Stało się: Barack Obama pogrzebał tarczę rakietową George’a Busha. Raczej nie ma czego opłakiwać, warto natomiast zapytać, dlaczego Ameryka podjęła taką decyzję i co z tego wynika dla
Media publiczne: dwie osoby, które próbowały zachować się spokojnie i profesjonalnie, przegrały z polityczną gorączką, emocjami i pospiesznym biegiem po partyjne łupy.
Politycy mają zająć się okiełznaniem wynagrodzeń w sektorze finansowym i zrównoważeniem światowej gospodarki.
Przez 20 lat wolnej Polski Kościół katolicki osiągnął wszystko, co zamierzał, choć nie tyle w sferze duchowej, co politycznej. To politycy dali Kościołowi siłę, która teraz w nich samych
Edward Zalewski, prokurator krajowy, mówi o śledztwach, które trwają latami, o aferze gruntowej, CBA i o upolitycznieniu prokuratury.
Od kilku lat wiatr historii wiał w żagle prawicy. To ona przejmowała media, podsuwała tematy publicznych debat, narzucała język. Teraz wahadło wraca do równowagi, odzywa się lewa strona, ale co ma do powiedzenia?
Jak niszczyć odpady medyczne: spalać czy sterylizować? Problem próbują rozwiązać posłowie. Na razie z trudem ustalają fakty.
Mówicie, że życie jest po to, by latać na moto, i że nie byłoby po was krzyży na drogach, gdyby niedotlenieni kierowcy aut patrzyli w lusterka.
Zanim komisja zwracająca majątki Kościołowi zostanie skompromitowana kolejnymi podejrzeniami o korupcję, lepiej będzie ją rozwiązać. Niech sąd zdecyduje, czy należy oddać Kościołowi
Nową, okazałą centralę ZUS warszawiacy nazwali „pentagon”. Nie tylko z powodu zewnętrznego podobieństwa, ale także ze względu na rozbudowany system zabezpieczeń. Kurtyny wodne i inne, jak
Przejęcie Opla przez kanadyjsko-rosyjskie konsorcjum Magna-Sbierbank może okazać się początkiem końca słynnej niemieckiej marki. Opel ma dziś czterech właścicieli, a każdy chce jechać w
W przyszłości w naszych instalacjach może popłynąć prąd produkowany na Saharze. Na razie jednak energetyka słoneczna ma się dobrze tylko w tych państwach, gdzie jest solidnie dotowana. Polska do nich nie należy.
Od czerwca ceny mieszkań prawie się nie zmieniają. Czy to znak, że taniej już nie będzie i nie warto dłużej zwlekać z kupnem? Wiele wskazuje na to, że wyprzedaże jeszcze się nie
Tak dobrej passy dla remontów nie było od lat. Firmy czekają na klientów, materiały budowlane tanieją. Sezon remontowy trwa cały rok, ale z robotami, dzięki którym będzie nam ciepło w
Naukę języka obcego warto zaczynać w każdym wieku – zapewniają psycholodzy. Nauka w dorosłości, a zwłaszcza w jesieni życia, świetnie wpływa na mózg.
Rozmowa z Victorem Johnsonem, nauczycielem angielskiego od 15 lat mieszkającym w Polsce
Dramat w stylu noir
Będzie śmiesznie i o chciwych kapitalistach.
O złudzeniu cywilizacyjnym
Fani Beatlesów czekali na to od lat.
Podobno za czasów Balzaka pewien hrabia, pytany dlaczego chodzi do burdelu, miał odrzec z oburzeniem: „nie będę fatygował hrabiny, by zaoszczędzić ludwika”. To nieźle oddaje stosunek dużej części Polaków do kultury.
'Ojciec był dużym dzieckiem i może nawet miał tego świadomość, chociaż chyba nigdy się nad sobą nie zastanawiał' - mówi syn pisarza.
Przeszłość, prawdziwe wydarzenia, jak pokazuje w „Wariacjach pocztowych” Kazimierz Brandys, w Polsce zamieniają się w zbiór mitów, legend i opowieści fantastycznych.
Na stawiane przez wielu ludzi nierozsądnych (w tym także filozofów) pytanie o koniec filozofii, o to, czy w naszych czasach filozofia ma jeszcze sens, znakomicie odpowiada swoim monumentalnym
Świat tradycyjnej muzyki ludowej odchodzi. Żeby ją ocalić, można ją tylko odtwarzać i umieszczać w nowych kontekstach. Bo dawne już nie istnieją.
Ich żony umierały w samotności, a synowie i córki w domach dziecka. Dla Stalina czy Trockiego nie istniała cena, której nie warto było zapłacić za zwycięstwo.
Rozmowa z prof. Hanym Faridem, światowej sławy specjalistą w dziedzinie wykrywania fałszerstw zdjęć i nagrań cyfrowych
Skąd wzięło się życie na Ziemi? Jak powstaliśmy? Te pytania ludzie zadają sobie od niepamiętnych czasów. Uczeni są coraz bliżej wyjaśnienia tej frapującej zagadki.
„Skąd wiadomo, że Chińczycy są mądrzejsi od Niemców? Bo nie zburzyli swojego muru” – to jeden z ulubionych niemieckich dowcipów. 20 lat później Ossis tęsknią za NRD, a Wessis za RFN.
Osama ibn Laden znowu dał głos, ale jego organizacja jest cieniem swej dawnej potęgi. Al-Kaidę toczy kryzys, nie tylko finansowy.
Olimpiada w Soczi będzie dla Rosji wydarzeniem nie mniejszym niż ta w Pekinie dla Chin. Pomimo kryzysu ekonomicznego i licznych wątpliwości, rząd Federacji pompuje w tę imprezę rekordowe
Invar Kamprad, twórca Ikei i jeden z najbogatszych ludzi świata, to prostak i despota. A imperium umrze z nim, bo jego synowie nie nadają się do prowadzenia biznesu. Tak twierdzi asystent Kamprada
Aseksualni, w skrócie asy. Wyprani z seksu bardziej niż niemowlę. Taki jest co setny z nas. Nie chcą, by myślano o nich: seksualnie niepełnosprawni. Chcą być czwartą orientacją.
Rozmowa z Michaliną Olszańską, 16-letnią debiutantką literacką, o jej powieści oraz sposobie na życie
W polskim kinie więcej widać i słychać. Szkoda tylko, że twórcy lepiej radzą sobie z historią niż z tematem współczesnym.
Ze stolicy znikają ostatnie bazary. Szkoda...
Czy nowym trenerem kadry piłkarskiej powinien być cudzoziemiec? (odp. w proc.)W tym tygodniu zapraszamy do wypowiedzenia się na temat: Czy to dobrze, że Ameryka zrezygnowała z budowy w
Poseł Jan Maria Rokita, wygłaszający idiotyczny skądinąd slogan „Nicea albo śmierć”, miesza język hiszpański z polskim.