Zmienimy kolegium IPN, powiedział premier po awanturze wokół kolejnej biografii Lecha Wałęsy. Projekt ustawy będzie gotowy już za dwa, trzy tygodnie, zawtórował Zbigniew Chlebowski. Ale
Nr 15 z 15 kwietnia 1989 r.
Instytut jest do reformy, nie likwidacji
Od zeszłego roku w zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać organizację pożytku publicznego, której przekażemy 1 proc. z naszego PIT, a przelewu dokona urząd skarbowy. Swój 1 proc. przekazała
Prof. Janusz Czapiński o kryzysie zaufania, nepotyzmie oraz dobrym i złym kapitale społecznym
Nie ma tygodnia bez kolejnego ataku pirackiego na statki u wybrzeży Somalii i Kenii. Dla kapitana Marka Niskiego i oficera technicznego Leszka Adlera z więzionego przez osiem tygodni tankowca „Sirius Star' każde nowe porwanie oznacza powrót dramatycznych wspomnień.
DZIECKO W SZPITALU: Obecność rodziców w szpitalu przy łóżku chorego dziecka od dawna jest oczywistością. Zbyt często jednak bywa także traumą i upokorzeniem.
Nie wiadomo, czego powinniśmy się bardziej obawiać, jeśli chodzi o roszczenia osób wysiedlonych po wojnie z Ziem Odzyskanych: przebojowości Eriki Steinbach czy nieudolności polskich
W państwach bloku wschodniego 20 lat temu narodziła się przestępczość zorganizowana, zwana mafią. To jedyny tegoroczny jubileusz, którego obchody odbędą się w ciszy.
Przez pół roku docierały do nas coraz gorsze wieści. Spadały notowania na giełdach, bankrutowały banki. Zamykano fabryki. Zwalniano tysiące ludzi. I nagle nastrój się zmienił. Zamiast wizji katastrofy są sugestie, że światowa gospodarka osiągnęła już dno. Prawda to czy też kolejna wolta mediów?
Polska wchodzi w erę naziemnej telewizji cyfrowej. Będzie więcej bezpłatnych programów i obraz lepszej jakości. Bez kabla czy satelity. Za to z dekoderem.
Choć przez kryzys finansowy i spowolnienie gospodarcze mamy dziś mniej w portfelach, wciąż warto myśleć o zyskownym lokowaniu nadwyżek. Wystarczy kilkaset złotych miesięcznie. Ale jak to zrobić, żeby się nie sparzyć?
Wraz z kryzysem zapanowała moda na oszczędzanie, prześwietlanie i cięcie domowych wydatków. A w Internecie pojawiły się użyteczne serwisy, które nam w tym pomogą.
Każdy tytuł ma swoją legendę
Reżyserujący sztukę w TR Warszawa Grzegorz Jarzyna postawił na minimalizm
W dość prostej scenerii, rozgrywa się dramat Samsona.
Porządki na filmowym podwórku
Wspomnienia byłego szefa kinematografi
Klimaty w stylu Marleny Dietrich i Grety Garbo
Gratka dla miłośników zapomnianych nagrań
Ze świetnymi partiami solowymi harmonijki.
O komiksach dla dorosłych
Rozmowa z amerykańskim reżyserem Woodym Allenem o jego najnowszym filmie „Vicky Cristina Barcelona”, o kobiecej wrażliwości, seksie i samodyscyplinie
Wystawa dzieł Jacka Malczewskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie groziła sztampą. A jednak wyszło zaskakująco ciekawie i inspirująco, głównie dzięki osadzeniu w roli głównej... samego
Na ekrany wchodzi film Ryszarda Bugajskiego „Generał Nil”. Postać bohatera, Augusta Emila Fieldorfa (1895–1953), była przez prawie cały czas PRL tematem tabu. Dziś generał to symbol
Publikujemy fragmenty pewnego listu, zawierającego informacje związane z katastrofą gibraltarską, w której zginął gen. Sikorski. Autor listu zasiadał w londyńskiej komisji badającej
Miasta ogrody, ekomiasta, miasta zeroemisyjne i miasta postwęglowe – dziesiątki projektów z całego świata próbują na nowo zdefiniować miejską przestrzeń.
Zafascynowani postępem medycyny, pouczani, jak żyć, by cieszyć się zdrowiem, wciąż przegrywamy walkę z bólem. Dlaczego 8 mln Polaków musi cierpieć?
Co Obama wiezie na Szczyt Ameryk?
Blokując nominację nowego sekretarza generalnego NATO, Turcja pokazała, że jest liczącym się graczem.
W Arlington leży ponad 500 żołnierzy poległych w Iraku i Afganistanie. Na cmentarzu pod Waszyngtonem odbywa się 28 pogrzebów dziennie, a mimo to każdy jest wyjątkowy.
Rozmowa z Janem Wiardą, holenderskim policjantem, jednym z twórców reformy policji
Pierwszy polski serwis społecznościowy Grono.net walczy o życie. Ale, wedle wszelkich prawideł, epoka witryny, która w swoim czasie zgromadziła ponad milion oddanych użytkowników, właśnie dobiega kresu.
Ukraińscy oligarchowie budują stadiony dla siebie. Władze chcą budować dla społeczeństwa i wychodzi im to dużo gorzej.
Do roli kozła ofiarnego bramkarze nadają się jak mało kto. W tym fachu przydaje się gruba skóra.
My mamy klimat kryzysowy. Nie tylko w polityce.
Jeśli urodzisz się w slumsach, pewnie nie zostaniesz milionerem jak Jamal, indyjski slum-dog z oskarowego przeboju filmowego. Ale życiowym analfabetą też nie. Tam nauczysz się żyć na żywca. Nie zginiesz.