Sąd apelacyjny nie zostawił suchej nitki na prokuratorskim zażaleniu na decyzję o zwolnieniu z aresztu dr. Mirosława G. Sędziowie nie ulegli presji ministra sprawiedliwości, dla którego udowodnienie winy dr. G. wydaje się kwestią honoru. Zwolnienie kardiochirurga z aresztu to prestiżowa porażka najpopularniejszego polityka Prawa i Sprawiedliwości.
Premier Kaczyński ogłosił, że nie ma konta bankowego, a pieniądze trzyma na koncie matki, by chronić się przed korupcyjnymi prowokacjami. Zapewne jest jedynym szefem rządu w Europie, który nie ma własnych pieniędzy. To jedna z najważniejszych deklaracji politycznych premiera, określająca jego stosunek do gospodarki.
Ofensywa płacowa ruszyła i nie wygląda, żeby dała łatwo się zatrzymać. Od ponad roku zarobki w Polsce rosną szybciej niż PKB. GUS wyliczył, że od marca 2006 r. do marca 2007 r. płace podskoczyły o ponad 9 proc. Ale nie każdemu i nie dosyć, więc zarówno Solidarność jak i OPZZ zagrzewają do walki. Wszyscy pytają: ile komu się dziś należy?
Sfinansowanie podwyżek dla lekarzy musiałoby pociągnąć za sobą rezygnację z innych wydatków i trzeba by mieć odwagę powiedzieć społeczeństwu, z czego rezygnujemy.
Bronisław Komorowski, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicemarszałek Sejmu
Najważniejszą osobą w „Gazecie Wyborczej” jest od kilku dni Jarosław Kurski. Choć nie został jeszcze mianowany redaktorem naczelnym, to faktycznie on kieruje już redakcją. Helena Łuczywo odchodzi, a Adam Michnik daje do zrozumienia, że bliżej mu do tego niż dalej.
W ostatnich bojach o kształt lustracji nie przebierano w słowach ani w środkach. Podobne metody ćwiczono równo 10 lat temu przed referendum zatwierdzającym nową konstytucję. To w istocie wciąż ten sam spór.
Założona przez polityków Porozumienia Centrum Fundacja Prasowa Solidarności, a potem jej spółka-córka Inter-Poligrafia były przez niemal 10 lat udziałowcami firmy organizującej wybory Miss Polonia. Później biznes przejęli ludzie związani z tzw. układem warszawskim. W ubiegłym roku PiS dał im ze stołecznej kasy ponad 10 mln zł na organizację wyborów Miss World.
Rozmowa z Henrykiem Pawłowskim, nauczycielem matematyki, o samopoczuciu współczesnego pedagoga
Prokuratura bada sprawę firmy Interbrok, która miała pomnażać powierzone jej pieniądze. Ale tysiąc osób nie dostanie już od niej ani złotówki. To kolejna, po Warszawskiej Grupie Inwestycyjnej, spółka, która naciągała klientów. Jak się nie dać?
Działki budowlane w centrach miast to dzisiaj prawdziwe żyły złota. Metr ziemi potrafi kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Gdzie jest kres tych cenowych szaleństw?
Politykom udało się wykreować fałszywy mit o dwóch Ukrainach. Ja doliczyłem się przynajmniej trzech.
Prezydent Muszaraf niedawno obiecał, że będzie wspierać polskich żołnierzy w sąsiednim Afganistanie. To ważna deklaracja, zwłaszcza z ust generała.
Na tarasie widokowym Reichstagu grupa niemieckich uczniów mija polską wycieczkę. Niemiecki nauczyciel radzi podopiecznym żartem, by trzymali się za kieszenie. Po kilku latach pobytu w Niemczech uodporniłam się na tego typu zachowania.
Zielonoświątkowcy, o których było w mediach głośno dzięki wizycie Benedykta XVI w Brazylii, wyrastają na trzecią siłę w światowym chrześcijaństwie.
Wspomnienia uczciwe.
Interesująca fotoproza o dojrzewaniu.
„Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce...”. Tak zaczyna się najsłynniejsza filmowa saga, która zawładnęła wyobraźnią milionów ludzi na całym świecie. 25 maja mija 30 lat od premiery „Gwiezdnych wojen” George’a Lucasa.
Niedawno w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej odbyła się debata na temat kultury gejowskiej.
Coraz głośniej rozbrzmiewają kasandryczne prognozy o końcu płyty kompaktowej. Póki jednak ten koniec nie nastąpił, rynek płytowy wciąż zapełnia się pozycjami dla kolekcjonerów, w tym dla początkujących melomanów.
350 lat temu zginął z rąk kozackich jezuita Andrzej Bobola. Rzeczpospolita jeszcze nie wiedziała, że poprzez ten akt męczeństwa otrzyma kolejnego świętego opiekuna.
To najbardziej polska z niemieckich rocznic historycznych. 175 lat temu odbyła się manifestacja pod zamkiem w Hambach.
Choć truskawki są symbolem początku lata, coraz częściej już w maju można je kupić za rozsądną cenę. Mało kto wie, że są dziełem człowieka, znanym dopiero od około 200 lat. Przyroda stworzyła bowiem tylko poziomki.
Zamiłowanie do przesadnej czystości oraz jedzenia zawierającego sztuczne barwniki i konserwanty to pierwszy krok do alergii. Nawet nie zauważyliśmy, kiedy nasz kontynent stał się idealną wylęgarnią tych chorób.
Małgorzatę jej matka wyrzeźbiła do życia niczym Pigmalion Galateę.
Zarabia za dużo, żeby ubiegać się o lokal komunalny, ale za mało, żeby mieszkanie kupić. Gdyby porzucił pracę i przeszedł na garnuszek pomocy społecznej, w której dzisiaj pracuje, miałby mieszkanie.
Co najczęściej zmienia się w pismach kobiecych? Redaktorki naczelne. Taki dowcip krąży po redakcjach.
Zazwyczaj unikamy wizyt w restauracjach dopiero co otwartych. Trzeba kilku miesięcy, by wszystko się dotarło, kucharz oswoił się z nowym miejscem, obsługa nauczyła lokalu, by lekka patyna pokryła wystrój. Wyjątek od tej zasady czynimy dla filii restauracji od dawna istniejących.
Mieszkańcy cichego słowackiego miasteczka Spiski Czwartek głosowali w referendum przeciw Cyganom. Demokratycznie niechciani Cyganie nie zamieszkają więc w budowanych specjalnie dla nich nowych domach i nie rozpalą ognisk na podłogach salonów.