Youcan Wang, chiński opozycjonista, przywódca ruchu studenckiego z 1989 r.
Polacy oczekują spektakularnych czynów, których Donald Tusk dotąd im nie dostarczał. I dzięki Bogu.
To jest państwo policyjne, służby specjalne działają na polityczne zamówienie. Takie opinie padały po przeszukaniach na zlecenie prokuratury m.in. w mieszkaniach członków komisji weryfikacyjnej WSI Piotra Bączka i Leszka Pietrzaka oraz po postawieniu zarzutów korupcyjnych byłemu oficerowi służb specjalnych PRL i dziennikarzowi związanemu z tygodnikiem „Wprost” i telewizją publiczną.
Rozmowa z Włodzimierzem Paszyńskim, nauczycielem polonistą, wiceprezydentem Warszawy, byłym wiceministrem edukacji.
Ten handel to żyła złota, interes porównywalny tylko ze sprzedażą broni i narkotyków. Handluje się robotnikami do zbioru owoców, kobietami przeznaczonymi do agencji, dziećmi zmuszanymi do żebrania.
W czerwcu minie 20 lat od ekskomuniki abp. Marcela Lefebvre’a. Polscy lefebryści, czując wsparcie Benedykta XVI, złapali ostatnio wiatr w żagle.
Od siedmiu lat oddech Grzegorza Łojewskiego jest wymuszany silnikiem od wycieraczki samochodowej. Wynalazek ojca, inżyniera, który uparł się zmierzyć z fizyką życia i umierania.
Mają pracę i wysoką pensję. Ale jeszcze większe długi. Co miesiąc nerwowo podliczają rosnące koszty życia. Plus kredyt hipoteczny, rata za plazmę, samochód, spłata zadłużenia kart. Zapożyczeni na styk ledwo dopinają domowe budżety. Dopóki jest praca, dopóki gospodarka się kręci, wychodzą na zero. Bankowcy nieoficjalnie szacują ich liczbę na 1–2 mln. To zakładnicy gospodarczego boomu.
Czarny scenariusz jest taki: najdalej za dwa, trzy lata użytkownicy telefonów komórkowych będą musieli płacić także za odbierane rozmowy. Czy taka rewolucja dziś komukolwiek mieści się w głowie?
Długie weekendy nie są ani polską specjalnością, ani tragedią dla gospodarki. Są nagrodą pocieszenia dla jednego z najbardziej zapracowanych narodów.
Rozmowa z Alvinem Rabushką, współtwórcą koncepcji podatku liniowego
Dobry temat do rozważenia na kampanię wyborczą: czy pucybut nadal może zostać w Stanach milionerem?
Globalizacja sprzyja nie tylko handlowi i podróżom, sprzyja również przestępstwom. Świat opanowuje ponadnarodowa wspólnota nieczystych interesów.
Jeszcze nigdy stosunki polsko-izraelskie nie były tak dobre jak w 60 rocznicę powstania państwa żydowskiego. Resentymenty wędrują do lamusa historii, a oba kraje odkrywają, że więcej je łączy, niż dzieli. I robią interesy.
Szwecja obchodzi niezwykły jubileusz: dwa wieki nieprzerwanego pokoju. Mimo to głęboko zakorzeniony strach przed Rosją nie ustępuje.
Tytułową sztukę potraktowano bardzo szeroko.
Świadomi grzechów historii.
Po 19 latach bezczynności znów wkracza do akcji słynny archeolog-awanturnik Indiana Jones. Po reaktywacji wojownika Rambo oraz policjanta ze „Szklanej pułapki” to kolejny w tym sezonie powrót idola kina przygodowego.
Działający od ośmiu lat Instytut Adama Mickiewicza miał promować polską kulturę na świecie. I miał osiągnąć świetność podobnych zagranicznych placówek kulturalnych. Na pobożnych życzeniach na razie się skończyło.
Otwarte próby czytane, pokazy filmowe, koncerty, dyskusje, odczyty, kawa i herbata w towarzystwie aktorów. Tak teatr walczy o widza.
Pół miliona sprzedanych egzemplarzy ekscentrycznej feministycznej powieści Charlotte Roche „Tereny podmokłe” to w Niemczech i okolicach wydarzenie medialne i obyczajowe raczej niż literackie.
Poprzedzająca wybuch wojny z Kozakami zima początków 1648 r. była niezwykle łagodna. Przeszła niemal bez mrozów, za to z wielkimi deszczami. Huragany szalały na Mazowszu, Pomorzu, koło Wrocławia. Potem nadeszło niezwykle suche lato i ataki szarańczy, wyniszczające zbiory na Ukrainie. Głód zaczął zaglądać w oczy: fundamenty buntu położyła też przyroda.
Zaczęło się odliczanie: 30 maja zapadnie decyzja, gdzie zostanie ulokowany Europejski Instytut Technologii, który ma pobudzać ducha innowacji w całej Unii. Duże szanse ma Wrocław.
Najnowsze badania dowodzą, że nie tylko śmiech, ale samo przypomnienie sobie zabawnej sytuacji obniża poziom hormonów stresu w organizmie.
Najpierw był zwierzyną łowną, potem kazano mu ciągnąć wóz. Jako wierzchowiec stał się bogiem, symbolem prestiżu i towarzyszem w bitwie. Rzadko które zwierzę miało taki wpływ na rozwój cywilizacji jak koń.
Ostatnio w programie „Europa da się lubić” pewna młoda Niemka piękną polszczyzną oznajmiła, że od lat bardziej niż swoim krajem interesuje się Polską. Antje w Niemczech nie jest przypadkiem odosobnionym.
Jerzy Miller, wojewoda małopolski, były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia
Ma to na papierze z pieczątką psychologów: przeżyła wstrząs, traumę. Ma wszystkie objawy właściwe dla ofiary. I to jest jedyny dowód na to, że została zbiorowo zgwałcona na wycieczce zakładowej pracowników Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu. Ale koledzy mówią, że jedynie film jej się urwał, bo się strasznie spiła.
Na leczenie alkoholików idzie dużo pieniędzy, ale głównie na szpitalne. Trzeba tu trzeźwiejszego podejścia.
Po raz pierwszy w historii w finale Ligi Mistrzów zmierzą się dwie angielskie drużyny: Chelsea i Manchester United. Przede wszystkim będzie to jednak konfrontacja wielkich fortun Rosji i Ameryki.
Wiosną chętniej ruszamy się z domu. Kiedy dopada nas głód, warto wstąpić na małe co nieco do sprawdzonego lokalu.
Brytyjczycy zaostrzają walkę z marihuaną. Raczej w trosce o głosy wyborców niż ze względu na realną szkodliwość ziela.
Urodziły dziecko za wcześnie, zbyt późno, z wadą genetyczną. Co roku dotyka to ok. 40 tys. rodzących Polek. Te, które trafią ze swoimi maluchami do Centrum Zdrowia Dziecka, niekiedy miesiącami mieszkają w Klinice Patologii i Intensywnej Terapii.