Sprawa z ustawą hazardową pokazuje, że tworzenie prawa w Polsce wciąż jest zagrożone patologią, ale także to, że ściganie tych patologii, które powinno być bezstronne, to domena zaciętych
Centralne Biuro Antykorupcyjne, stworzone do demaskowania łapówkarzy, zajmuje się również tworzeniem przestępców.
Toczy się dyskusja, czy to dobrze, że w 2010 r. europejski przemarsz mniejszości seksualnych Euro Pride odbędzie się akurat w Warszawie. Mazowieckiego radnego Mariana Brudzyńskiego, lidera Komitetu Wiary i Tradycji Pro Polonia, niepokoi zwłaszcza to, że data przemarszu w dziwny sposób zbiega się z obchodami 600 rocznicy bitwy pod Grunwaldem, w której rycerstwo polskie wraz z wojskami litewskimi pokonało przeważające siły krzyżackie.
Wskutek niefrasobliwości władz telewizji publicznej płacący abonament klienci TVP nie mogli zobaczyć występów naszych siatkarek.
Nie pytajmy, kto ma rację, oskarżyciel czy przyjaciele Romana Polańskiego, bo ich cele są różne.
Lekarstwa na rzadkie choroby genetyczne są bardzo drogie, a ich skuteczność niepewna, mogą jednak poprawić jakość życia chorych. Moralny dylemat, kogo opłaca się leczyć, a kogo nie,
Od 2002 r. partie polityczne otrzymały z budżetu państwa ok. 1 mld zł. Zbierają też składki, sprzedają nieruchomości, zakładają bankowe lokaty. Od stanu partyjnej kasy będzie zależeć rozmach zbliżających się kampanii wyborczych.
Coraz częściej służby ratownictwa morskiego wzywane są na pomoc. Coraz częściej ratunku potrzebują nie rybacy, ale wędkarze.
Czy poselska komisja badająca sprawę Olewnika ma jeszcze sens?
Polskie prawo pozwala za słowa ścigać tak jak za najgroźniejsze przestępstwa – z zastosowaniem aresztu i przymusowych badań psychiatrycznych włącznie. Wyrok za pomówienie oznacza banicję
Polsko-holenderska ugoda w sprawie PZU, wieńcząca wieloletni konflikt, to wydarzenie, którego rangi nie sposób przecenić. Opisujemy o co naprawdę, a zwłaszcza o jakie pieniądze chodziło.
Polskę ogarnęło wiatrakowe szaleństwo. Kto kręci tymi wiatrakami? I dlaczego?
Dwie największe komputerowe potęgi, Microsoft i Google, idą na wojnę. Jej efektem będą darmowe programy i superszybkie wyszukiwarki. Oby ta rywalizacja trwała jak najdłużej.
Widz dochodzi do wniosku, że gotowanie to naprawdę sztuka.
Zaproszenie na erudycyjną ucztę, z którego warto skorzystać
Przewodniczka i pocieszycielka. Dumna bogini z mieczem w ręku i cierpiąca matka. Opiekunka i strażniczka. Kobieta o zaskakująco wielu obliczach. Nasza narodowa alegoria – Polonia. Hołdy składa
Iwan Wyrypajew jest najbardziej znanym na świecie rosyjskim dramaturgiem i reżyserem młodego pokolenia. Właśnie reżyseruje w Warszawie swój „Lipiec”, z Karoliną Gruszką w roli głównej,
Elektronika w różnych wersjach, z różnych czasów i światów, z różnymi zadaniami – taki był temat tegorocznej, bardzo udanej edycji Warszawskiej Jesieni.
Rozmowa z Adamem Zagajewskim o uprawianiu poezji dzisiaj, rywalizacji autorów, szczęściu i duchach
Dzisiejsze filmy przyrodnicze to prawdziwie pasjonujący spektakl. Jest w nim suspens, spektakularne ujęcia, trzymająca w napięciu fabuła.
Kolejny tom z naszej książkowej kolekcji
Jak z pomocą telewizji władza podbijała serca rolników.
Na maszcie czarna flaga z trupią czaszką, na mostku kapitańskim jednooki brodacz z drewnianą nogą. To znaki rozpoznawcze łajby piratów. I choć pływało ich po morzach tysiące, nie pozostało po nich wiele śladów.
Gdyby wszyscy pacjenci przejmowali się tym, co jest napisane w ulotkach dodawanych do leków, Narodowy Fundusz Zdrowia mógłby zaoszczędzić sporo pieniędzy.
Po raz dziewiąty prezentujemy laureatów dorocznego konkursu na stypendium „Polityki” dla młodych wybitnych naukowców. W akcji „Zostańcie z nami!” rozdysponowaliśmy do tej pory niemal 4,5
Na półmetku kadencji Nicolasa Sarkozy’ego można już zadać pytanie: z czym ten prezydent przejdzie do historii. I jak zdoła zmienić społeczeństwo francuskie.
Wybory w Niemczech wygrał Janusz Palikot tamtejszej polityki. Przywódca liberałów Guido Westerwelle wchodzi do koalicji rządowej i szykuje się do roli wicekanclerza.
Korea Południowa mimo kryzysu pędzi do przodu. W ciągu czterech dekad rozwoju jej gospodarka wzrosła czterystukrotnie, a dochód na mieszkańca o 22 tys. proc.
Polski Sejm dokonał zmian w kodeksie karnym przewidujących m.in. przymusową chemiczną kastrację pedofilów. Tymczasem Szwedzi mówią, że takie rozwiązanie jest nieskuteczne.
Rozmowa z Aleksandrą Pogorzelską, psychologiem w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i triathlonistką, o tym, co sport może zabrać, a co dać
W ciągu czterech lat Kominek stał się jednym z najpopularniejszych blogerów w Polsce. A już na pewno najbardziej wyrazistym. Dla jednych to internetowy celebryta, fenomen w sieci. Dla innych
12 października 1919 r. uważa się za dzień narodzin Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 90 lat temu w Krakowie powołano Komitet Udziału Polski w Igrzyskach Olimpijskich. Na pierwszy złoty medal,
Konspirował, rozmawiał półsłówkami przez telefon, spotykał się na cmentarzu, a tłumaczył się jak dziecko.
Dziś w miejscu rynku rosną krzaki, w przydrożnych rowach walają się śmieci, a ludzie krzątają się po swoich obejściach, nie rozumiejąc do końca, co tu się stało i dlaczego tu są.