Aprobacie dla pierwszych decyzji Donalda Trumpa towarzyszą obawy. Od dłuższego czasu panuje zresztą przekonanie, że Stanom Zjednoczonym zależy na porażce Rosji. Generalnie rosyjscy komentatorzy dzielą się dość równo na dwa obozy.
Ukraińskie wojska zestrzeliły kolejny samolot wielozadaniowy Su-30SM. Przy okazji wyszło na jaw, w jaki sposób Rosjanie serwisują francuskie komponenty awioniki pokładowej tych maszyn.
Polska po kryjomu kupuje rosyjską ropę – oskarżył nas premier Węgier Viktor Orbán. Blefował czy powiedział prawdę?
Premier Węgier Viktor Orbán oskarża Polskę o prowadzenie interesów z Rosją. Wiedzieć może sporo – w końcu niedawno w Budapeszcie ukrywał się Daniel Obajtek.
Wojna generuje olbrzymie koszty. Odebranie przeciwnikowi środków na jej prowadzenie to znany od początków historii sposób na osiągnięcie zwycięstwa bez walki. Także dziś państwa zachodnie starają się odebrać Rosji dochody ze sprzedaży ropy naftowej. Niestety, to nie takie proste.
Kłopoty szwajcarskiej spółki Orlenu mogą skomplikować polityczne plany Daniela Obajtka i przyspieszyć karierę Grzegorza Markiewicza, byłego szefa handlu ropą i gazem w płockiej grupie.
Wizyta Ławrowa w Pekinie to wyzwanie, bo rosyjskiej dyplomacji coraz trudniej ukryć, że Rosja stała się junior partnerem Chin, nierówno traktowanym klientem i wasalem, który przybył prosić o protekcję.
Uniwersalna natura sankcji sprawia, że wszystkie są do pewnego stopnia nieskuteczne. Zawsze znajdą się też ci, którzy pomogą w ich obejściu. Ale jak radziłaby sobie Rosja, gdyby sankcje były łagodniejsze lub gdyby nie było ich wcale?
Szefowa Komisji Europejskiej w Polsce; USA ukarzą Rosję nowymi sankcjami; Andrzej Duda o pigułce „dzień po”; pierwszy wyrok w sprawie brutalnego pobicia byłego wiceszefa KNF; porażka Legii Warszawa i zwycięska passa Igi Świątek.
Przejęte aktywa zachodnich firm Władimir Putin przekazuje swoim przyjaciołom i partnerom. To gra o duże stawki. Według „New York Timesa” Kreml paradoksalnie zarobił 1,25 mld dol. na wycofaniu się zachodnich firm z Rosji.