Epidemia, pandemia czy co jeszcze? Trudno się z tą grypą uporać i medycznie, i rozumowo. Więc wszędzie tej grypy pełno.
Europa nie jest zachwycona wyborem Hermana van Rompuya i Catherine Ashton. Jednak wbrew temu, co się powszechnie pisze Europa nie będzie mieć ani prezydenta, ani szefa dyplomacji.
Rozmowa z ks. Jackiem Stryczkiem, duszpasterzem ludzi biznesu, prezesem Stowarzyszenia Wiosna, organizującego przedświąteczną akcję Szlachetna Paczka
Chińskie kłopoty z pisownią nazwiska Obamy.
W dyskusji publicznej szerzy się nowa metoda: sprowadzanie racji przeciwników do absurdu za pomocą histerii.
Jak Marcin Rywin ratując ojca z kłopotów sam w nie wpadł i w biedzie poznał przyjaciół.
Kraków przekazał dotychczas Kościołowi rzymskokatolickiemu 358 ha gruntów w ramach rekompensowania strat z okresu PRL. I więcej nie zamierza.
Erwin Kruk, pisarz, o trudnym losie Mazurów w Polsce
U nas nawet kryzys się nie udał, mówimy z odrobiną dumy, ale podszytej powszechną w Polsce kulturą narzekania. Z wielu badań opinii wyłania się obraz neurotycznej społeczności, która sama
Kryzys finansowy osłabł, ryzyko kolejnych bankructw banków zmalało. I dolar znowu popada w niełaskę. Czy w roli rezerwowej waluty świata zastąpi go euro?
Czy technologia LTE - czyli kolejna generacja telefonii komórkowej - spowoduje rewolucję na rynku telekomunikacyjnym?
Polska nie spełnia unijnych wymagań przy selekcji i składowaniu odpadów komunalnych. Grożą nam za to ostre sankcje ze strony Brukseli. Rząd twierdzi, że wie, jak ten śmietnik posprzątać. Zapłacą za to głównie konsumenci.
Niemal wszystkie najważniejsze prace zmarłego niedawno twórcy.
Proza Jeana Echenoza jest równie elegancka, zwięzła i wymowna jak temat tej książki – Maurice Ravel.
Zbiorowa biografia zawierająca całkiem dużo elementów nietypowych
Atrakcyjna muzyka w bardzo atrakcyjnym wykonaniu
Znakomity wzór autorskiej kompilacji, w której nie ma nic przypadkowego
Można się albo wzruszyć, albo pośmiać (zależnie od nastroju).
Eksplozja na skalę światową skandynawskich kryminałów nastąpiła wraz z „Millennium” – trylogią Stiega Larssona. Skandynawskie krwawe historie stały się znakiem firmowym tamtejszej kultury.
W wiedeńskim Leopold Museum otwarto ciekawą wystawę, której głównym bohaterem jest Edvard Munch. Towarzyszy mu grupa XIX-wiecznych artystów, którzy, podobnie jak i on, lubili wszystko co
Zablokowanie realizacji filmu według książki Gabriela Garcíi Márqueza „Rzecz o mych smutnych dziwkach” ożywiło dyskusję o granicach wolności w sztuce.
Był kandydatem do Nagrody Nobla. Ale w pamięci Polaków, głównie za sprawą „Medalionów” Zofii Nałkowskiej, zapisał się jako ten, który w Gdańsku wytwarzał mydło z ludzi. Prokuratorzy
Słowacki wicepremier pisze dla „Polityki”, jak na Słowacji ocenia się fakt, iż wojska tego kraju, u boku Hitlera, najechały Polskę 1 września 1939 r.
Rosja jeszcze wcześniej niż Polska ostro zabrała się do walki z hazardem. Warto ten eksperyment przestudiować.
Siedem lat temu pastor Joel Osteen wydzierżawił halę sportową Houston Rockets. Przerobił ją na siedzibę swego ponadwyznaniowego kościoła Lakewood. Hala mieści 20 tys. ludzi i na niedzielnym
Niełatwe jest życie rosyjsko-żydowskich oligarchów. Morderstwa, służby specjalne i wielkie pieniądze to ich codzienność.
Rozmowa z prof. Richardem Wranghamem, antropologiem, o tym, jak gotowanie zmieniło małpy w ludzi
Z powodu jaskry, która nieodwracalnie niszczy nerw wzrokowy, ślepnie dziś w Polsce 700 tys. osób. Sprawdź, czy jaskra nie grozi tobie.
Pracodawcy dość powszechnie unikają zatrudniania ludzi bezpośrednio po studiach. Sam to robię od kilku lat. Odechciało mi się wyręczania uczelni, bo reedukacja bywa kosztowniejsza od edukacji.
Wybieranie ślubnych i nieślubnych partnerów ze związków jest stare jak same związki. David Buss, psycholog, nazwał to kłusownictwem seksualnym. Kłusują obie płcie. Kobiety częściej, bo ich więcej.
Rozmowa z prof. Janem Chmurą, fizjologiem, o tym, dlaczego polscy piłkarze są słabi i jak pobudzić ich mózgi i ciała
W listopadzie 1865 r., poczynając od św. Marcina (11 listopada), w Warszawie liczącej 350 tys. mieszkańców zjedzono 20 tys. gęsi. Dziś stolica liczy półtora miliona obywateli, upieczono gęsi
Dwaj włoscy dziennikarze przebyli 3,5 tys. km, od Travemünde nad Bałtykiem do Triestu nad Adriatykiem, aby na własne oczy zobaczyć, co zostało z żelaznej kurtyny, którą zerwano 20 lat temu.