„Słyszeliście, że Putin złamał rękę? Tak? A komu?” Rosyjska opozycja atakuje dowcipem
Władza na Kremlu niczego bardziej się nie boi niż tego, że zostanie wyśmiana. Tak było za cara, Breżniewa, tak jest za Putina.
Władza na Kremlu niczego bardziej się nie boi niż tego, że zostanie wyśmiana. Tak było za cara, Breżniewa, tak jest za Putina.
Kryzys i trudny rynek pracy to dla niektórych kobiet pokusa, by uciec w rolę pani domu. Te, którym przytrafia się to przymusowo, przeżywają dramaty. Etykieta „kura domowa” traktowana bywa jako piętno.
Mieli wypłynąć na szerokie wody, a wylądowali na rozfalowanym morzu pełnym raf.
Udał się pani syn – mówi ktoś matce Krzysztofa Smorszczewskiego. On na to: ale tylko w połowie. Żartuje sobie z tego, że drugiej połowy siebie już nie ma. Pociąg obciął ją pod pośladkami. Został tułów.
Przez półtora roku funkcjonowania krematoriów i komór gazowych w Auschwitz uśmiercono ponad milion osób. Masowa zagłada wymagała szczegółowego planu. Fabryki zagłady miały swoich majstrów i architektów śmierci.
Niewiele pospolitych dolegliwości ścina z nóg tak jak migrena. Jak sobie z nią radzić?
Z Janem Rajchlem, generałem, byłym komendantem Szkoły Orląt w Dęblinie, o tym, czego nas nie nauczyła katastrofa samolotu Casa z 2008 r.
Hipster, leming, gimbus – czy każde słowo nieznane czy niezrozumiałe stanie się wcześniej czy później uniwersalną obelgą?
Od początku ubiegłego stulecia do jego końca uzyskaliśmy do przeżycia dodatkowych 45 lat. Po raz pierwszy zatem w historii rodzaju ludzkiego tak wielu wnuków może przeżyć szmat życia ze swymi dziadkami.
Władze odrodzonej Polski nakłoniły biskupów prawosławnych II RP do ogłoszenia kościelnej niezależności, czyli autokefalii. Pierwsze decyzje zapadły 80 lat temu, ale historia obfitowała w dramatyczne momenty, łącznie z zabójstwem metropolity.
Chcieli być najbardziej nowoczesną z prezydenckich par Bliskiego Wschodu, ale skończyli z krwią na rękach krew rebeliantów i cywili. W syryjskiej wojnie domowej Asma i Baszar Asadowie stali się zakładnikami własnego klanu.
Wizja polityki zagranicznej Donalda Trumpa jako prezydenta jest taka jak on sam – narcystyczna, nieprzewidywalna i przede wszystkim niebezpieczna dla świata.
Donald Trump nie ma kwalifikacji na prezydenta USA – tak uważa dwie trzecie Amerykanów. To dlaczego na niego głosowali? Bo gniew i pragnienie zmiany są silniejsze niż strach przed ignorantem w Białym Domu.
Porównano go do Picassa i Kandinsky’ego, okrzyknięto pierwszym stylistą postmodernizmu. Ba, często cytowano słowa sprzedawczyni z jego nowojorskiego butiku: „We Włoszech jest papież i Armani”.
Z pewnością da się wymienić ileś tam aktorek zdolniejszych od niej i piękniejszych, ale to właśnie ona stała się najważniejszą ikoną popkultury.
Z Janem Rajchlem, generałem, byłym komendantem Szkoły Orląt w Dęblinie, o tym, czego nas nie nauczyła katastrofa samolotu Casa z 2008 r.
Opowiada o tym. prof. Grzegorz Motyka, znawca polsko-ukraińskich stosunków.
Przypominamy rozmowę z słynnym amerykańskim psychologiem m.in. o tym, dlaczego normalni ludzie stają się potworami.
Rozmowa z René Redzepim, szefem kuchni Nomy, uznawanej za najlepszą restaurację świata, o tym, co dobrego można zjeść w Polsce i gdzie indziej.
O tym, skąd się bierze paniczny strach przed podróżą samolotem – i co można na to poradzić – mówi Dorota Pieńkos.