Minister Michał Boni zapowiedział, że rząd wycofa się z planów odebrania części naszych składek OFE. I bardzo dobrze, bo byłby to początek końca reformy emerytalnej.
Platforma Obywatelska, po serii ostatnich tak zwanych afer, znowu poczuła się jak na froncie w 2005 i 2007 r. I jest z tego bardzo zadowolona, bo dzięki temu nie maleją jej szanse wyborcze.
W CBA nie kryją, że tzw. legendowanie przykrywkowców to ważna część tajnych operacji.
General Motors w ostatniej chwili wycofał się z planowanej sprzedaży swoich europejskich filii – Opla i Vauxhalla.
Kim jest „pani Basia” z „Ucha Prezesa”? Pisaliśmy o niej kilka lat temu w POLITYCE.
W styczniu Sejm na wniosek PO zmniejszył emerytury byłym funkcjonariuszom organów bezpieczeństwa PRL i członkom WRON. Teraz już widać, jak to będzie wyglądać w praktyce.
Doktorat ojca Tadeusza Rydzyka to na tle uprawianej w Polsce teologii praca typowa. Kto i czego naucza 15 tys. kandydatów na teologów?
Czy za przedwojenne akcje największej w II RP firmy przemysłowej – spółki Giesche SA z Katowic – które pod koniec lat 80. pojawiły się, w niewyjaśnionych jeszcze okolicznościach, w antykwariatach, na bazarach i u kolekcjonerów, można dzisiaj przejąć majątek komunalny i państwowy wart miliardy złotych?
Musimy od siebie wymagać, choćby inni od nas nie wymagali – to było motto szkoły w Płużnicy, którego śmiertelną ofiarą stała się katechetka Małgorzata Dydo.
Zjednoczenie Niemiec było jednym z największych współczesnych przedsięwzięć administracyjnych, gospodarczych i kulturowych.
Europa dogaduje się z Rosją w sprawie gazu. Czy w tej plątaninie rur widać już jakieś światło?
Rok temu rząd i samorządy obiecywały kolej przyjazną dla pasażerów. Dziś oskarżają się wzajemnie o doprowadzenie Przewozów Regionalnych do ruiny. Czy grozi nam paraliż na torach?
O tym pełnometrażowym dokumencie zrobiło się głośno już rok temu
Fantastycznie grany bydgoski spektakl to metafora wykluczenia w systemie kapitalistycznym
Stawić czoła Milipantom z MOMO, stalowym Sukom, potwarzyszom, Bubekom i życiu w Kolejce.
Scenarzysta „Mahabharaty” Petera Brooka ugrzązł w Indiach na wiele lat, więc wie, o czym pisze.
Wciągająca antologia do czytania i do oglądania
Nowy album Keitha Jarretta jest pierwszym solowym od trzech lat
Wkrótce, już po raz siedemnasty, przyznamy Paszporty „Polityki”.
Cała Polska zna mój ostatni samobójczy krok, to znaczy pojęcie za żonę młodej dziewczyny. W sędziwym wieku dałem sobie prawo do myślenia o przyszłości – mówił Andrzej Łapicki w ostatnim wywiadzie dla „Polityki”.
Amazon, największy na świecie internetowy sklep i księgarnia zarazem, rozpoczął ofensywę. Także w Polsce można już zamówić Kindle 2, czytnik elektronicznych książek. Dla kogo to dobra wiadomość, a dla kogo zła?
Szkoda, że Mariusz Treliński w „Borysie Godunowie” uległ banałowi.
Jerzy Jarocki wrócił do tej sztuki Sławomira Mrożka po 44 latach. W zrealizowanym w Teatrze Narodowym spektaklu próżno szukać Mrożkowego humoru.
Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni „Rewers” Borysa Lankosza, zamiast szkolnego rozliczenia ze stalinizmem w martyrologicznym duchu, podejmuje szyderczą grę z narodową pamięcią.
Jak widzieli nas wrogowie, jakich mieliśmy prawdziwych przyjaciół politycznych? Jak Polacy pojmowali znaczenie niepodległości Polski dla Europy, a jak w różnych czasach widziały to rządy i opinia państw europejskich?
Stwardnienie rozsiane jest jak blizna – pozostaje z chorym na całe życie.
Szympansy znikają z powierzchni ziemi. By odbudować stada, przyucza się do życia w naturze zwierzęta odbite z rąk kłusowników lub odzyskane z prywatnych hodowli.
Choć anomalie pogodowe stają się ostatnio normą, to naturze przychodzą w sukurs coraz to wymyślniejsze technologie. Dzięki temu można rozpoczynać sezon zimowy jesienią.
Aby rodzinny wyjazd zimowy był udany, niezbędne są dwa warunki. Dzieci muszą wyszaleć się na nartach bądź desce. Najlepiej, żeby mogły przy tym doskonalić swe umiejętności. Lecz szansę,
Alpy mają wiele narciarskich zalet, ale jedną dla Polaków sporą wadę: są daleko. Można się tam dostać samolotem, autokarem, pociągiem. Ale wciąż niezawodny pozostaje własny samochód.
Producenci sprzętu narciarskiego prześcigają się w pomysłach, które mają uczynić jazdę na nartach wygodniejszą, łatwiejszą lub ciekawszą. Oto kilka odważniejszych i interesujących
Rok po wyborze Barack Obama zmaga się ze spadkiem popularności. Ale mimo wrogości Fox News, Biały Dom umiejętnie rozgrywa media na swoją korzyść.
Osiem lat rządów, porażka w rozprawie z talibami i fałszowanie wyborów nie przynoszą chwały Hamidowi Karzajowi. A zalety, które kiedyś pomogły mu objąć władzę, stają się coraz większym ciężarem.
Atanas Atanasow, deputowany do parlamentu, były szef kontrwywiadu, ujmuje rzecz lapidarnie: inne państwa mają mafię. W Bułgarii to mafia ma państwo.
Sprawa Polańskiego przywołała temat amerykańskiej procedury karnej. Tam oskarżony może się targować z prokuratorem nie tylko o wymiar kary.
Jak w Polsce robi się gwiazdy? Coraz częściej przypomina to fabrykę z taśmą produkcyjną. Technologię opracowują spece od piaru.
Już wkrótce będzie można kupować przez Internet arcydzieła sztuki jubilerskiej, jaja Fabergé. Jak dawniej – każde inne. Południowoafrykańskie konsorcjum Pallinghurst Resours zakupiło.
Wszystko wskazuje na to, że wiele lat po Ghanie, Albanii i Bangladeszu i Polacy będą mieli narodowy program jądrowy. Najbardziej czekają na niego, już od pół wieku, fizycy w Świerku.