Najbogatszy człowiek na świecie chciałby umeblować scenę polityczną (również) Wielkiej Brytanii. Problem w tym, że jego potencjalny partner nie popiera go we wszystkich kwestiach. A łaska Muska na pstrym koniu jeździ.
Właśnie zakończył się jeden z najbardziej burzliwych romansów w historii zachodniej cywilizacji – Brytyjczycy rozwiedli się z węglem.
Brytyjski gwiazdor rozrywki Jeremy Clarkson jest starym, bogatym i doskonale wypadającym w mediach mizoginem. Niedawno podobny do niego antypolityk znów został prezydentem USA.
Justin Welby podał się do dymisji we wtorek późnym popołudniem, choć spekulacje na temat jego odejścia krążyły już od kilkunastu godzin. Jego los przypieczętował raport na temat naruszeń wobec ponad 130 ofiar.
Politycy brytyjscy wyrażają smutek i żal, ale mniej chętnie mówią o „reparacyjnej sprawiedliwości” i oficjalnych przeprosinach.
Brytyjscy posłowie będą debatować 29 listopada o „prawie do godnej śmierci”.
Mohamed Al-Fayed. Egipcjanin, miliarder, właściciel ikonicznych marek: Harrodsa w Londynie i Ritza w Paryżu, aranżujący związek rozwiedzionej księżnej Diany ze swym synem. W rok po śmierci okazał się jeszcze seksualnym drapieżnikiem.
25 października 1415 r. wojska Henryka V rozgromiły rycerstwo francuskie w bitwie pod Azincourt. Zwycięstwo to jest dla Anglików równie symboliczne jak dla nas pokonanie krzyżaków w 1410 r.
W rzadkim wystąpieniu publicznym dyrektor brytyjskiego wywiadu Ken McCallum ostrzega przed działaniami GRU w Europie i na Wyspach Brytyjskich na niespotykaną skalę. Padają jednak pytania o powód tego wystąpienia i motywy, które kierowały szefem MI5.
Zarząd NBP uchwalił olbrzymią podwyżkę dla Adama Glapińskiego; były poseł i znany przedsiębiorca Janusz P. zatrzymany; liderki Strajku Kobiet uniewinnione; niemal 60-letni spór o wyspy Czagos zakończony; gotowy jest raport o działalności podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza.