuska i o tym, że nie boi się haków.
Nowy film Romana Polańskiego „Autor widmo” to trzymający w napięciu polityczny thriller z kluczem. Opowieść o manipulacji i spisku tajnych służb wspierających amerykańskie dążenia do globalnej dominacji.
Ledwie białoruski minister wyjechał z Warszawy po zapowiadanej męskiej rozmowie z Radosławem Sikorskim – władze na Białorusi wznowiły, w większej jeszcze skali, prześladowania działaczy polskiej mniejszości. To skandal.
Kłopoty polskiej lewicy nie są odosobnione. Od pewnego czasu socjaldemokratyczne partie w Europie trawi silny ideowy zamęt.
Liczne i poważne osoby opowiadają Państwu detale i kulisy projektu, o którym mają bardzo mgliste pojęcie. Uczciwość wymaga, bym, znając je z pierwszej ręki, opowiedział, jak sprawy się mają. Chodzi o media.
Marek Żydowicz, postać legendarna w Toruniu i Łodzi, od lat próbuje pożenić trzy światy: wielkiej sztuki, wielkich pieniędzy oraz lokalnej polityki. Towarzyszą temu wyjątkowo widowiskowe awantury.
Z najnowszych badań widać, jak mało wiemy o własnych dzieciach – pokoleniu sieci. A należą one do najczęściej korzystających z Internetu w Europie.
Dyskusja nad przyszłością szkolnictwa wyższego weszła w decydującą fazę. Rektorzy uczelni stawiają na tradycję, eksperci ministerstwa na przyszłość. A teraźniejszość skrzeczy.
W Zielonej Górze doszło do serii napadów na młode kobiety. Media ogłosiły, że grasuje wampir, co wywołało panikę, ale też sprowokowało odważnych, by zmierzyć się z bestią.
Wojsko bez poligonu w Drawsku, bez orkiestry, bez garnizonów? Na polecenie ministra armia ma się pozbyć 20 proc. zbędnej infrastruktury. Ale się będzie działo!
Warszawski Stadion Narodowy stanie za półtora roku. Odbędzie się tu uroczystość otwarcia Euro 2012 i trzy turniejowe mecze, ale co potem zrobić z obiektem wartym 1,7 mld zł?
Panie ruszają na podbój rynków pracy – i to one mają posprzątać po kryzysie. Jeśli mężczyźni pozwolą.
Jeremi Mordasewicz, członek Rady Nadzorczej ZUS, ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan
Dr Tomasz Kasprowicz, wspólnik w firmie Gemini, zajmującej się wdrożeniami IT w przedsiębiorstwach, prokurent doradczej spółki Matbud
Nieśmieszny pastisz kina grozy, z którego ma się ochotę jak najszybciej wyjść
W Stanach pisano, że to najlepszy film o wojnie w Iraku.
Potraktowanie muzyki Chopina przez Oreficego jest prawdziwym wyrazem miłości.
Od 22 lutego do 1 marca święcimy 200 urodziny Chopina.
Kontekst Holocaustu nie ma już dawnej jednoczącej mocy
Kutz potrafi pisać zwłaszcza o małościach, podłościach, serwilizmie, co przydaje książce autentyzmu
Natężenie brutalności, bólu, głupoty i bezwzględności
O perypetiach komisarza policji Yngvara Stubø i jego żony, psycholog specjalizującej się w tworzeniu profili przestępców
Jazgotliwa gitara i jasny głos wokalisty
Płyta przepełniona pomysłami typowymi dla Pat Metheny Group z lat 80. i 90.
●●●●●○
"Ktoś powiedział, że zrobiłem ze stalinizmem to, co Tarantino z nazizmem, wprowadziłem go do popkultury i obnażyłem" - mówi reżyser, laureat Paszportu „Polityki” w kategorii film.
Pamiętacie "Pulp Fiction"? Zamknięto właśnie wytwórnię Miramax, która wyprodukowała ten film. Dla amerykańskiego kina niezależnego to symboliczny koniec pewnej epoki.
Skandalistka, moralistka, siłaczka i buntowniczka. "Byłaby zdziwiona, że ma takie udane życie pozagrobowe" – mówi o pisarce jej syn Andrzej Krzywicki.
Od wieków ludzkość miała na nudę, dramaty i kataklizmy jedno skuteczne wyjście: opowiadać! Wyżywać się oralnie!
W polskiej piosence rozgrywa się wielka wojna kulturowa między zwolennikami gitarowej globalizacji a obrońcami etosu swojskości.
Gdyby jego rola w ratowaniu Żydów nie była zamazywana, byłby tak sławny jak Raul Wallenberg czy Oskar Schindler. Wczoraj w Katowicach Henryka Sławika uhonorowano Orderem Orła Białego.
W pierwszej połowie XIX w. intrygujący eksperyment, jakim bez wątpienia były Stany Zjednoczone Ameryki, zaczął budzić żywe zainteresowanie Europejczyków.
Czym będziemy latać w kosmos? Rakietami jądrowymi czy może za pomocą żagla słonecznego? Naukowcy mają dużo pomysłów.
Co się dzieje w mózgu, gdy nie jest zajęty jakimś zadaniem umysłowym? Wbrew pozorom – nie leniuchuje.
By zobaczyć, jak pracuje się nad lekami najnowszych generacji, wystarczy pojechać do Łomianek.
Zachód ugrzązł w Afganistanie, Wschód jest pochłonięty własnym rozwojem. Mocarstwa nie potrafią przeciwstawić się zagrożeniom światowego bezpieczeństwa, których coraz więcej.
Nowy szef, nowe porządki. Czy Wiktor Janukowycz ustabilizuje ukraińską scenę polityczną, czy uzależni kraj od Rosji?
„Goły facet w półciężarówce: tyle zostało z dziedzictwa Kennedych” – tak satyryk Jon Stewart skomentował wygraną i wejście do Senatu Scotta Browna, republikanina wcześniej znanego głównie z rozkładówki „Cosmopolitan”.
Mało który Rosjanin wie, dokąd zdąża jego kraj. Jednak Buriacja i Zabajkale znają tę odpowiedź, wytrwale zmierzając w stronę boskiej nirwany.
O tym, jak diagnozuje się chorobę genetyczną i mówi o tym pacjentowi
Wszystkie miały jego podobiznę wytatuowaną na ramieniu, wszystkie oddane były mu ciałem i duszą i nie wyobrażały sobie życia bez niego.
Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy opowiadają o swoim pierwszym zimowym wejściu na Mount Everest przed trzydziestu laty.
Nim zapłonął olimpijski znicz, musiano ogłosić żałobę po śmierci gruzińskiego saneczkarza. Ale mimo to igrzyska ruszyły. Zaczęły się emocje, również dla nas.
Kilka dni temu lider Prawicy RP Marek Jurek przerwał milczenie i zadeklarował start w wyborach prezydenckich, „ponieważ nasze państwo i nasze życie publiczne potrzebuje zmian”. Tymczasem zmiany w państwie wywołane deklaracją Jurka nie są jeszcze widoczne i na razie ograniczają się do tego, że zgłoszenie swojej kandydatury zaczął rozważać także prezes PSL Waldemar Pawlak.
Jeśli dopuszczasz taki życiowy wariant, że możesz zostać w zimie bez dachu nad głową, posłuchaj warszawskiego kloszarda z 21-letnim doświadczeniem.