Obchody 80. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz; niepokojące wystąpienie Elona Muska; możliwe weto Orbána ws. sankcji na Rosję; finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; hołd dla zamordowanego ratownika.
WOŚP gra już dzisiaj, i to jak! Lepiej niż wiedeńczycy pod Karajanem, niż Berliner Philharmoniker, nowojorska z Bernsteinem i filadelfijska z Ormandym. Orkiestra pod batutą Jurka Owsiaka gra już po raz 33. Rok w rok.
Policja poinformowała o zatrzymaniu w Małopolsce człowieka podejrzewanego o kierowanie gróźb pod adresem szefa Orkiestry. To około siedemdziesięcioletni mężczyzna.
Jurek Owsiak upublicznił informację, że zagrożono mu śmiercią. Dokładnie sześć lat temu groźby śmierci kierowano też w stronę Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Finał był tragiczny. Ale prawicowe media nie ustają w wylewaniu hejtu na Owsiaka i WOŚP.
Sąd zgodził się na areszt znanego youtubera; nie żyje były wokalista One Direction, Marsz Niepodległości bez zgody ratusza; szczepionki na covid już w Polsce; WOŚP ogłosił cel styczniowej zbiórki.
Kolejny finał WOŚP; zapowiedź umieszczenia amerykańskiej broni atomowej na terenie Wielkiej Brytanii; skandaliczne słowa Jarosława Kaczyńskiego o premierze Donaldzie Tusku; 22-letni Włoch zwycięzcą Australian Open i zamach w trakcie mszy w stambulskim kościele.
Jest OK! Wracamy do normalności – powiedział Jurek Owsiak i to chyba jest clou dzisiejszego święta, 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Już 32. raz na ulicach całej Polski kwestowali wolontariusze z czerwonymi serduszkami na puszkach. O 20:00 „rozbłysło” orkiestrowe „światełko do nieba”. Widoczne wreszcie także w telewizji publicznej.
Tegorocznym celem 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są „Płuca po pandemii”. Bądźmy hojni, bo pulmonologia od lat czekała na takie ogólnonarodowe wsparcie.
Hymn już coraz śmielej pobrzmiewa. Niecierpliwie, jakby nie mógł się doczekać oficjalnego rozpoczęcia wielkiego finału. To już w niedzielę. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 32. Tym razem chodzi o płuca, bo po pandemii potrzebują wsparcia.