Rząd pokazał nowy program wsparcia mieszkaniówki; TSUE wydał ważny wyrok dla kredytobiorców; rozpędzony samochód staranował ludzi na ulicy w Monachium; Iga Świątek w półfinale turnieju w Katarze; Wenecja wprowadza czerwone strefy.
Według statystyk rządu federalnego liczba osób podejrzanych o związki z islamskimi organizacjami terrorystycznymi utrzymuje się na stałym poziomie od prawie dekady. Nawet pojedynczy zamachowcy potrafią być niezwykle groźni.
Ukraina już nie pozwala na przesył rosyjskiego gazu przez swoje terytorium; skoczek narciarski Andrzej Stękała dokonał coming outu; dwa zamachy: w USA i Czarnogórze; dwa kraje są od środy w strefie Schengen; Polska gra w tenisowym United Cup.
Może warto, aby politycy koalicji przyjęli pewne wspólne standardy odnoszące się do słownictwa i retoryki, jaką wolno stosować, gdy mowa o mniejszościach bądź imigrantach.
„Jestem tym, którego szukacie” – miał powiedzieć Issa al H., gdy w sobotę późnym wieczorem w zakrwawionym ubraniu oddał się w ręce policji.
Na każdą kulę wystrzeloną w kierunku amerykańskiego prezydenta przypada co najmniej kilka teorii spiskowych. A lista prezydentów, którzy stali się celem zamachu, wciąż się wydłuża.
W przypadku niektórych dyscyplin rywalizacja trwa już od kilku dni, ale ceremonia otwarcia igrzysk odbędzie się dopiero w piątek wieczorem. Francję ogarnął spory strach, bo od rana spływają doniesienia o poważnych zakłóceniach.
Kaczyński chce referendum, sukces siatkarek, czy Razem rozwiedzie się z Nową Lewicą, zamachy w Rosji i nowe władze Miasto Jest Nasze.
Po zamachu na Crocus City Hall Rosję zalała nowa fala nienawiści. W tym wieloetnicznym kraju już strach nie wyglądać jak typowy Słowianin. Ale chyba nie o to Kremlowi chodziło.
W Rosji tortury nie służą wydobyciu zeznań, lecz zmuszaniu do przyznania się do winy. Zdjęcia aresztowanych nie pozostawiają co do tego wątpliwości. Wygląda na to, że Putin chce za wszelką cenę udowodnić, że za zamachem pod Moskwą stoi Kijów.