Był pierwszym ministrem spraw wewnętrznych po upadku PRL i senatorem kilku kadencji. Ale najpierw i najdłużej był redaktorem. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego to opowieść o bardzo szczególnej drodze do wolności.
Jak się rodziła Unia Wolności? Drukujemy fragmenty dzienników Waldemara Kuczyńskiego.
Z prawie 200 ugrupowań politycznych, które powstały w Polsce po 1989 r., dzisiaj - przed wyborami - liczą się trzy.
Każdą politykę robią politycy, ale niektórzy z nich robią ją bardziej niż inni. To ci, od których decyzji i osobowości w dużym stopniu zależy los wielkich zbiorowości. W tym szeregu stanął teraz Donald Tusk. Premier.
Partia Demokratyczna narobiła dużo zamieszania, chociaż jeszcze nie powstała. Na razie są kolejni trzej tenorzy, górnolotne deklaracje i wiele chęci. Pozostaje jeszcze uformować to ugrupowanie i przekonać wyborców, że to nie Unia Wolności bis. Na tej drodze jest jeszcze wiele niewiadomych, a czasu bardzo mało.
Już się wydawało, że Unia Wolności wraca do gry, uzyskując zaskakująco dobre wyniki w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ale znów spadła w sondażach poniżej pięcioprocentowego progu. Czy ktoś lub coś odmieni losy Unii?
Tadeusz Mazowiecki odchodzi z Unii Wolności; czy to już koniec pewnej pięknej historii?
Minął rok od wyborów parlamentarnych i jest to rok przez opozycję zmarnowany. Miałaby teraz nową szansę, by pokazać swoją siłę i swoje programy w wyborach samorządowych. A tu ani siły, ani konceptu. SLD ma w takiej opozycji bardzo wdzięcznego partnera.
Władysław Frasyniuk. powtórnie wybrany na przewodniczącego Unii Wolności
Unia Wolności znalazła się po raz pierwszy poza parlamentem i z radykalnie odnowionymi władzami. Po raz pierwszy kłopoty, a więc konieczność poszukiwania pracy, stały się udziałem posłów latami nawykłych do sejmowych ław. Po raz pierwszy są długi, z których nie ma jak wyjść. I nie po raz pierwszy pojawia się ten sam problem: określenie, jaką chce się być partią.