Marzec przywitał nas wyjątkowo wysokimi temperaturami. I choć nadciąga ochłodzenie, będzie raczej coraz cieplej. Średni wzrost temperatur na Ziemi nie pokazuje nam, jak bardzo ogrzewają się lądy, zwłaszcza Europa.
Poniedziałkowy rekord zimna w Tatrach był lokalną ciekawostką. Nie oznacza, że ocieplenie klimatu się zatrzyma. W jego kontekście najbardziej powinien nas martwić brak śniegu. To on zapewniał nam wodę.
O wymyślonym „najsmutniejszym dniu w roku”, naukowo potwierdzonych przyczynach zimowego przygnębienia i skutecznych metodach na poprawę samopoczucia opowiada dr Magdalena Nowicka z Uniwersytetu SWPS w rozmowie z Joanną Cieślą.
W sobotę zimowe warunki zapanują w całym kraju. Temperatura spadnie poniżej zera, będzie sypał śnieg i wiał wiatr. Można spodziewać się utrudnień na drogach. I nie będzie to wcale wina drogowców.
Mrożąca opowieść o pochodzeniu organizmów wielokomórkowych. Mowa o wydarzeniach, które rozegrały się 720–635 mln lat temu.
Od kilku lat nie doświadczamy w naszej szerokości geograficznej zimy. Gwiazdka na dużym plusie. W Nowy Rok ma być pięć albo nawet więcej stopni. I tak może być już zawsze, a może jeszcze cieplej. Ale prawdziwa zima jest… na Marsie.
Sypnęło śniegiem i nad morzem, i w górach. Czy powinniśmy się czuć tym zdziwieni? Śnieg w listopadzie to żadna anomalia, nawet w dobie globalnego ocieplenia.
Najbliższa zima będzie jeszcze łagodna. Nie z powodu zmiany klimatu, ale kampanii prezydenckiej. Na tę zimę rząd obiecał zamrozić ceny energii. Ale lepiej sprawdzać rachunki.
Śniegu zacznie brakować we wszystkich najpopularniejszych narciarskich regionach świata, ale niektóre z nich szczególnie mocno ucierpią z powodu wzrostu globalnej temperatury.
Luty to statystycznie najzimniejszy miesiąc w roku, ale tak ciepłego jak tegoroczny jeszcze nie było. W dodatku kolejne będą najprawdopodobniej jeszcze cieplejsze.