Polska, na apel Ameryki, wyśle więcej żołnierzy do Afganistanu. Czy to dobrze, czy źle?
Wróg nie śpi.
Przeciwnicy Napieralskiego stawiają na Szmajdzińskiego. Cimoszewicz nie wierzy w SLD. Kwaśniewski mówi, że Sojuszowi brakuje lidera. Po co komu taka partia?
Syn Franjo Tudjmana, Miroslav walczy o prezydenturę Chorwacji.
Rząd poszerza front walki w Afganistanie. Także prezydent, przy pomocy podległego mu Biura Bezpieczeństwa Narodowego, prowadzi działania zaczepne.
Gdy cztery lata temu syjamskie bliźniaczki z Janikowa rozdzielono w Rijadzie za pieniądze saudyjskiego króla, zacieśniły się wzajemne stosunki. Złożono liczne wizyty, rewizyty, wymieniono odznaczenia. Dziś Daria i Olga nie mają na ortopedyczne buciki.
Obserwujemy z niepokojem pewien nasilony proces: strony procesowe coraz częściej rozgrywają swoje sprawy w mediach. Przedmiotem ataków jesteśmy my, prokuratorzy prowadzący postępowania – i
Rex Weyler, współzałożyciel ekologicznej organizacji Greenpeace, o świecie przypominającym korporację, green-washingu, iluzji wzrostu i nadreprezentacji socjopatów
Z kryzysowej mgły powoli zaczyna wyłaniać się nowy model światowej motoryzacji.
Wszyscy w koło powtarzają, że wzrost PKB przekłada się na rozwój kraju i dobrobyt jego obywateli. Ale właściwie dlaczego tak uważamy?
Rozmowa z prof. Tomaszem Twardowskim z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN o ekonomicznych aspektach lęku przed żywnością genetycznie modyfikowaną
Liczba sprzedanych aparatów i kart znacznie przekroczyła liczbę ludności Polski. Dziś nowego klienta trzeba podkupić konkurencji.
Losy ośmiu małżeństw zawartych w czasie Powstania Warszawskiego
Leonenko ze swym wschodnim akcentem jest w tej opowieści o Jesieninie prawdziwa i przekonująca.
Jelinek kąsa z najwyższą siłą. Furia zalewa strony jak lawina.
Większość tych utworów późniejszy autor "Kronik Narni" napisał między ósmym a trzynastym rokiem życia
Monumentalny album zawierający kompletne omówienie dzieł Felliniego
Piękna barwa głosu śpiewaka plus poprowadzony ze zrozumieniem akompaniament orkiestrowy.
Mieszanka melodyjnego hałasu i literackiej wrażliwości robi wrażenie niebywałe
Nasi reżyserzy już raczej nie nakręcą filmów dorównujących dziełom szkoły polskiej, pisarze nie napiszą nowego „Przedwiośnia”. I nie jest to tylko kwestia talentu, lecz przede wszystkim zupełnie innego spojrzenia na historię, także tę najnowszą.
Będzie sto lat, jak Antoni Kasztelnik, mistrz masarski z Żywca, ogarnięty czarem kinematografu, zbudował w miasteczku kino. Albo może czaru w tym nie było, tylko postanowienie zwiększenia
Wytwórnia płytowa ECM od 40 lat ma oblicze jednego człowieka – Manfreda Eichera.
Ich dwumasztowe, dobrze uzbrojone fregaty nosiły nazwy „Tarcza Abrahama”, „Królowa Estera” lub „Prorok Samuel”. Niektóre galeony miały na przednich nadbudówkach wyrzeźbionego Feniksa
Adolf Eichmann mógł być schwytany wcześniej
W powszechnym odczuciu dwutlenek węgla nie dość, że psuje klimat, to jeszcze wtrąca się do gospodarki świata. Ale wątpliwe, czy wyrok, jaki usiłują wydać na niego i klimatolodzy, i politycy, może być wykonany.
Najnowszą historię ludzkości można opisać także poprzez różnice w funkcjonowaniu prawej i lewej półkuli mózgu.
Szwajcarzy nie chcą w swoim kraju minaretów. Hiszpania i Włochy zaostrzają prawo pobytu. Francja i Holandia debatują o tożsamości narodowej. Europa broni się przed napływem przybyszów, choć
10 grudnia, w rocznicę śmierci wynalazcy dynamitu, wręczono w Sztokholmie i Oslo Nagrody Nobla. W tym roku szczególnie niebanalne.
W świecie islamu kobiety awansują i poszerzają swoje prawa. Ale feminizm muzułmański to zjawisko bardziej skomplikowane od feminizmu w Europie.
818 m wysokości, 160 pięter i windy pędzące 64 km na godzinę – Burdż Dubaj zbudowano właśnie dla takich rekordów. Najwyższy budynek świata miał być symbolem nieograniczonych możliwości półtoramilionowego emiratu.
Blaszak nazywa się tak: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Monar Ośrodek Wczesnej Rehabilitacji. Kotański, jak to on, załatwił go od miasta na jakiś czas. Blaszak stoi do dziś.
Juliusz Słowacki utrzymywał się nie z pisania, lecz z gry na paryskiej giełdzie, a jego wena twórcza w dużym stopniu zależała od stanu aktywów.
Sportowe zmagania niepełnosprawnych umysłowo są mylone z paraolimpiadami niepełnosprawnych fizycznie. Źródło jest to samo: ignorancja, która każe Polakom uznawać niepełnosprawność
Jestem wrogiem przemysłu futrzarskiego, ale nie mogę przyklasnąć akcji uwalniania zwierząt futerkowych z klatek. Jej autorzy nie mają pojęcia o ekologii.
Jordania, wciśnięta między Al-Kaidę, syjonistów i palestyńskie bojówki, które spróbowały już kiedyś zamachu stanu, szuka swojej tożsamości między czadorem i dżinsami, miastem i