Rozpoczął się nowy etap batalii o wizerunek prezydenta RP. Cel: reelekcja.
Lato tego roku jest niespokojne. Po tropikalnych upałach chwilę później mamy chłody, a zaraz po nich gwałtowne burze. Także życie polityczne nie przestawiło się na tryb wakacyjny.
Wyznawców PiS nic nie jest w stanie rozczarować, a prezes partii, choćby nawet bardzo się starał, nie potrafi ich zirytować, bo racja jest jak cień Jarosława Kaczyńskiego - podąża za nim krok w krok.
Chiny i Ameryka płyną na jednej łódce, ale każde postępuje inaczej: Amerykanie za dużo konsumują i za mało oszczędzają, Chińczycy odwrotnie: za mało konsumują i oszczędzają za dużo.
Gdy Waldemar Pawlak chwalił Jolantę Fedak, że „jest czupurna i skutecznością zadziwia warszawskie salony”, w tym czasie jedna z jej podwładnych wymiotowała ze zdenerwowania przed spotkaniem z panią minister.
W Muzeum Powstania Warszawskiego nie rozwiązuje się sporu o powstanie. W muzeum mówią: rozwiążcie sobie to państwo sami.
Samorządowcy z mazurskich miast i gmin miotają się między poczuciem dumy i lęku. Ich kraina weszła do finału plebiscytu na światowy cud przyrody. Ale co będzie, jeśli ktoś naprawdę uzna,
Tak zwane dzieła dyrektora Tadeusza Rydzyka przenikają się nawzajem, handlują między sobą, wynajmują od siebie lokale i wspierają się dotacjami. Tylko z nazwy przypominają fundacje, w
Na 15-lecie „Gazety Prawnej” jej właściciel Ryszard Pieńkowski zrobi sobie prezent, łącząc ją z „Dziennikiem” Axela Springera. Do tej pory unikał polityki. Ale teraz to on będzie konkurentem „Rzeczpospolitej” i „Gazety Wyborczej”.
Stany Zjednoczone starają się wyciągnąć gospodarkę z recesji, wydając setki miliardów dolarów i się zadłużając. Europa zaś pilnuje, by nie zwiększać nadmiernie deficytów budżetowych.
Katarczycy wygrali przetarg na stocznie w Szczecinie i Gdyni, będą też dostarczać do Świnoujścia skroplony gaz ziemny. Kim jest nowy partner gospodarczy Polski?
Jak Czesi to robią? Prawie nic się nie dzieje, a film wciąga
Nieudany eksperyment
Labirynt pamięci. Oblicza zła 1939–2009.
Tego lata nie zabraknie nam kobiecej literatury erotycznej. Pojawia się coraz więcej wyzwolonych następczyń Catherine Millet. Polskie pisarki też się starają.
Po katastrofalnym zastoju w show-biznesie stolica filmu znów rozwija czerwone dywany.
Coraz rzadziej słyszy się muzykę Chopina na estradach świata, z wyjątkiem krajów azjatyckich, gdzie wciąż otoczona jest kultem. Czy dla dzisiejszych pianistów jest zbyt trudna?
Największe wzloty w swej stuletniej historii Opera Leśna w Sopocie zawdzięczała bardziej politycznym kontekstom niż muzyce, która płynęła ze sceny.
Pierwsza wojna zaczęła się tak jak druga - w trakcie wakacyjnych upałów. I tak jak wojny poprzedniego stulecia - od wymiany stosownych not między panami we frakach.
W hollywoodzkich filmach współczesne wojny prowadzą ze sobą roboty, jednak na prawdziwych polach bitew wciąż walczy człowiek. Ale technologiczna rewolucja, widoczna już w Iraku i Afganistanie,
Sieją grozę w ogrodach, na polach i działkach. Zżerają wszystko. Do rodzimych ślimaków, atakujących kolejne połacie kraju, dołączają też imigranci.
Amerykańscy sędziowie są polityczni? Tak, niektórzy nawet uważają, że powinni kształtować prawo podług własnych przekonań. Dlatego wybór nowego sędziego Sądu Najwyższego budzi wielkie
Niemki, tak jak i Polki, domagają się przywilejów dla kobiet w życiu publicznym. A w Niemczech już wiadomo, że sam parytet nie wystarczy.
Skandal goni skandal, pojawiają się nazwiska wciąż nowych pań, światowe media kpią i krytykują, ale w katolickich i rzekomo pruderyjnych Włoszech, Silvia Berlusconiego porzuciła jak dotąd jedynie małżonka.
Zamieniła salony artystycznej Warszawy na błotniste hektary pod Rawą Mazowiecką, gdzie mieszka w otoczeniu kilkuset psów: starych, chorych, kalekich, po przejściach. To jest całe życie Bożeny
Z wahaniem pukam do wejścia restauracji Kryjivka, w słynnej i pięknej Weneckiej Kamienicy z 1585 r., przy Rynku nr 14 we Lwowie. Tu, na wprost ratusza, w średniowiecznej piwnicy urządzono jedyną
Zawsze doceniałem rolę zapachów.