Mam kłopot z braćmi Kaczyńskimi. Bo zwykle zgadzam się z nimi w stu procentach. Ale przeważnie tylko do połowy zdania.
Dlaczego genialny polityk opowiada dyrdymały
W oświacie też wszystko ma być załatwione odgórnie, centralnie i generalnie
Lekarze proszą o nieuleganie panice, ale w Toruniu ekipy pracują w skafandrach
Często się w Polsce mówi, że ceny mamy już prawie jak w Unii, ale zarobki dużo niższe. Naprawdę jednak w stosunku do unijnej średniej jest u nas ciągle dużo taniej, a w niektórych profesjach zarobić można nie gorzej niż na Zachodzie. Kto w Polsce należy do płacowej elity? Jak na tle Unii wyglądają przeciętne zarobki w różnych zawodach?
W Samoobronie i LPR dezorientacja. Szykować się do posad w agencjach rządowych czy raczej do zmiany partyjnych legitymacji? A może jednak do wyborów, bo Jarosław Kaczyński jest do paktu coraz bardziej zniechęcony.
Sprawa pochodzącej z 1992 r. instrukcji 0015, mającej umożliwić inwigilację prawicy, znów rozogniła umysły. Warto przypomnieć, jak było z tą instrukcją wtedy, żeby zrozumieć, o co chodzi dziś.
Krzysztof Jurgiel, 52 lata, geodeta, szef podlaskiego PiS, powoli wspinał się po szczeblach kariery. I został ministrem. W resorcie rolnictwa pozoruje działania, ale zapewne żadna siła go stamtąd nie ruszy; ufa mu Jarosław Kaczyński.
Dodatkowe płatne lekcje, tak zwane korki, biorą już nie tylko maturzyści i gimnazjaliści, coraz częściej uczniowie szkół podstawowych. I studenci, którzy dotychczas z korepetycji raczej się utrzymywali.
Monopole są dla rynkowej gospodarki groźne, więc oficjalnie się ich w Polsce nie lubi, krytykuje je i zwalcza. Ale one mają mnóstwo sposobów, żeby obejść ograniczenia, a państwo niektóre po cichu popiera.
Światowa giełda wirtualna eBay działa już w polskiej sieci, ale wbrew zapowiedziom nie zdominowała naszego rynku. Wyprzedza ją kilka rodzimych serwisów aukcyjnych, na czele z Allegro. Teraz amerykański gigant szykuje się do kolejnego ataku.
Ile lat można pracować w jednej firmie? Teoretycznie – do emerytury. Ale teraz to rzadkość. Jedni tracą pracę, inni sami odchodzą. Zabierają doświadczenie, często też klientów. I wtedy robi się z tego duży kłopot.
Artykuł 45 białoruskiej ordynacji pozwala przed wyborami prowadzić agitację „w miejscach i porze dogodnej dla wyborców”. Opozycja mówi, że to trzy tygodnie wolności.
Rozmowa z Aleksandrem Milinkiewiczem, opozycyjnym kandydatem na prezydenta Białorusi
W tym roku mija 50 lat od uzyskania przez Maroko niepodległości. Mija też 30 lat od proklamowania Saharyjskiej Arabskiej Republiki Demokratycznej. Oba państwa łączy sąsiedztwo i wspólna historia. Dzieli mur.
Birma, gdzie czteroletnią dziewczynkę trzymano ostatnio przez miesiąc w więzieniu, powinna być wyrzutem sumienia dla całego świata.
W poznańskim Muzeum Narodowym otwarta została wystawa prac Romana Cieślewicza, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu. Czy jednak taka szkoła w ogóle istniała?
Nowa literatura rosyjska święci triumfy na całym świecie. Dlaczego pisarz rosyjski może i potrafi, a polski tylko chce?
Dziesięć lat temu zmarł Krzysztof Kieślowski. To przypadek, ale właśnie na ekrany wchodzi „Piekło” Danisa Tanovica, ostatni film, o którym można powiedzieć, że autor „Dekalogu” miał udział w jego powstawaniu.
Rozmowa z amerykańskim aktorem Philipem Seymourem Hoffmanem, grającym główną rolę w filmie „Capote”
12 marca 1956 r. I sekretarz PZPR Bolesław Bierut zmarł w Moskwie. Paradoksalnie, został wykreowany z tego powodu na drugiego Reytana, bohatera, który drogo zapłacił za opór.
Film George’a Clooneya „Good night, and good luck” przypomina erę McCarthy’ego w USA. Bardzo w porę.
Jak leczyć chorych, którzy mają wyjątkowe postaci raka oporne na tradycyjne leki? Jak pomóc ludziom dotkniętym niespotykanymi połączeniami takich chorób? Ich sytuacja – i lekarzy nimi się zajmujących – jest w Polsce wyjątkowo trudna.
Z Warszawy do Poznania w 95 minut, a do Wrocławia w 100? To całkiem realne, jeśli rząd rzeczywiście znajdzie pieniądze na szybką kolej.
Świat internetu, elektronicznych gadżetów i wiecznego braku czasu przynosi nowe wyzwania i nowe typy usług. Od całkowicie wirtualnych – jak rzucanie klątw i uroków, po bardziej realne – jak zapewnianie alibi zdradzającym małżonkom.
Nikt nie jest winny temu, co się stało. Może długa i mroźna zima. Albo ubranka syntetyczne, które paląc się wydzielają trujący dym.
Miało nie być niespodzianki, a jednak była. Oscara za najlepszy film roku nie dostał stuprocentowy, jak się wydawało, faworyt „Tajemnica Brokeback Mountain”, lecz niedoceniane wcześniej „Miasto gniewu”. Czyżby film Anga Lee opowiadający o miłości gejów wydał się szanownej Akademii zbyt śmiały obyczajowo?
Było ich czterech, wszyscy walczyli podczas II wojny w polskich mundurach: dwaj jako piloci i dwaj jako żołnierze. Franciszek Ranoszek, ostatni z żyjących, na odsłonięcie tablicy upamiętniającej historię rodziny przyjechał z RPA.
Życie kobiet w Pietraszach dzieli się na czas sprzed upadku PGR i po upadku. Ten drugi – na czas sprzed telewizyjnego reportażu o pietraszewskiej biedzie i po nim, gdy do wsi napłynęły tony pomocy. Nowy rozdział miał się zacząć wraz z pomysłem na urządzenie tu postpegeerowskiej osady wzorcowej.