Kwiat paproci to najbardziej magiczne ziele mitologii słowiańskiej. Więcej na jego temat domysłów, spekulacji i zmyśleń niż rzeczywistych ustaleń.
Mamy z przyrodą kumpelskie stosunki – ona mi się załatwi na auto, ja jej pocisnę po rodzicach – mówi Marek Maruszczak, autor książki „Głupie ptaki Polski. Przewodnik świadomego obserwatora” i humorystycznego profilu „Zwierzęta są głupie i rośliny też”.
Rośliny bywają kupowane aspiracyjnie, zwłaszcza wtedy, gdy ogród traktowany jest jak oznaka statusu – mówi Tomasz Kosiorek, psycholog kliniczny, który zajął się pielęgnacją roślin.
Rozmowa z botanikiem dr. Pawłem Wąsowiczem o tym, jak życie wkrada się na najmłodszą wulkaniczną wyspę Europy, czyli islandzką Surtsey.
Widzisz porzuconą roślinę? Przyślij zdjęcie, podaj adres. Masz roślinę, którą nie możesz się zająć? Odezwij się. Tak działa Schronisko dla Niechcianych Roślin.
Dr hab. Marcin Zych o rzekomej inteligencji roślin.
Dr hab. Marcin Zych, ekolog roślin i badacz ich interakcji ze zwierzętami z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, o seksie roślin i ich przebiegłości.
Wielka awantura, która wybuchła w Europie wokół pewnej substancji chemicznej, sporo mówi o wykorzystywaniu społecznych lęków do robienia mętnych interesów.
Dzisiaj co minutę powierzchnia lasów światowych kurczy się o obszar 36 boisk piłkarskich. Co minutę.
Czy Rachel Carson, prekursorka ruchów ekologicznych, ma na sumieniu tyle samo ofiar, co Hitler i Stalin?