Ukazało się właśnie coroczne zestawienie stu muzeów sztuki, które zdołały przyciągnąć najwięcej gości. Polskie instytucje miały świetny rok.
Wśród obiektów wytypowanych przez słynny magazyn „Dezeen” znalazły się m.in. najwyższy drapacz chmur, skocznia narciarska oraz... szkoła podstawowa.
W londyńskiej Tate Modern otwarto wystawę Pieta Mondriana i Hilmy af Klint „Formy życia”. Stoi za nią próba przepisania historii początków sztuki nowoczesnej: ciekawa, ale i kontrowersyjna.
Z ponaddwuletnim poślizgiem wywołanym covidem otwarto w londyńskiej Tate Modern monograficzną wystawę Magdaleny Abakanowicz. To święto polskiej sztuki współczesnej, choć najmniejsza w tym nasza zasługa.
Nicholas Serota, który sprawił, że Wielka Brytania pokochała sztukę nowoczesną, właśnie ogłosił rezygnację ze stanowiska dyrektora Tate.
Wystawa słynnej amerykańskiej malarki Georgii O’Keeffe w londyńskiej Tate Modern padła ofiarą politycznej poprawności. Czy może raczej niepoprawnej polityki kuratorki.
Rozmowa z Mirosławem Bałką, jednym z najbardziej cenionych na świecie polskich artystów wizualnych, w przeddzień dużej wystawy w Łodzi.
Brudna, obrzydliwa, porzucona na prawie 20 lat elektrownia w środku Londynu stała się największym na świecie muzeum sztuki nowoczesnej.