Pobudka – kontrola glikemii. Śniadanie – kontrola glikemii. Trzeba zważyć posiłek, aby wiedzieć, ile zostanie spożytych węglowodanów i obliczyć dawkę insuliny. Te dane muszą zostać ręcznie wprowadzone do pompy. Drugie śniadanie, obiad – to samo. A źle leczona cukrzyca wyniszcza cały organizm.
W ocenie lekarzy, ale przede wszystkim pacjentów pilotażowy program to jedno z niewielu rozwiązań w służbie zdrowia w ostatnich latach, które się sprawdziły. Mimo to NFZ zamierza zmienić zasady.
Doniesienia o umiarkowanej szkodliwości energetyków bywają grubo przesadzone.
Polskie dzieci i nastolatki spędzają na zewnątrz po kilka, kilkanaście minut dziennie, zwłaszcza jesienią i zimą. Ze szkodą dla zdrowia fizycznego, psychicznego, dla relacji i postępów w nauce.
Ilu informacji o zdrowiu może dostarczyć analiza głosu i czy stanie się łatwo dostępnym narzędziem diagnostycznym? Odpowiada dr inż. Daria Hemmerling, laureatka tegorocznej Nagrody Naukowej w kategorii Nauki techniczne.
Technologicznie udoskonalona żywność ma mieć same zalety, a przede wszystkim być zdrowsza i smaczniejsza. Problem w tym, że za taką przyjemność trzeba słono zapłacić.
Przed nami zmiana czasu – na zimowy – i kolejna odsłona dyskusji, czy to ma sens. Ale emocje wywołuje także ogólnoświatowa moda na wstawanie o piątej rano. Ma być kluczem do spełnionego życia.
Tegoroczne lato i efekt postępującego globalnego ocieplenia dają w kość, ale przynoszą cały wachlarz pomysłów, jak się bronić przed rekordowo wysoką temperaturą. Najmodniej jest powietrze nosić ze sobą.
Czy media społecznościowe potrzebują etykiet ostrzegawczych, jak inne używki, o szkodliwej wartości dla zdrowia?
Lustereczko, powiedz przecie, czy jestem dziś najzdrowszy na świecie? Na to pytanie odpowiedzą niedługo także łazienkowy chodnik, szczoteczka do zębów i deska sedesowa.