Złota Palma dla Michaela Haneke za czarno-biały dramat „Biała wstążka” o korzeniach totalitaryzmu nie budziła niczyich wątpliwości. Film Austriaka doskonale wpisywał się w ogólną
Przedstawiamy opinie internautów, którzy wzięli udział w debacie wokół tekstu Adama Szostkiewicza „Dumania narodowe”.
Porsche miał połknąć piętnaście razy większego Volkswagena i prawie mu się to udało. Jednak nadszedł kryzys i teraz to gigant z Wolfsburga zaczyna rozdawać karty. Ale wszystkie decyzje i
Firmy odzieżowe mają poważne kłopoty. Upadłość zapowiedziała Galeria Centrum, Monnari, Reporter i Semax. Za chwilę usłyszymy o następnych.
Zmowy cenowe, czyli kartele, to rodzaj zorganizowanej przestępczości gospodarczej. Zmawiającym się grożą drakońskie kary. Ostatnio są też intensywnie kuszeni: kto sam się przyzna do udziału
Ekonomiczne podpowiedzi PiS są niewiele warte; mieszczą się blisko związkowego hasła: nie obchodzi nas wasz kryzys.
Rozmowa z prof. Magdaleną Środą pomysłodawczynią Kongresu Kobiet Polskich, w dniach 20–21 czerwca
Za politykę zagraniczną odpowiada rząd, prezydent nie może wykraczać poza jego stanowisko.
Podręcznik życia intymnego autorstwa ojca Ksawerego Knotza stał się bestsellerem. Czy to forpoczta zmian w dziedzinie, z którą Kościół ciągle ma kłopoty? Nie tylko w Polsce.
Coraz częściej postawa polityków, także polskich, wobec Unii wywołuje konsternację. Aż chce się zapytać: co z tą Europą?
Timothy Garton Ash o Lechu Wałęsie, partii Libertas i europejskiej wizji
W Małopolsce tylko Zbigniew Ziobro może uważać, że ma euromandat w kieszeni. Toteż jego kampania przypomina raczej inaugurację prezydenckiej kampanii w 2015 r. Dlaczego inteligencki Kraków
Klapa debaty premiera z gdańskimi związkowcami pokazała w tle ważny polski problem. Problem elit i ich społecznej pozycji. Ich siły, ale też niepewności i łatwości zastraszenia.
Lekceważenie, arogancja, poniżanie to doświadczenia wielu rodziców na oddziałach pediatrycznych. Nasza akcja „Dziecko w szpitalu” potwierdziła, że problem jest poważny. Najczęściej
Znana firma pożyczkowa przez lata rozdawała kredyty hojną ręką. Ich odzyskiwaniem zajmują się przedstawiciele handlowi. Często to kobiety. Bezbronne w świecie biedy, patologii, melin.
Trójmiasto stało się poligonem. Testuje się tu dwa całkowicie odmienne sposoby walki z biedą i patologią: tworzenie gett i budowanie oaz.
Kiedyś były drewniane klocki, bączek, szmaciana lalka. A dziś? Czym się bawią polskie dzieci, jeśli nie siedzą przed telewizorem, konsolą do gier lub komputerem? Oto poradnik dla wszystkich
Psychoanalityczny horror Larsa von Triera
To pierwsze w Polsce powojennej wystawienie „Kobiety bez cienia” Richarda Straussa.
(A)pollonia' – najnowsza produkcja Krzysztofa Warlikowskiego i grupy jego stałych współpracowników
Najbardziej minimalistyczna z książek Krall.
Najbardziej wyraziste są w tej książce wiersze religijne.
Mistrz Dylan, podróżuje, koncertuje i nagrywa w najlepsze.
Kiedyś Polska była w Europie tylko na niby.
W rytmie epoki. Wystawa czynna do 31 sierpnia br.
Po 1989 r. miało nastać co najmniej nowe Dwudziestolecie Międzywojenne, eksplozja arcydzieł i stylów, nowy Schulz i nowy Gombrowicz. Wyszło inaczej, co nie znaczy źle.
Dominik Połoński, wybitny młody wiolonczelista, dotrzymał słowa danego w 2007 r. Po ciężkiej chorobie wrócił do gry.
Rozmowa z Ilfy Nwamaną, autorem książki „Stadion. Diabelskie Igrzyska”
Niemcy uzasadniali zakładanie domów publicznych dla żołnierzy Wehrmachtu strachem przed chorobami wenerycznymi oraz chęcią zwalczania onanii i homoseksualizmu. Stworzyli cały biurokratyczny
Dlaczego, w różnych czasach i w różnych ludzkich wspólnotach, decydowano się na najbardziej przerażającą z ofiar – zabicie własnego dziecka?
Miały nas zabić priony, później SARS. Nad światem znów zawisła groza, gdy wirus świńskiej grypy wydostał się z Meksyku. Czarne prognozy się nie sprawdzają, ale nie mijają bez echa.
Zakończyła się krwawa, 40-letnia wojna domowa z Tygrysami Tamilskimi w Sri Lance. Czy ta wyspa zamieniona w piekło wróci do pierwotnej rajskiej postaci?
Wybór pierwszego afroamerykańskiego prezydenta miał być przełomem, szczególnie dla czarnych. Ale czy ich życie rzeczywiście zmieniło się tak bardzo, jak się spodziewali?
W Szwecji od 10 lat obowiązuje zakaz kupowania usług seksualnych. Choć nikt tego prawa nie przestrzega, szwedzcy kandydaci do Parlamentu Europejskiego chcą wprowadzić podobne przepisy w całej
Finał Ligi Mistrzów odbędzie się w Rzymie, ale nie zagra w nim ani jeden włoski piłkarz. Co się stało z futbolową potęgą Europy?
O ich miłości telewizja niemiecka nakręciła film. Ludzie nie chcieli wierzyć, że ta historia jest prawdziwa.
W PRL wtrącono go za kraty z powodu szparaga zimowego i reakcji Zachodu na wybuch antysemityzmu w 1968 r. Teraz Edwin Taglewski walczy o kasację wyroku, bo, jak twierdzi, padł ofiarą Władysława
Kiedyś niesłychanie modne były ozdoby wykonane ze skorupy żółwi morskich. Dziś trzeba wprowadzić modę na ochronę tych sympatycznych gadów.
Balaton, błotne jezioro, jest jedną z wizytówek Węgier. A to, co dzieje się nad tą wielką, głęboką po kostki wodą, doskonale oddaje ogólną sytuację.