Książka zawiera dziesięć niepublikowanych dotąd w polskim tłumaczeniu felietonów z ostatnich lat.
19 lutego zmarł na raka trzustki Umberto Eco, włoski pisarz, intelektualista, filozof. Miał 84 lata. 27 lutego we Włoszech ukaże się jego najnowszy zbiór felietonów „Pape Satan Aleppe”.
Bliski mi był szczególnie ten Eco – bibliofil, posiadacz księgozbioru złożonego z ok. 50 tysięcy tomów. „Nie myśl, że książki znikną” – zapewniał uspokajająco.
Autor „Imienia róży” zmarł w wieku 84 lat.
„Jutro” z powieści Eco staje się przykładem dziennikarstwa przyszłości.
Umberto Eco napisał kolejną wielką powieść „Cmentarz w Pradze”. Historyczną – choć z odniesieniami do współczesności. Sensacyjną – choć wymagającą od czytelnika pewnego zaangażowania intelektu. I znów jest bestseller.
Czy słowo drukowane czeka zagłada?
Wciągająca antologia do czytania i do oglądania
W 1968 r. Umberto Eco odwiedził Pragę i Warszawę. W efekcie powstały dwa reportaże: o stolicy Czechosłowacji przeżywającej początek inwazji wojsk Układu Warszawskiego i o stolicy Polski rozpamiętującej traumę wydarzeń marcowych. Teraz oba te teksty ukazały się w wersji książkowej.
Bestsellerem była 'Historia piękna' pod redakcją Umberto Eco. Nie mniejsze powodzenie czeka 'Historię brzydoty', która właśnie trafia na półki. To co wstrętne i odrażające ma bowiem osobliwą siłę przyciągania.