Donald Tusk zaapelował o debatę na temat eutanazji. Opozycja, w tym sympatyzujące z nią media, machnęła od razu ręką: niech Tusk buduje autostrady, a nie inicjuje debat, nie trzeba nam tematów zastępczych.
Zaczął się nowy etap oczyszczania życia publicznego. Od tropienia korupcji przeszliśmy do tropienia konfliktu interesów, a potem już do tropienia wszystkiego.
Rak szyjki macicy: koncerny farmaceutyczne skutecznie walczą o wielkie pieniądze, ale co z pacjentami?
Czy Platforma chce wygrać jako Platforma, czy kryptoPiS?
O kontrowersjach wokół tarczy antyrakietowej, lepszych i gorszych członkach NATO i szansach Radka Sikorskiego na stanowisko szefa sojuszu – mówi były zastępca sekretarza stanu USA
Andrzej Samson umarł w mieszkaniu swojej siostry w Częstochowie. Jego historia ciągle trwa. I prowokuje dyskusje.
Autor dziękuje firmie CUSHIMA za to, że w ramach szkolenia antykidnaperskiego został profesjonalnie porwany i przez 4 godz. przetrzymywany w złych warunkach, co pomogło mu napisać ten artykuł.
Rok temu dwaj dziennikarze motoryzacyjni – Zientarski i Zabiega – rozbili się Ferrari. W tej samej chwili życie kilkunastu bliskich im osób także wypadło z toru.
Choć autorytety naukowe oficjalnie zdyskredytowały kinezjologię edukacyjną, nadal szkolą się w niej tabuny nauczycieli i wychowawców – często w ośrodkach MEN i za budżetowe pieniądze.
Pomorze dało Polsce dwóch prezydentów, dwóch premierów, licznych ministrów i parlamentarzystów. A co Polska dała Pomorzu?
Internet skończy w tym roku oficjalnie 40 lat, ale naprawdę zaczął rozkwitać 20 lat temu, gdy wymyślono WWW, czyli Globalną Pajęczynę. Polacy, nieco spóźnieni przybysze w sieci, intensywnie nadrabiają zaległości. Ze świeżo opublikowanych danych wynika, że korzysta z niej już ponad połowa mieszkańców naszego kraju. Konsekwencje nie dadzą na siebie czekać.
Kryzys pomaga Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi i osłabia jego konkurentów. Stary styl zarządzania wygrał z nowoczesnym?
Za polskie drogi odpowiadają ofermy! – wołał w czasie kampanii wyborczej szef PO Donald Tusk. Dziś jako premier boleśnie się przekonuje, że łatwo powiedzieć, ale zmienić trudniej.
Najpierw wysokie ceny ropy, a teraz światowy kryzys zmusiły tanich przewoźników do finansowej gimnastyki. Żeby zatrzymać pasażerów, radykalnie obniżają ceny. Jednocześnie drenują ich
Po piramidzie Madoffa: Tykwer trafił tym filmem w dziesiątkę
Z udziałem Anne-Sophie Mutter
Jak wykastrować sztukę z wszelkiego humoru i dystansu
Dobre strony spektaklu to orkiestra i ruch w scenach tanecznych
Portret terrorystki Ulriki Meinhof.
Poezja bliska językowi mówionemu
Zbliżający się do osiemdziesiątki Clint Eastwood wciąż jest niepoprawny i nieprzewidywalny. Dowodem wchodzący na nasze ekrany jego najnowszy film „Gran Torino”.
Rozmowa z Krystianem Lupą
27 marca 1959 r., dzień po śmierci pisarza, w „New York Timesie” ukazał się lakoniczny nekrolog: „Zmarł Raymond Chandler, lat 70. Pisał wybitne powieści detektywistyczne. Stworzył
Troje historyków wydało właśnie trzy tomy zbioru o dziejach inteligencji polskiej do 1918 r. Dzieło znakomite, kawał świetnej historiografii. I dobry wstęp do dyskusji nie tylko o historii inteligencji.
Są kreowane na wampiry, które czyhają na naszą krew. Czy rzeczywiście powinniśmy bać się kleszczy?
Siódemka ma w naszej cywilizacji konotacje dość szczególne: uchodzi za jedną z liczb magicznych, a na starożytnym Bliskim Wschodzie uważana była wręcz za świętą. Czego możemy się spodziewać po nowych Windowsach 7?
Jak rozjaśnić ciemności? Jak nie zgubić się w nocy lub pracować po zachodzie słońca? Ludzie radzili sobie z tym od chwili opanowania ognia, ale tak naprawdę nad mrokiem udało się zapanować dość niedawno.
Z jednej strony – niż demograficzny, więc uczelnie na wyścigi starają się przyciągnąć słuchaczy. Z drugiej – rozwijający się kryzys, więc żadnej pewności, że po studiach będzie
Angela Merkel wsparła nas w sprawie Eriki Steinbach. I teraz ma kłopoty. Konserwatywne skrzydło CDU burzy się, że pochodząca z NRD szefowa partii i rządu źle pojmuje interes narodowy i za
Tadżycy niewolniczo harują przy zbiorach bawełny – niczym bohaterowie „Chaty wuja Toma”. Świat zainteresował się ich krajem, bo NATO szuka tu oparcia dla swojej operacji w Afganistanie.
Co jest stolicą Azji? Szanghaj. Po latach nieśmiałej działalności Szanghajska Organizacja Współpracy próbuje wyjść z cienia. Czy te próby współdziałania Rosji i Chin to początek końca
Mieszkanka Kalifornii Nadia Suleiman powiła ośmioraczki, drugie w historii Ameryki. Po raz pierwszy na świecie wszystkie przeżyły poród.
Każda gmina ma obowiązek zapewnić dach nad głową mieszkańcom, którzy stracili wpływ na swoje życie i utracili dochody. A pod dachem dać minimum do codziennej egzystencji. Żory postawiły na kontenery wielkości garażu.
Prof. Franciszek Chrapkiewicz-Chapeville, światowej sławy biochemik, jest przekonany, że bezpieka grubo przeceniła jego możliwości. I dlatego próbowała zrobić z niego asa wywiadu.
Rewolucja na szczęście nie zabrnęła za daleko. Władze Formuły 1 w ostatniej chwili zawiesiły realizację pomysłu, by mistrzem świata został kierowca, który wygra więcej wyścigów, a nie
Zwierzęta nie stronią od alkoholu. Jednak w przyrodzie mają możliwość upijania się jedynie od czasu do czasu.
Pewien rencista wojskowy zauważył, że przez dziury w systemie rentowym ZUS przeciśnie się nawet najzdrowszy człowiek. To odkrycie złamało mu życie.
Stoimy w polu. Zrozpaczeni kolejarze krzyczą, że cały pociąg nie działa.
Są maszerami. Tym wywodzącym się z francuskiego słowem określa się przewodników psiego zaprzęgu, bez względu na rodzaj środka lokomocji: mogą to być sanie, wózki, skutery, narty. Zwykle