Mimo że Stanisław Tym był wegetarianinem, zawsze miał przy sobie kawałek kiełbasy. Żeby przywabić błąkającego się psa i sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Trudno policzyć, ile takich znajd uratował.
O Dniu Pamięci o Zmarłych Zwierzętach nie każdy słyszał. A to święto przypominające o tych, z którymi często spędzamy więcej czasu niż z ludźmi.
Coraz częściej spędzamy urlop ze swoimi psami. Dlaczego więc nie wybrać się z czworonogiem na rower?
Powracające co jakiś czas spory o słowa pokazują, że kto kształtuje język, kształtuje rzeczywistość.
Rachunek w lecznicy weterynaryjnej opiewał na 35 tys. zł. Chorych było siedem sporych psów, ale suma i tak robi wrażenie. Ile wydajemy na leczenie naszych zwierząt? I dlaczego tak dużo?
Centra handlowe, sklepy, muzea, urzędy miasta, nawet sanepid. Coraz więcej lokali i instytucji można odwiedzać ze zwierzętami.
Rany głowy były tak rozległe, że dwumiesięcznej dziewczynki nie udało się uratować. „To powinno być oczywiste, że psa rasy bojowej powinni brać tylko ludzie, którzy potrafią go odpowiednio wychować” – mówi lekarka weterynarii Dorota Sumińska.
„Najlepsze zajęcia, na jakich byłam”, „Cudownie spędzony czas” – ćwiczenia w towarzystwie psów zbierają wyłącznie pozytywne opinie. A co na to psy?
Rozmowa z lekarzem weterynarii prof. Wojciechem Niżańskim o wyzwaniach związanych z hodowaniem niektórych modnych ras psów, o konsekwencjach przerasowienia i rasach zagrożonych wyginięciem.