Kolejna debata prezydencka; pojedynek na kampanijne eventy; tragedia w Vancouver; wierni żegnają Franciszka; Iga Świątek zawalczy o ćwierćfinał w Madrycie.
Jeśli obawiam się o rezultat wyborów, to z powodu anachronicznych środków organizacyjnych, którymi dysponuje Platforma Obywatelska. Czyżby Donald Tusk miał węża w kieszeni albo nie rozumiał, że „samo się nie wygra”?
Rafał Trzaskowski wezwał sympatyków do Poznania, gdzie pięć lat temu rozpoczynał batalię prezydencką. Kampania ma odzyskać wigor, uskrzydlić kandydata i pomóc mu się odbić w sondażach.
Czas jest nieubłagany i jeśli do wizyty Trumpa w Polsce nie dojdzie przed ciszą wyborczą przed drugą turą, to jego odwiedziny mogą być już tylko musztardą po obiedzie, niezależnie od tego, kto wygra wybory.
W łódzkiej Hali Expo odbyła się ostatnia konwencja wyborcza Karola Nawrockiego. Sztab kandydata KO planuje wiec w Poznaniu i objazd popularnych kurortów w majówkę.
Jeśli konkretna debata mogła ruszyć sondażami kosztem niektórych uczestników, a także nieobecnych, to pojawia się pytanie dlaczego. Jakie momenty były ważne, zdania, gesty, miny?
Wojna Tuska z Kaczyńskim przestaje już angażować Polaków. Zmęczenie personalnym konfliktem nie rozkłada się jednak po równo. I tu spora sensacja naszych badań: ponad 80 proc. wyborców akceptuje odejście Kaczyńskiego na emeryturę.
Czy polaryzacja, która organizuje polityczną scenę od dwóch dekad, przechodzi właśnie do historii? Między innymi o tym Karolina Lewicka rozmawia z szefem IBRiS Marcinem Dumą.
Partie popierające trzech głównych rywali w wyborach prezydenckich są w średniej kondycji finansowej, a bój o wygraną sporo kosztuje.
Cała debata publiczna wygląda dziś trochę jak ta w Końskich – coraz więcej nadawców, dużo emocji, mniej treści. To ostatnie chwile, kiedy rywalizacja wyborcza jest jeszcze choćby w najmniejszym stopniu zabawna.