Do takiej Ameryki nie mam zamiaru wracać. Czułbym się tam źle – mówi dziś Jacek Tylicki, który jako artysta podbił Nowy Jork, ale wrócił do domu. I do wyprzedzającego epokę pomysłu malowania naturą.
Co najmniej 24 osoby zginęły w pożarach, które od tygodnia szaleją w hrabstwie Los Angeles. Gubernator Kalifornii Gawin Newsom stwierdził w niedzielę, że to być może najpoważniejsza taka katastrofa w historii USA.
Dopóki poruszamy się w obszarze nieposłuszeństwa obywatelskiego, to czego byśmy nie zrobili, nasze protesty nie będą popularne, a my nie staniemy się lubiani – mówi Andrzej Jurowski, jeden z liderów Ostatniego Pokolenia.
Ogień uszkodził ponad 2 tys. budynków, pięć osób straciło życie. Pożary objęły obszar prawie 110 km kw. i nie ustają. Według prognoz czwartek będzie kluczowy.
Hasło „Bezpieczeństwo, Europo!”, które ma przyświecać pracom polskich władz na czele Rady UE, dobrze wpisuje się w klimat polityczny. Ale w Brukseli wzbudza też pytania o to, czy priorytet „bezpieczeństwa” nie maskuje krajowych, a nie ogólnounijnych celów Donalda Tuska.
Rok 2024 zapisze się jako rekordowy – zarówno pod względem temperatur atmosfery, jak i emisji gazów cieplarnianych. Taki mamy klimat po kolejnym szczycie COP.
Sypnęło śniegiem i nad morzem, i w górach. Czy powinniśmy się czuć tym zdziwieni? Śnieg w listopadzie to żadna anomalia, nawet w dobie globalnego ocieplenia.
Rada Ministrów bez reformy Leszczyny ws. szpitalnictwa; sekretarz NATO na otwarciu bazy w Redzikowie; rywalizacja między Sikorskim a Trzaskowskim; szczyt COP29 w Baku; Iga Świątek z drużyną na Billie Jean King Cup.
Los Angeles jako miasto ma wiele problemów. Jeden z największych jest też jego symbolem.