Można odnieść wrażenie, że jedynym powodem, dla którego rozpoczęło się drugie podejście do uchwalenia ustawy medialnej, jest już tylko i wyłącznie wstyd.
Toruń i jego władze znajdują się w poważnym kryzysie.
Szesnasty ranking 500 największych polskich firm z sektora przemysłu, handlu i usług przedstawiamy państwu w czasach szczególnych. Ta najświeższa fotografia tuzów polskiej gospodarki
Dla wielkich firm 2008 to miał być kolejny dobry rok. I byłby, gdyby nie to okropne zakończenie. Przez trzy kwartały nasza gospodarka przypominała pędzący pociąg, który w czwartym zaczął nagle ostro hamować.
Firmy z Listy 500 przygotowują się na trudne, kryzysowe czasy. Paniki nie ma, dominuje niepewność. Bez wiarygodnych prognoz – a tych brak – nie może być jednak inaczej.
W tym roku po raz pierwszy przygotowaliśmy listę 50 najważniejszych firm finansowych w Polsce. Powodów ku temu jest wiele.
Nie żal mi sądowego ograniczenia wolności dla takich słów jak w spocie PiS 'Kolesie'. I nie będzie mi żal konferencji prasowych Palikota, jeśli te się skończą.
Kultura po 16.00
Pani Anna Fotyga jest nieodrodną córką prezydenta Kaczyńskiego.
Premier Donald Tusk o kampanii do europarlamentu, kryzysie, trudnych relacjach z prezydentem i opozycją, o swoich ministrach, o „małpkach”, „kolesiach”, o Januszu Palikocie i L
Żaden IPN nie poradzi sobie z pamięcią narodową. Co prawda władcy budują piramidy, łuki tryumfalne czy tylko przejmują archiwa, by następnym pokoleniom narzucić własną wizję historii. Jednak pamięć zawsze wymykała się im spod kontroli.
Starszy szeregowy Emil Uran na wojnie w Afganistanie stracił nerkę, śledzionę i kawałek płuca oraz trzech kolegów. Za to polska armia zyskała bohatera, o jakim marzyła. I nawet zmieniła
Łomnicki, Peszek, Seweryn – rozsławione przez rodziców nazwisko wbrew pozorom nie ułatwia dzieciom życia. Jeśli młodzi chcą robić karierę w tej samej dziedzinie, muszą nie tylko być wybitni, ale też walczyć o autonomię.
Za życia koronowano go na władcę narkobiznesu, a żyć potrafił z rozmachem, otoczony orszakiem wiernych druhów. Ale kiedy umarł we własnym łóżku, po cichu i jakby wstydliwie, nikt łzy nie
Po jednej stronie barykady jest Ekopark, po drugiej Eko Dolina. Toczą ze sobą zażarty bój pod Trójmiastem.
Brytyjczycy znaleźli sposób na trwale i beznadziejnie bezrobotnych: państwo opłaca prywatnych osobistych doradców, holujących ich z powrotem do pracy. Teraz namawiają do tego samego polskie
Jak wygląda ostatnie 20 lat w oczach nauczyciela, naukowca, lekarza, adwokata i księdza? Jak się zmieniły ich zawody, ich warsztat pracy? W tym najbardziej dosłownym, technologicznym sensie, ale
Rozmowa z Adamem Szejnfeldem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki
Miasta głęboko sięgnęły do kieszeni użytkowników działek. Podwyżki opłat są rekordowe. Warto się uwłaszczyć na gruncie, najlepiej teraz – gminy dają wysokie bonifikaty.
Film jest wyjątkowo oryginalny, a Havel fascynujący
Niemcy jako ofiary wojny, którą sami rozpętali
Koncert jednej wybitnej aktorki
W „Polowaniu na łosia” Michał Walczak sportretował parę trzydziestolatków tuż przed krokiem w dorosłość
Rozrachunek z totalitaryzmem stalinowskiego ZSRR
Kształt piękna. Rzeźba europejska XIX i początków XX w., Muzeum Narodowe we Wrocławiu, czynna do 31 sierpnia br.
Syn znakomitego aktora Anthony'ego Perkinsa ('Psychoza') śpiewa
Bluesman poszedł na całość
Nasi narodowi bohaterowie najlepiej prezentują się na pomnikach, zastygli w heroicznych pozach. W kinie muszą się niestety poruszać i z tym bywa czasem problem.
Rozmowa z Andrzejem Bartem, najbardziej tajemniczym polskim pisarzem, o jego powieściach, filmach i wszechobecnej Łodzi
Anglosasi mówią o nich melody makers. Kompozytorom muzycznych hitów popkultura zawdzięcza wiele, także w Polsce. Dlaczego dziś mamy kryzys rodzimego przeboju?
Czy Orkiestra Symfoniczna YouTube, która wystąpiła niedawno w nowojorskiej Carnegie Hall, wyznaczyła nowy etap w historii wykonawstwa?
Sprawozdanie z rozmowy podczas lunchu, środa, 25 września, 1985 r., godz. 13:00–15:00
W tym roku mija 50 lat od przyznania po raz pierwszy Nagród Historycznych „Polityki”. W pięćdziesięciolecie wprowadzamy novum: stały termin ogłaszania Nagród – w tygodniu, na który
Rozmowa z Martinem Reesem, brytyjskim kosmologiem z University of Cambridge, mistrzem tamtejszego Trinity College, Astronomem Królewskim i szefem Royal Society
Rok po wizycie Donalda Tuska w Moskwie zmiana polskiej polityki wobec Rosji zaczyna przynosić efekty. Dialog polityczny został odblokowany, obie strony przyjęły protokół rozbieżności w
W Indiach ruszyły całomiesięczne wybory parlamentarne. Do polityki wchodzi kolejne pokolenie rodu Gandhich. Najmłodszy zaczął kampanię od pobytu w więzieniu.
Nowy premier Węgier Gordon Bajnai jest w sytuacji trudniejszej niż jego poprzednicy. Im nie zwalało się na głowę tyle problemów i konfliktów naraz.
Tel Awiw, miasto pulsujące życiem dwadzieścia cztery godziny na dobę i strzelające w niebo dziesiątkami nowoczesnych wysokościowców, powstało dokładnie sto lat temu.
Rozmowa z Giannim Gennarim, watykanistą, o czterech latach pontyfikatu Benedykta XVI
Po siedmiu latach Marian Krzaklewski wraca do polityki. Bo zmienił poglądy czy tylko trochę je przewietrzył? Wkrótce rozstrzygną o tym wyborcy.
Sportowcy stają się dziś narodowymi bohaterami. Wiele gwiazd futbolu, koszykówki, lekkiej atletyki doczekało się pomników. W Polsce najbardziej okazały pomnik ma żużlowiec.
Ogień nie lubi podpowiadać. Badanie przyczyn pożarów to zajęcie dla ludzi umiejących czytać między zgliszczami.
Rozmowa Jacka Żakowskiego z prof. Januszem Czapińskim o kryzysie zaufania oraz o dobrym i złym kapitale społecznym (POLITYKA 16) rozpoczęła cykl debat na stronie internetowej
Polinezja Francuska to symbol raju na Pacyfiku. Ale na przybyszach prawie wszystko sprawia tu wrażenie tymczasowości. A Polinezyjczyków nawiedza notorycznie fiu, depresja.